عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

خيزش منطقه خاورميانه نشان از وحدت جهان اسلام است‌

خيزش منطقه خاورميانه نشان از وحدت جهان اسلام است‌
جمعه 29 بهمن 1389  03:01 ب.ظ

امام جمعه فردوس:
خيزش منطقه خاورميانه نشان از وحدت جهان اسلام است‌

خبرگزاري فارس: امام جمعه فردوس گفت: خيزش عمومي منطقه خاورميانه نشان از وحدت جهان اسلام است.

به گزارش خبرگزاري فارس از فردوس، حجت‌الاسلام محمدعلي حسيني‌مقدم پيش از ظهر امروز در جمع مردم و مسئولان فردوس اظهار داشت: وحدت انسان‌ها با يكديگر به ويژه وحدت امت اسلامي امري اصولي و متكي بر انديشه‌ها و باورهاي ديني است.
وي وحدت امت اسلامي را تبلور اعتقاد به توحيد و يگانگي خداوند متعال دانست و افزود: كثرت‌گرايي از ويژگي‌هاي بارز ماده‌پرستي و شرك محسوب مي‌شود و تنها راه بازگشت به عزت و عظمت اسلامي، وحدت امت اسلامي است.
امام جمعه فردوس امام خميني (ره) را يكي از مناديان وحدت جهان اسلام معرفي كرد و تصريح كرد: امام خميني (ره) هفته وحدت را به منظور اتحاد اسلامي و همگرايي جهان اسلام پي‌ريزي كرد.
وي با اشاره به اينكه امروز ضرورت همگرايي جهان اسلام بر هيچكس پوشيده نيست، گفت: حركت عمومي كشورهاي اسلامي، خبر از اتحاد بين‌الملل اسلامي مي‌دهد و لذا كشورهاي اسلامي بايد به هوش باشند تا از تجزيه مصون بمانند و با تجزيه كشورهايشان، انشقاق ايجاد نشود.
حسيني‌مقدم اظهار داشت: توصيه همه افراد دلسوز و عزت‌خواه، وحدت دنياي اسلام است چرا كه محور وحدت حبل‌الله است و هركس اين محور را پذيرفته در دايره وحدت قرار مي‌گيرد.
وي به اهميت وحدت اشاره كرد و افزود: امام علي (ع) فرمود هر كس كه مردم را به تفرقه دعوت كند با او مقابله و او را اعدام كنيد ولو فرزندي از فرزندان من باشد و يا حتي خود من باشم.
امام جمعه فردوس گفت: با توجه به اهميت وحدت داخلي و خارجي، همه مردم بايد با يكديگر متحد باشند و اين عنصر ارزشمند را روز به روز تقويت كنند.
حسيني‌مقدم افزود: دشمن از راه تفرقه‌افكني و شكاف بين مسلمانان، قصد رسوخ به دنياي اسلام و مسلمانان را دارد.
وي افزود: مردم مسلمان جهان بايد با هوشياري و بصيرت، توطئه‌هاي كوركورانه دشمنان را خنثي و با وحدت و يكدلي رو به سوي تكامل و پيشرفت گام بردارند.
انتهاي پيام/غ20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها