عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

هشدار سمانتك در مورد خطرات شبكه‌هاي اجتماعي

هشدار سمانتك در مورد خطرات شبكه‌هاي اجتماعي
جمعه 29 بهمن 1389  03:50 ب.ظ

هشدار سمانتك در مورد خطرات شبكه‌هاي اجتماعي


 


 
شركت امنيتي سمانتك هم به جمع مؤسسات امنيتي پيوست كه در مورد خطرات بالقوه شبكه‌هاي اجتماعي احساس خطر مي كنند.
به گزارش از فارس، بر اساس بررسي هاي اين شركت حتي كوچك ترين فعاليت هاي كاربران در شبكه هاي اجتماعي هم ممكن است خطرات و مشكلاتي را در پي داشته باشند و هكرها و ويروس نويسان از آنها سوءاستفاده كنند.
به روزرساني وضعيت، افزودن عكس ها و اطلاعات جديد و اظهار نظر در صفحات مربوط به دوستان و آشنايان از جمله اقداماتي است كه انجام آن در شبكه هاي اجتماعي ممكن است مورد توجه هكرها قرار بگيرد و اطلاعات لازم را براي استفاده و سرقت اطلاعات در دسترسشان قرار دهد.
در بخشي از اين گزارش كه به خطرات شبكه هاي اجتماعي در منطقه خاورميانه اختصاص دارد، سرقت هويت از طريق اين شبكه ها يكي از 5 چالش مهمي دانسته شده كه كاربران اينترنت در خاورميانه با آن مواجه هستند. در ميان انبوه شبكه هاي اجتماعي بيشترين ميزان خطر مربوط به سايت فيس بوك است.
سمانتك در سال 2010 موفق به شناسايي بيش از 3.2 ميليارد تهديد امنيتي مختلف شده است كه كشف برخي از آنها حاصل همكاري و اطلاعات ارائه شده از سوي اشخاص و موسسات ثالث است.

    حمید.bmp

 

 

mashhadizadeh

mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 25019
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها