عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: خداوند از شنونده قرآن سختی‎های دنیا را برمی‌دارد و از قاریی آن گرفتاری‎های آخرت را. وسائل الشیعه ج2 ص831

يهوديان حق نداشتند سرزمين مردم ديگر را تصرف كنند

يهوديان حق نداشتند سرزمين مردم ديگر را تصرف كنند
جمعه 29 بهمن 1389  03:52 ب.ظ

89/11/29 - 15:14
شماره:8911290482
با سابقه‌ترين خبرنگار آمريكا:
يهوديان حق نداشتند سرزمين مردم ديگر را تصرف كنند

خبرگزاري فارس: "هلن توماس " خبرنگار كهنه‌كار آمريكايي كه چندي پيش به دليل انتقاد از رژيم‌صهيونيستي از كار بركنار شد در مصاحبه‌اي گفت كه يهوديان حق نداشتند سرزمين مردم ديگر را تصرف كنند.

به گزارش فارس، "هلن توماس " با سابقه‌ترين خبرنگار آمريكا در مصاحبه با شبكه خبري "سي‌ان‌ان " گفت كه يهوديان نبايد بعد از هولوكاست آلمان و لهستان را ترك مي‌كردند چون بعد از آن تحت آزار و اذيت نبودند. وي در اين مصاحبه تاكيد كرد كه يهوديان حق نداشتند كه سرزمين مردم ديگري را تصرف كنند.

توماس 90 سال دارد و چندي پيش به دليل اعتراض به اشغالگري صهيونيست‌ها از سمت خود به عنوان ستون‌نويس سرويس خبري "هيرست " بركنار شد.

وي چندي پيش از اسرائيلي‌ها خواسته بود كه از فلسطين خارج شده و به سرزمين‌هاي خود بازگردند. در پي انتشار سخنان وي، توماس از پوشش اخبار در كاخ سفيد نيز محروم شد.

توماس در سخنراني روز پنجشنبه با سي‌ان‌ان گفت كه از اظهارات خود ابزار تاسف نمي‌كند و با اشاره به اشغال سرزمين فلسطينيان توسط اسرائيلي‌ها، گفت: يهوديان بعد از هولوكاست نبايد هيچ جايي مي‌رفتند.

خبرنگار سي‌ان‌ان به توماس گفت كه آيا اظهارات وي درباره يهوديان بدون حس مسئوليت نيست، كه وي پاسخ داد: حساب كنيد چه ميزان فلسطيني هم اكنون در زندان هستند و از خانه‌هاي خود به بيرون رانده شده‌اند، آيا اين تاثر برانگيز نيست؟

وي ادامه داد: ما لابي‌هاي سازمان يافته‌اي در آمريكا به نفع اسرائيل داريم طوري كه شما نمي‌توانيد دهان خود را [در اعتراض به رژيم صهيونيستي] باز كنيد. من مي‌توانم رئيس جمهور آمريكا را با هر چيزي مورد خطاب قرار دهم، اما اگر چيزي درباره اسرائيل بگوييد با محدوديت مواجه مي‌شويد.

انتهاي پيام/++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 263882
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها