عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

نمايندگان رسانه هاي خارجي دوست ندارند با ايران قطع رابطه كنند

نمايندگان رسانه هاي خارجي دوست ندارند با ايران قطع رابطه كنند
جمعه 29 بهمن 1389  04:06 ب.ظ

89/11/29 - 13:37
شماره:8911290420
مديركل رسانه‌هاي خارجي وزارت ارشاد در گفت‌وگو با فارس:
نمايندگان رسانه هاي خارجي دوست ندارند با ايران قطع رابطه كنند

خبرگزاري فارس: مديركل رسانه‌هاي خارجي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: دفاتر نمايندگي رسانه‌هاي خارجي هرگز دوست ندارند كه ارتباط آن‌ها با ايران كه كانون اخبار مهم جهاني است، قطع و مجبور به ترك ايران شوند.

محمدجواد آقاجري در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره نحوه تعامل با خبرنگاران خارجي مقيم كشور و نحوه برخورد با نمايندگي‌هايي رسانه‌هاي خارجي كه اقدام به انعكاس اخبار منفي از كشور مي‌كنند، اظهار داشت: اخبار و توليدات نمايندگان رسانه‌اي خارجي كه در ايران مستقر هستند، به صورت روزانه رصد و بررسي مي‌شود و سازوكار اين امر كاملا مشخص است.

* رصد روزانه توليدات رسانه‌هاي خارجي مقيم كشور

وي ادامه داد: تمام فعاليت‌ها، توليدات و گزارشات اين نمايند‌گي‌ها در هر روز بررسي و رصد مي‌شوند و دفاتر نمايندگي رسانه‌هاي خارجي در كشور درخصوص وظايف قانوني خود كاملا توجيه هستند.

مديركل رسانه‌هاي خارجي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي با اشاره به همايش‌هايي كه از سوي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در جهت ايجاد تعامل هر‌چه بيشتر با نمايندگي‌هاي رسانه‌هاي خارجي در كشور برگزار مي‌شود، خاطرنشان كرد: سعي ما تعامل با دفاتر رسانه‌ها و خبرنگاران خارجي مقيم ايران است و در قالب‌هاي مختلف خواسته‌هايمان را به اطلاع آنها مي‌رسانيم و آنها نيز مطالبات و انتظارات خود را به ما منتقل مي‌كنند.

* برخورد با دفاتر متخلف نمايندگي رسانه‌هاي خارجي

آقاجري تصريح كرد: اگر اين دفاتر نمايندگي در چارچوب ضوابطي كه براي آنها تعيين شده، حركت نكنند قطعا با آنها براساس قوانين و مقررات برخورد مي‌شود كما اينكه در انتخابات شاهد بوديم كه بخاطر نوع فعاليت "العربيه " با اين شبكه برخورد و نمايندگي العربيه در ايران تعطيل شد.

وي برخورد با فعاليت‌هاي خارج از چارچوب رسانه‌هاي خارجي متخلف را منحصر به دفاتر نمايندگي ندانست و متذكر شد: به طور نمونه در مورد بي‌بي‌سي انگليسي، جان لاين كه در ايران مستقر بود به خاطر نوع فعاليت پس از انتخابات اخراج شد، در واقع سازوكار برخورد با خبرنگاران و نمايندگي‌هاي رسانه‌هاي مختلف مستقر در كشور كاملا موجود و مشخص است.

مديركل رسانه‌هاي خارجي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در پاسخ به اين سؤال كه آيا در برخورد با رسانه‌هاي خارجي مقيم كشور كه اقدام به انعكاس اخبار ناصحيح و سياه‌نمايي از اوضاع ايران مي‌كنند، مماشاتي در كار است يا خير اظهار داشت: به هيچ عنوان مماشاتي در اين موضوعات در كار نيست؛ دفاتر نمايندگي رسانه‌هاي خارجي به دليل اينكه مي‌دانند كه اشراف كاملي نسبت به فعاليت و اخبار توليدي آنها داريم، هرگز دوست ندارند كه ارتباط آن‌ها با ايران كه كانون اخبار مهم جهاني است، قطع و مجبور به ترك ايران شوند.
انتهاي پيام/

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286870
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها