عضویت العربیة English
امام صادق علیه‌السلام: هر کس به شایستگی در حقّ خانواده‌اش نیکی کند، خداوند بر عمرش می‌افزاید. الکافی، ج8، ص219

نمايندگان رسانه هاي خارجي دوست ندارند با ايران قطع رابطه كنند

نمايندگان رسانه هاي خارجي دوست ندارند با ايران قطع رابطه كنند
جمعه 29 بهمن 1389  04:06 ب.ظ

89/11/29 - 13:37
شماره:8911290420
مديركل رسانه‌هاي خارجي وزارت ارشاد در گفت‌وگو با فارس:
نمايندگان رسانه هاي خارجي دوست ندارند با ايران قطع رابطه كنند

خبرگزاري فارس: مديركل رسانه‌هاي خارجي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: دفاتر نمايندگي رسانه‌هاي خارجي هرگز دوست ندارند كه ارتباط آن‌ها با ايران كه كانون اخبار مهم جهاني است، قطع و مجبور به ترك ايران شوند.

محمدجواد آقاجري در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره نحوه تعامل با خبرنگاران خارجي مقيم كشور و نحوه برخورد با نمايندگي‌هايي رسانه‌هاي خارجي كه اقدام به انعكاس اخبار منفي از كشور مي‌كنند، اظهار داشت: اخبار و توليدات نمايندگان رسانه‌اي خارجي كه در ايران مستقر هستند، به صورت روزانه رصد و بررسي مي‌شود و سازوكار اين امر كاملا مشخص است.

* رصد روزانه توليدات رسانه‌هاي خارجي مقيم كشور

وي ادامه داد: تمام فعاليت‌ها، توليدات و گزارشات اين نمايند‌گي‌ها در هر روز بررسي و رصد مي‌شوند و دفاتر نمايندگي رسانه‌هاي خارجي در كشور درخصوص وظايف قانوني خود كاملا توجيه هستند.

مديركل رسانه‌هاي خارجي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي با اشاره به همايش‌هايي كه از سوي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در جهت ايجاد تعامل هر‌چه بيشتر با نمايندگي‌هاي رسانه‌هاي خارجي در كشور برگزار مي‌شود، خاطرنشان كرد: سعي ما تعامل با دفاتر رسانه‌ها و خبرنگاران خارجي مقيم ايران است و در قالب‌هاي مختلف خواسته‌هايمان را به اطلاع آنها مي‌رسانيم و آنها نيز مطالبات و انتظارات خود را به ما منتقل مي‌كنند.

* برخورد با دفاتر متخلف نمايندگي رسانه‌هاي خارجي

آقاجري تصريح كرد: اگر اين دفاتر نمايندگي در چارچوب ضوابطي كه براي آنها تعيين شده، حركت نكنند قطعا با آنها براساس قوانين و مقررات برخورد مي‌شود كما اينكه در انتخابات شاهد بوديم كه بخاطر نوع فعاليت "العربيه " با اين شبكه برخورد و نمايندگي العربيه در ايران تعطيل شد.

وي برخورد با فعاليت‌هاي خارج از چارچوب رسانه‌هاي خارجي متخلف را منحصر به دفاتر نمايندگي ندانست و متذكر شد: به طور نمونه در مورد بي‌بي‌سي انگليسي، جان لاين كه در ايران مستقر بود به خاطر نوع فعاليت پس از انتخابات اخراج شد، در واقع سازوكار برخورد با خبرنگاران و نمايندگي‌هاي رسانه‌هاي مختلف مستقر در كشور كاملا موجود و مشخص است.

مديركل رسانه‌هاي خارجي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در پاسخ به اين سؤال كه آيا در برخورد با رسانه‌هاي خارجي مقيم كشور كه اقدام به انعكاس اخبار ناصحيح و سياه‌نمايي از اوضاع ايران مي‌كنند، مماشاتي در كار است يا خير اظهار داشت: به هيچ عنوان مماشاتي در اين موضوعات در كار نيست؛ دفاتر نمايندگي رسانه‌هاي خارجي به دليل اينكه مي‌دانند كه اشراف كاملي نسبت به فعاليت و اخبار توليدي آنها داريم، هرگز دوست ندارند كه ارتباط آن‌ها با ايران كه كانون اخبار مهم جهاني است، قطع و مجبور به ترك ايران شوند.
انتهاي پيام/

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 250472
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها