عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

سياستمداراني كه با منافقان همراهند ‌حذف شوند‌

سياستمداراني كه با منافقان همراهند ‌حذف شوند‌
جمعه 29 بهمن 1389  03:07 ب.ظ

حجت‌الاسلام پناهيان:
سياستمداراني كه با منافقان همراهند ‌حذف شوند‌

خبرگزاري فارس: استاد حوزه و دانشگاه گفت: سياستمداراني كه از روزهاي اول فتنه با منافقان و استكبار‌ همراهي كردند، بايد حذف شوند.

به گزارش خبرگزاري فارس از كرمان، حجت‌الاسلام عليرضا پناهيان ظهر امروز در جمع دانشجويان دانشگاه علوم پزشكي كرمان از سلسله نشست‌هاي فرهنگ مهدويت با محوريت دانشگاه و جامعه مهدوي اظهار داشت: ماهيت دانشگاه امري به غير از علم نافع و صحيح نيست و اين ويژگي تناسب بالايي با مهدويت دارد، زيرا يكي از بركات ظهور حضرت مهدي (عج)‌ افزايش علم و دانش است.
وي در مورد اينكه به چه دليل علم قبل از ظهور حضرت رشد كرده و بعد از آن به اوج شكوفايي خود مي‌رسد، بيان داشت: علم كنوني تحت سيطره ثروت است و به اسارت كشيده شده است.
پناهيان افزود: تكنولوژي، صنعت، كشاورزي و ... سودجويي بر حركت علمي در جامعه غلبه دارد، البته سرمايه‌داران زالوصفت براي پژوهش‌هاي علمي سرمايه‌گذاري مي‌كنند، اما علم را رشد و توسعه داده و محدود كرده و مسير مي‌دهند.
اين مسئول با بيان اينكه در حال حاضر علم به نفع بشريت جلو نمي‌رود، بلكه به نفع سرمايه‌داران است، تصريح كرد: البته سرريزهاي آن به مردم نيز مي‌رسد، اما منافع ناپايدار با مضرات سنگيني است و همه جانبه و فراگير نيست.
استاد حوزه و دانشگاه گفت: ظهور حضرت تسلط سرمايه بر علم و پژوهش را از بين مي‌برد و مسير حقيقي خود را پيدا مي‌‌كند،‌ بسياري از تئوري‌هاي علمي به ويژه در علوم انساني براي اين طراحي شده‌اند كه توجيه‌گر نظام خبيث سرمايه‌داران زالوصفت باشد.
وي علم و دانش جهان كنوني را اسير و برده خاص مستكبران دانست و ابراز داشت: آن‌ها مي‌‌گويند كه چگونه تحقيق كنيم و به چه نتيجه‌اي برسيم و بعد آن‌ها را تحميل مي‌كنند.
پناهيان بيان داشت: اكنون به سادگي در همه جهان مشخص است كه دمكراسي جوابگو نيست و در حقيقت بدتر از ديكتاتوري است، دمكراسي امريكا يك ميليون كشته در عراق به جاي گذاشته است.
اين مسئول خاطرنشان كرد: علم زماني كه اسير سرمايه‌داران شد، آثار آن هم در جامعه و كشور بروز مي‌كند،‌ ظهور حضرت مهدي (عج) علم را رها كرده و ديگر در دست قدرتمندان نيست.
استاد حوزه و دانشگاه ابراز داشت: علم قدرت مي‌آورد، اما نبايد زير ستم آن باشد و توسط عده‌اي سمت و سو يابد. البته ما تنها به علوم وحياني وابسته نيستيم، خداوند توجه به تجربه را نيز مورد تأكيد قرار داده و به انسان مهلت داده تا در مسير تجربه قدم بگذارند.
وي با بيان اينكه به چه دليل بعد از ظهور حضرت (عج) علم به نهايت خود مي‌رسد، تصريح كرد: اساساً دين مقوله روشن‌فكري است و يكي از تكاليف مهم انسان تعليم و تعلام دانسته شده است.
پناهيان يادآور شد: دين را كساني درك مي‌كنند كه تحصيل و علم داشته باشند، كسي كه عالم نيست به عرصه‌هايي كه نمي‌داند، واقف نيست.
اين مسئول با بيان اينكه مهدويت و علم با ولايت در ارتباط است، بيان داشت: ظهور حضرت (عج) با آوردن عدالت، امنيت، صلح، معنويت و بركت نيست، بلكه حضرت ولايت را بر زمين مستقر مي‌كند و همه اين حسنات به دست مي‌آيد.
استاد حوزه و دانشگاه گفت: برقراري عدالت،‌ معنويت، صلح، آرامش و ... با ديكتاتوري نيست، بلكه با جاري شدن ولايت در جامعه و ولايت‌پذيري همه اين موارد حاصل مي‌شود.
وي با اشاره به نقش ولايت در توسعه علم تصريح كرد: ظهور به اين معني نيست كه ولايت به جاي ما فكر كند، بفهمد، انجام دهد، ولايت بسترسازي مي‌كند تا انسان‌ها خود فكر كنند؛ بفهمند و انجام دهند.
پناهيان اضافه كرد: داشتن حكمت به معني توليد علم است، بعضي به دنبال آزادي بيان و انديشه مي‌گردند تا تفاله‌هاي تهوع‌آور انديشه‌هاي مستكبران را در جامعه ما بازگو و بازخورد كنند.
اين مسئول خاطرنشان كرد: آزادي وسيله‌اي براي رسيدن به حق است، مي‌خواهند جامعه را به فساد و تباهي بكشند، براي انديشه‌هاي پستي كه شكست خود را ثابت كردند.
پناهيان اظهار داشت: ولايت زمينه را براي بالندگي و رشد آزادانه ملت‌ها فراهم مي‌كند، در غرب علاقه و نگرش به انسان تحميل مي‌شود، اما انسان آزاد گذاشته مي‌شود. ولايت استقلال مي‌آورد و براي اين استقلال بايد علم بالا باشد.
استاد حوزه و دانشگاه عنوان كرد: اگر به موضوع مهدويت عالمانه نگاه نكنيم، مهدويت به دست عوام مي‌افتد و امر تخيلي و موهوم مي‌شود. چگونه مي‌شود، امام زمان ميليون‌ها انسان را به سهولت با يك حكومت واحد جهاني، ديني و جاودانه تا قيامت اداره مي‌كند.
وي اذعان داشت: كساني كه فكر مي‌كنند، حكومت الهي بدون جنگ و سختي به دست مي‌آيد بي‌خرد هستند، مهدويت را بدون علم و آگاهي نمي‌توان درك كرد.
اين مسئول تصريح كرد: ساز و كار مهديت را بايد دانست در غير اين صورت براي ظهور آماده نيستيم، بايد ساز و كار قيام، موفقيت در اين راه، برقراري جامعه‌اي جاودانه و اسلامي دانست.
وي با بيان اينكه در زمان ظهور حضرت (عج) منافقان وجود دارند، اما ذليل هستند گفت: منافق براي حب و دنيا تلاش مي‌كند و امام هر كس را كه به ايشان نزديك شود، سختگيري بيشتري مي‌كند.
استاد حوزه و دانشگاه بيان داشت: در زمان ظهور دو گروه دشمنان و دوستان درجه يك به حضرت نزديك مي‌شوند و سختگيري حضرت با خواص جامعه بيشتر مي‌شود.
اين مسئول افزود: بعضي از سياستمداران بايد از صحنه جمهوري اسلامي حذف شوند، سياستمداراني كه از روزهاي اول اين تظاهرات با منافقان، استكبار و‌... همراهي كردند، بايد حذف شوند.
وي تصريح كرد: دستور به حضور همه به چه معناست، كسي كه سياست نمي‌داند و نمي‌فهمد كه اين تظاهرات غيرقانوني‌ست و ناموس جمهوري اسلامي را هدف قرار داده است.
پناهيان گفت: خاتمي هشت سال از قانون حرف زد و غيرقانوني‌ترين عمل را انجام داد و در تظاهرات غيرقانوني شركت كرد.
اين مسئول عنوان كرد: در درجه اول بايد با نخبگان سخت‌گيري كرد،‌ اگر مي‌دانستيد اين تظاهرات غيرقانوني است و در آن شركت كرديد، از حماقت توست و كسي كه خواهان برگشت اوست، هيچ نمي‌فهمد.
استاد حوزه و دانشگاه اضافه كرد:‌ آزادي به اين معنا نيست كه هر فردي كه خواست در مسايل دخالت كند، زماني كه اطلاع و دركي از موضوع ندارد، نبايد در صحنه حاضر شود.
پناهيان تصريح كرد: دومين امري كه منافقان زمان ظهور را ذليل مي‌كند، بصيرت و دانايي مردم است، در آن زمان مردم همه چيز را مي‌دانند. هر فرد بايد براي ظهور حضرت روشنگري‌ كند، اگر اين كار را انجام ندهيم خودمان دچار ريزش مي‌شويم.
انتهاي پيام/ن10/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها