عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

راهيان نور براي دروني كردن فرهنگ ايثار و شهادت موثر است‌

راهيان نور براي دروني كردن فرهنگ ايثار و شهادت موثر است‌
جمعه 29 بهمن 1389  03:08 ب.ظ

معاون استاندار خراسان جنوبي:
راهيان نور براي دروني كردن فرهنگ ايثار و شهادت موثر است‌

خبرگزاري فارس: معاون استاندار خراسان جنوبي گفت: اعزام كاروان‌هاي زيارتي راهيان نور مي‌تواند در زمينه دروني كردن فرهنگ ايثار و شهادت بسيار موثر باشد.

به گزارش خبرگزاري فارس از بيرجند، محمدرضا گلرو پيش از ظهر امروز در اعزام كاروان‌هاي راهيان نور خراسان جنوبي اظهار داشت: اعزام اين كاروان‌ها مي‌تواند در زمينه دروني كردن فرهنگ ايثار وشهادت بسيار موثر باشد.
وي با بيان اينكه يكي از بركات دفاع مقدس نزديك كردن قلب‌ها به يكديگر بود، افزود: اينكه مي‌گويند ايراني‌ها نمي‌توانند كارهاي گروهي انجام دهند تفكري استعماري و استكباري است چرا كه در دوران هشت سال دفاع مقدس تمامي اقشار و گروه‌ها بدون توجه به درجه و سمت حقوقي در اين كار گروهي مقدس شركت كردند و آن را به نتيجه رساندند.
معاون پشتيباني و توسعه منابع انساني استاندار خراسان جنوبي تصريح كرد: بايد با انجام كارها و اقدامات فرهنگي روحيه بسيجي و ايثار و گذشت را در جامعه حفظ كنيم.
گلرو با اشاره به اينكه محوريت اعزام كاروان زيارتي راهيان نور با سپاه پاسداران است، ادامه داد: تمامي دستگاه‌ها و نهادها بايد دراين امر مقدس مشاركت كنند تا همچون سال‌هاي گذشته بلكه بهتر از آن شاهد اعزام كاروان‌هاي راهيان نور باشيم.
وي يادآور شد: ميزان همكاري و مشاركت دستگاه‌هاي اجرايي بعد از اجراي اين طرح مورد ارزيابي قرار مي‌گيرد.
معاون هماهنگ كننده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبي نيز با بيان اينكه سال گذشته 9 هزار و 700 نفر را به مناطق جنگي اعزام كرديم، گفت: امسال نيز 10 هزار و 700 نفر متقاضي را در قالب 10 كاروان به مناطق جنگي اعزام مي‌كنيم.
علي قاسمي ادامه داد: در ستاد استاني اعزام كاروان‌هاي راهيان نور چهار كميته اعم از كميته اعزام و اسكان با مسئوليت سپاه استان، كميته اطلاع‌رساني وتبليغات با مسئوليت صدا و سيماي مركز استان، كميته فرهنگي با مسئوليت بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس استان و كميته راويان با مسئوليت واحد حفظ آثار سپاه انصارالرضا (ع) استان تشكيل شده است كه اقدامات لازم را به انجام مي‌رساند.
وي به سهميه شهرستان‌هاي استان در اين ارتباط اشاره كرد و افزود: از شهرستان بيرجند 4 هزار و 287 نفر، از شهرستان قاين يك‌هزار و 233 نفر، از شهرستان سرايان 413 نفر، از شهرستان فردوس 377 نفر، از شهرستان بشرويه 566 نفر، از شهرستان نهبندان 624 نفر، از شهرستان سربيشه 414 نفر و از شهرستان درميان 535 نفر براي اعزام به مناطق جنگي غرب كشور ثبت‌نام كرده‌اند.
انتهاي پيام/غ20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها