عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اغتشاشات اخير پيوند سران فتنه با آمريكا و اسرائيل را علني كرد

اغتشاشات اخير پيوند سران فتنه با آمريكا و اسرائيل را علني كرد
جمعه 29 بهمن 1389  03:58 ب.ظ

89/11/29 - 13:58
شماره:8911290431
كوثري در برنامه «ديروز، امروز، فردا»:
اغتشاشات اخير پيوند سران فتنه با آمريكا و اسرائيل را علني كرد

خبرگزاري فارس: نايب رئيس كميسيون امنيت ملي مجلس با بيان اينكه اغتشاشات اخير پيوند سران فتنه با آمريكا و اسرائيل را علني كرد، گفت: درخواست مجوز پس از 22 بهمن به هيچ عنوان معنا‌دار نبود و سران فتنه اين خلاف مشهود را براي جواب مثبت دادن به آمريكا و رژيم صهيونيستي، مرتكب شدند.

به گزارش خبرنگار سياسي باشگاه خبري فارس «توانا»، محمد‌اسماعيل كوثري نايب رئيس كميسيون امنيت ملي در مجلس شوراي اسلامي ديشب با حضور در برنامه «ديروز، امروز، فردا» با اشاره به اقدامات مجلس براي محاكمه سران فتنه اظهار داشت: مجلس در دو مرحله با 144 امضا و با 185 امضاي ديگر درخواست رسيدگي به جرم سران فتنه را داشت بنابراين مجلس شوراي اسلامي وظيفه خود را در اين خصوص انجام داده اما مصلحت‌هايي در اين امر وجود داشت.

وي با بيان اينكه حكومت اسلامي هميشه با رحمت و رأفت با افراد برخورد مي‌كند، افزود: نظام اسلامي به محض اشتباه يك فرد او را محاكمه نمي‌كند بلكه فرصتي براي جبران به او مي‌دهد اما لجاجت و نداشتن منطق و استدلال در فتنه‌گران از ابتدا مشخص بود از اين رو مصلحت بر گذشت زمان و متوجه شدن تمام مردم قرار گرفت.

كوثري تصريح كرد: صبر و تحمل امام (ره) بي‌نظير بود چراكه ايشان بيشتر از هر كس ديگري بني‌صدر را مي‌شناختند اما به دليل رأي مردم و تا متوجه شدن آنها صبر كردند؛ سران فتنه نيز ادعاي نخست وزيري زمان امام (ره) و ساير مسئوليت‌ها را دارند در حالي كه آنها كاملا برخلاف خواسته و راه امام راحل در زمان فتنه حركت كردند.

وي بر همين اساس ادامه داد: فتنه‌گران خود را در چارچوب قانون قرار ندادند در حالي كه مقام معظم رهبري در نماز جمعه 29 خرداد 88 بر رفع اعتراض‌ها و مشكلات از طريق قانون تأكيد داشتند.

نماينده مردم تهران در مجلس خاطرنشان كرد: مجلس پيش از اقدامات فتنه‌گران در 25 بهمن و پس از آرامش ايجاد شده در كشور نسبت به خاموش نشدن آتش فتنه آگاهي داشت چراكه اگر اين موضوع پايان يافته بود آقايان به اشتباه خود اذعان كرده و مسئله را تشديد نمي‌كردند.

* افرادي كه به سران فتنه رأي داده بودند با ديدن دروغگويي آنها در 25 بهمن ديگر به خيابان نيامدند

وي افزود: جريان فتنه در 25 بهمن با فريب مردم نسبت به حمايت از حركات مصر و تونس به خيابان آمد در حالي كه نامبارك ساقط شده بود و آنها خواسته‌اي نداشتند لذا با عدم توجيه مناسب برخي افراد كه هنوز آنها را قبول داشتند با اين دروغگويي هرگز به خيابان نيامدند.

كوثري با بيان اينكه فتنه بودن 25 بهمن اكنون براي بسياري از بزرگان تبيين شده در حالي كه آنها بايد پيش از اين موضوع متوجه اين امر مي‌شدند، تصريح كرد: حضرت امام (ره) حفظ نظام را اوجب واجبات مي‌دانستند از اين رو اگر آقايان فتنه‌گر در صدد عملي كردن كلام امام (ره) بودند نبايد اختلاف خود با آقاي احمدي‌نژاد را به لطمات نسبت به نظام اسلامي تبديل مي‌كردند.

وي ادامه داد: كميسيون امنيت ملي مجلس پس از فرمايشات مقام معظم رهبري تصميم به ديدار با اين آقايان گرفت چراكه وظيفه كميسون براي امنيت ملي و خارجي چنين ايجاب مي‌كرد بنابراين ما با آقاي رضايي و همچنين موسوي، هاشمي، كروبي، خاتمي و افراد بسياري جلسه گذاشتيم اما موسوي در آن جلسه گفت «اگر 13 ميليون كه به من رأي دادند بگويند انتخابات درست بوده و تقلبي صورت نگرفته من دوباره مي‌گويم تقلب شده است».

* موسوي هرگز براي 13 ميليون نفري كه به او رأي دادند احترام قائل نبود

وي با بيان اينكه موسوي حتي به 13 ميليون نفري كه به او رأي دادند نيز احترام نگذاشت، تأكيد كرد: اين سخنان موسوي به معني عناد، لجاجت و حسادت او است و نشان داد اختلاف وي تنها مسئله رقابتي نبود از اين رو دليل امضاء 144 و 185 نماينده در دو مرحله براي محاكمه سران فتنه مشخص مي‌شود.

عضو كميسيون امنيت ملي مجلس افزود: اين كميسيون بر اساس وظايف خود تمام مسائل امنيتي داخلي و ملي از جمله جريان فتنه را دنبال مي‌كند؛ موسوي و كروبي از وزارت كشور درخواست مجوز راهپيمايي كردند در حالي كه مشخص شد نامه درخواست راهپيمايي صرفأ با يك امضاي كروبي نبوده و بر روي سايت‌ها اين نامه با 2 امضا قرار گرفت.

* قانون "عدم ارائه مجوز راهپيمايي به يك فرد حقيقي " را موسوي در زمان نخست‌ وزيري خود امضا كرده بود

وي با بيان اينكه براي گرفتن مجوز راهپيمايي تنها يك فرد حقيقي نمي‌تواند اين كار را انجام دهد، يادآور شد: آئين‌نامه اين قانون را موسوي در زمان نخست‌وزير‌ي‌ خود امضا كرد اما آنها براي 25 بهمن به دنبال صدور مجوز نبوده‌اند چراكه در اين مدت دچار تخلف بسياري شدند لذا اگر يك حزب و تشكل بخواهد از وزارت كشور مجوز بگيرد بايد شرايط خود را مبني بر مسير، شعارها، نحوه كنترل جمعيت و هماهنگي خود با نيروهاي انتظامي را مشخص كند.

كوثري اضافه كرد: درخواست مجوز پس از 22 بهمن به هيچ عنوان معنا‌دار نيست چراكه پس از حمايت ميليوني مردم از قيام مصر و تونس نبايد براي تعداد اقليتي كه جز خيانت و ضرر به كشور و مردم كار ديگري انجام ندادند و اكثرأ بهايي و منافق بودند، مجوز صادر مي شد بنابراين سران فتنه اين خلاف مشهود را براي پسنديده‌ شدن نزد بيگانگان و جواب مثبت به آمريكا و رژيم صهيونيستي دادن، مرتكب شدند.

وي با اشاره به اينكه كميسيون امنيت ملي جريان فتنه را دنبال كرده و از آمادگي نيروها در اين زمينه باخبر بوده‌ است، افزود: اين كميسيون با دستگاه‌هاي مختلف جلسه‌هاي متعددي را نسبت به مسئله فتنه تشكيل داده است.

نماينده مردم تهران در مجلس در خصوص ارتباط فتنه‌گران با آمريكا و صهيونيست‌ها، خاطرنشان كرد: سران فتنه‌ پس از قيام مصر و تونس به وحشت افتاده و احساس كردند اسرائيل در حال از دست رفتن است و اگر چنين شود آمريكا نيز متزلزل مي‌شود بنابراين آنها پيش از سقوط نامبارك و قبل از 22 بهمن در صدد راهپيمايي بودند.

* موسوي‌خوئيني‌ها به‌دليل لگدمال شدن توسط مردم از راهپيمايي 21 بهمن جلوگيري كرد

وي ادامه داد: سران فتنه قصد داشتند 14 يا 21 بهمن راهپيمايي كرده تا بتوانند حداقل حسني مبارك را در قدرت حفظ كنند اما موسوي‌خوئيني‌ها به آنها گفت: «اگر 21 بهمن اين حركات را انجام دهيد مردم 22 بهمن شما را لگد‌مال خواهند كرد» بنابراين آنها راهپيمايي خود را به 25 بهمن منتقل كرده و از فضاي مجازي نيز براي هجوم به كشور به‌صورت گسترده استفاده كردند.

كوثري تأكيد كرد: استقبال مردم از حركات فتنه‌گران يك دهم استقبال سال گذشته آنها نيز نبود از اين رو مانور اين افراد در فضاي مجازي و رسانه‌اي صورت گرفت، عامل ديگر فتنه 25 بهمن نيز القاي زنده بودن جريان فتنه و هدف اصلي آنها قرار دادن ايران در كنار مصر و تونس براي ارائه چهره‌اي ديكتاتور از نظام اسلامي بود.

* فتنه‌گران براي الگو نشدن ايران اسلامي در خاورميانه فتنه را زنده كردند

وي با تأكيد بر اينكه فتنه‌گران و دشمن براي الگو نشدن ايران اسلامي در خاورميانه، فتنه را زنده كردند، يادآور شد: آنها مي‌خواستند با حضور در 25 بهمن شبهه‌اي در ذهن ملت ايران، تونس و مصر ايجاد كنند اما نمي‌دانستند كه جمهوري اسلامي متعلق به خود مردم است.

كوثري با اشاره به فرمايشي از حضرت امام (ره) ادامه داد: ايشان فرمودند: «ما در زمان جنگ به مردم جهان و به‌ويژه مردم منطقه نشان داديم كه مي‌توان ساليان بسياري در برابر تمام قدرت‌ها دفاع كرد» لذا دشمن از ايستادگي، مقاومت و پيشرفت‌هاي مختلف كشور از جمله انرژي هسته‌اي ناراحت است.

كوثري با تأكيد بر اينكه دشمن ضربه‌هاي اصلي از ايران اسلامي را در هشت سال دفاع مقدس از مقاومت رزمندگان دريافت كرد و اكنون در صدد تلافي است، افزود: ضربه مهلك ديگر جمهوري اسلامي به دشمن الگو شدن براي كشورهاي اسلامي است بنابراين آنها به هر نحوي مي‌خواهند جلوي اين مسئله را بگيرند از اين رو آمريكا و رژيم صهيونيستي با تحت فشار قرار دادن موسوي و كروبي آنها را وادار به راهپيمايي كرده و اين امر نشان داد آنها عروسك خيمه‌شب‌بازي هستند كه از خود اراده‌اي ندارند.

وي اظهار داشت: اگر موسوي و كروبي براي مردم احترام قائل بودند پس از سقوط نامبارك از فتنه‌گري دست كشيده و از اقدامات خود اعلام برائت مي‌كردند اما آنها به دليل كشاندن مردم هرچند قليل به خيابان‌ها در 25 بهمن بايد محاكمه شده و به جرم‌هاي مختلف خود پاسخ دهند.

كوثري در خصوص افرادي كه هنوز داراي ابهام هستند و در قبال فتنه موضع‌گيري نمي‌كنند، تصريح كرد: برخي افراد به دليل دنيا پرستي خيال كردند با رسيدن به پست و مقام بايد در مسير راحت‌طلبي قرار گرفته و مبارزه را نفي كنند از اين رو آنها به سازش اعتقاد پيدا كردند.

وي اضافه كرد: حضرت امام (ره) در 10 سالي كه رهبر انقلاب بودند هيچ‌گاه براي خود استراحت را واجب ندانسته و دائما با ظالمان و مستكبران در حال مبارزه بودند چراكه استكبار حقوق ملت‌ها را ناديده مي‌گرفت.

كوثري با تأكيد بر اينكه نبايد جمهوري اسلامي را كه حضرت امام (ره) به ما ارزاني داشته به راحتي از دست داد، خاطرنشان كرد: دشمن به دنبال افرادي است كه در راه انقلاب كم آورده‌اند لذا اين افراد بايد به دور از مردم به گوشه‌اي رفته و به زندگي مرفه خود ادامه دهند و مقابل نظام اسلامي قرار نگيرند.

وي گفت: ما در زمان جنگ 230 هزار شهيد تقديم نظام اسلامي كرديم و اين افراد عزيز‌ترين مردم اين كشور بوده‌اند و صرفأ به تكليفي كه حضرت امام(ره) به آنها واجب كرده بود، لبيك گفته و به‌دنبال پست و مقام نبودند.

نايب رئيس كميسيون امنيت ملي مجلس ادامه داد: افرادي كه مي‌خواهند خود را خواص به حساب آورند بايد در صحنه حضور داشته باشند تا همان خواصي شوند كه امام (ره) مي‌خواست.

وي در خاتمه يادآور شد: افرادي كه هنوز نسبت به جريان فتنه شك و ترديد دارند بهتر است از قافله مردم عقب نمانده تا در آينده مورد لعن و نفرين آنها قرار نگيرند چراكه نظام اسلامي ايران دقيقا در راستاي قيام ابا‌عبدالله‌الحسين عليه‌السلام حركت مي‌كند.
انتهاي پيام/

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها