عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

24 هزار نفر عضو ستاد نماز جمعه‌ سراسر كشور هستند‌

24 هزار نفر عضو ستاد نماز جمعه‌ سراسر كشور هستند‌
جمعه 29 بهمن 1389  03:05 ب.ظ

معاون شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه كشور:
24 هزار نفر عضو ستاد نماز جمعه‌ سراسر كشور هستند‌

خبرگزاري فارس: معاون سياسي شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه كشور گفت: نزديك به 24 هزار نفر اعضاي ستاد نماز جمعه در سراسر كشور هستند كه خالصانه و براي رضاي خدا خدمت مي‌كنند.

به گزارش خبرگزاري فارس از بيرجند، حجت‌الاسلام و المسلمين منصور غفوري ظهر امروز پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه شهرستان بيرجند اظهار داشت: نزديك به 24 هزار نفر اعضاي ستاد نماز جمعه در سراسر كشور هستند.
وي با اشاره به اينكه دستاوردهاي انقلاب بسيار زياد است، افزود: يكي از دستاوردهاي انقلاب در معنويت نماز جمعه است.
معاون سياسي شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه كشور ادامه داد: بعد از پيروزي انقلاب اسلامي از جمله تحولاتي كه در جامعه به وجود آمد بحث تحولات فرهنگي بود و به غير از مسجد محوري و قرآن، شاخص آن در فعاليت‌ها بحث برگزاري نماز جمعه بود.

* هر هفته در سراسر كشور 640 نماز جمعه اقامه مي‌شود
معاون سياسي شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه كشور با بيان اينكه هر هفته در سراسر كشور 640 نماز جمعه اقامه مي‌شود، افزود: بزرگ‌ترين مانور حزب‌الله و خداباوران در مراسم نماز جمعه شكل مي‌گيرد.
غفوري با اشاره به اينكه دشمنان از تجمع مردم در همين نماز جمعه‌ها مي‌ترسند، گفت: تجمع مسلمانان در مراسم نماز جمعه و آگاهي و هوشياري مردم امروز سبب ترس دشمنان و از بين رفتن نقشه‌هاي آنها شده است.

* قرآن و پيامبر (ص) دو محور اصلي دين‌داري براي همه مسلمانان است
معاون سياسي شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه كشور هفته وحدت را يكي ديگر از دستاوردهاي انقلاب اسلامي دانست و افزود: هر چقدر دشمنان به دنبال جدايي بين مردم به ويژه اهل تسنن و تشيع هستند بالعكس آن مؤمنان و مسلمانان با گوش دادن به فرمان رهبري اين جدايي را خنثي مي‌كنند.
غفوري ادامه داد: محور اصلي دين‌داري براي همه مسلمانان دو چيز يكي قرآن و ديگري پيامبر اسلام (ص) است.

*خدا الگوي بشريت را در قرآن پيامبر قرار داده است
معاون سياسي شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه كشور با بيان اينكه خداوند در قرآن الگوي بشريت را پيامبر قرار داده است، گفت: نخستين وظيفه مسلمانان شناخت الگو يعني پيامبر اسلام است كه خود را بايد با آن تطبيق دهند.
غفوري تصريح كرد: انگيزه امام جمعه اخلاص، كاركردن، عشق و علاقه است و بي‌توقع و ساده در كنار مردم زندگي مي‌كند، در اين راستا مردم نيز بايد با امام جمعه همكاري و او را حمايت كنند.
وي گفت: كار و فعاليت امام جمعه بسيار ظريف است و امام جمعه از همه نهادها پركارتر، مظلوم‌تر و كم‌توقع‌تر است.

* امام جمعه بايد مردم را نسبت به دشمنان هوشيار كند
معاون سياسي شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه كشور با اشاره به تأثير نماز جمعه تصريح كرد: تأثيري كه نماز جمعه دارد اين است كه هنگامي كه مردم در نماز جمعه شركت مي‌كنند نسبت به دشمنان هوشيار مي‌شوند و امام جمعه در اين ميان وظيفه دارد مردم را نسبت به دشمنان هوشيار كند.
غفوري ادامه داد: نهاد نماز جمعه با توجه به اينكه هيچ بودجه‌اي ندارد و از طرف مردم حمايت مي‌شود توانسته است با همين بضاعت اندك، كارهاي فرهنگي بسياري انجام دهد.
وي اضافه كرد: در نماز جمعه نمازگزاران علاوه بر اقامه نماز با كمك‌هاي مالي خود ستاد برگزاري نماز جمعه را در مسائل فرهنگي ياري مي‌كنند.
انتهاي پيام/م10/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها