عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مردم كشورهاي اسلامي تا آزادي كامل ايستادگي كنند‌

مردم كشورهاي اسلامي تا آزادي كامل ايستادگي كنند‌
جمعه 29 بهمن 1389  03:07 ب.ظ

امام جمعه سمنان:
مردم كشورهاي اسلامي تا آزادي كامل ايستادگي كنند‌

خبرگزاري فارس: امام جمعه سمنان گفت: مردم كشورهاي اسلامي به ويژه در مصر و تونس بايد تا آزادي كامل از بند طاغوت ايستادگي كنند.

به گزارش خبرگزاري فارس از سمنان، حجت‌الاسلام و المسلمين سيدمحمد شاهچراغي ظهر امروز در جمع صدها نفر از مردم استان سمنان در نمازجمعه اين هفته سمنان كه در هوايي بهاري و در مسجد امام اين شهر برگزار شد، در حالي كه مسجد مملو از جمعيت مشتاق بود، به تشريح حوادث مهم منطقه و جهان در روزهاي اخير پرداخت.
وي اظهار داشت: حوادثي مهمي در جهان شكل گرفته است كه بايد تا سقوط كامل طاغوتيان و ديكتاتورها ادامه پيدا كند.
نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان اظهار داشت: اميدواريم پس از چند وقت، هنگامي كه نگاه مي‌كنيم ببينيم كه ديگر اثري از طاغوتيان در منطقه و كشورهاي اسلامي نيست و ديكتاتورها به كلي از صحنه روزگار محو شده‌اند.
شاهچراغي ادامه داد: بايد دانست كه اين سنت الهي است كه مستضعفان بر مستكبران پيروز مي‌شوند.
وي تصريح كرد: امروز آمريكا، رژيم صهيونيستي و ساير دول استكباري از اين خيزش عمومي ملت‌هاي مسلمان و جنبش‌هاي آزادي‌خواهانه ناراحت هستند و نمي‌توانند تحمل كنند كه جمهوري‌ اسلامي ايران منشا تمام اين جنبش‌ها و انقلاب‌ها در جهان است.
امام جمعه سمنان اضافه كرد: اميدواريم كشورهاي استكباري از اين ناراحتي جان بسپارند تا ديگر ملت‌هاي مظلوم شاهد ظلم و ستم آنها نباشند.
شاهچراغي ادامه داد: امام راحل فرموده بودند كه قصد دارند ايران را از دست طاغوت نجات دهند، امت اسلام را از چنگال مستكبران خارج سازند و پرچم حكومت اسلامي را به دست صاحب اصلي‌اش يعني مهدي موعود (عج) بدهند كه امروز بخش زيادي از اين اهداف محقق شده است.
وي تصريح كرد: مردم منطقه و همه ملت‌هاي مسلمان نيز بايد بدانند كه رسيدن به پيروزي و آزادي، خون مي‌خواهد و ملت ايران هم براي دست يافتن به نظام مقدس جمهوري اسلامي خون‌هاي زيادي داده است.
نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان خطاب به اين ملت‌ها تصريح كرد: شما هم اگر صبور باشيد و در راه آزادي ايستادگي كنيد، به طور يقين به پيروزي دست خواهيد يافت.
شاهچراغي اضافه كرد: اگر اين آزادي‌خواهي ادامه يابد، ديگر اثري از ملك عبدالله، بن علي، نامبارك و . . . در جهان نخواهد بود.
وي تصريح كرد: امروز زمان فرار اين ديكتاتورها فرارسيده است و آنها چاره‌اي جز فرار براي خود نمي‌بينند.

* گراميداشت شهيد محلاتي و هم‌رزمانش
نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان همچنين در بخش ديگري از سخنان خود با گراميداشت ياد و خاطره شهيد محلاتي و همراهان شهيدش گفت: در روز اول اسفند ماه، شهيد محلاتي كه نماينده وقت حضرت امام در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي بود با 40 نفر از همرزمانش بر فراز آسمان‌هاي حوالي اهواز به شهادت رسيد.
شاهچراغي ادامه داد: در اين حادثه تروريستي، دو شهيد به نام‌هاي موسوي‌دامغاني و سيدحسن شاهچراغي نيز از استان سمنان به شهادت رسيدند كه بايد ياد و خاطره آنها را گرامي داشت.

* برگزاري جشنواره‌ها سودي به حال ملت ندارد
نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان همچنين خواستار برگزاري آيين‌هاي گراميداشت سالروز ولادت ائمه اطهار (ع) در اين استان شد.
شاهچراغي ادامه داد: در آستانه دو ميلاد بزرگ قرار داريم و امروز از اينكه براي ولادت‌ها كار چنداني نمي‌شود، گلايه‌مند هستيم.
وي تصريح كرد: بسياري از منابع كشور براي برگزاري جشنواره‌ها خرج مي‌شود در حالي كه اين برنامه‌ها هيچ تاثير، ثمر و فايده‌اي ندارد و انسان‌سازي نمي‌كند و به ايجاد مملكت اسلامي نيز نمي‌پردازد.
نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان افزود: بايد براي ولادت امام زمان (عج) و رسول اكرم (ص) جشن‌هاي باشكوه‌تري برگزار شود.
شاهچراغي افزود: همه پول‌هاي در اختيار برخي وزارتخانه‌ها كه وضعشان بد هم نيست، براي برگزاري جشنواره‌ها هزينه مي‌شود و بايد گفت كه ملت به برگزاري اين قبيل جشنواره‌ها نياز چنداني ندارند.
وي تصريح كرد: بايد همانطوري كه در عزاداري‌ها و آيين‌هاي شهادت ائمه اطهار (ع) سنگ تمام مي‌گذاريم، در سالروز ولادت آنها نيز فعاليت داشته باشيم.
نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان همچنين با گلايه از بازاريان سمناني در اين زمينه گفت: صدها بار به بازاري‌ها گفته‌ايم كه در سالروز ولادت ائمه از مردم پذيرايي كنيد اما آنها به اين توصيه گوش نمي‌دهند.
انتهاي پيام/خ10/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها