عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

پكن تسليم فشارهاي خارجي براي افزايش ارزش يوان نمي‌شود

پكن تسليم فشارهاي خارجي براي افزايش ارزش يوان نمي‌شود
جمعه 29 بهمن 1389  04:08 ب.ظ

89/11/29 - 15:54
شماره:8911290674
رييس بانك مركزي چين:
پكن تسليم فشارهاي خارجي براي افزايش ارزش يوان نمي‌شود

خبرگزاري فارس : رييس بانك مركزي چين تاكيد كرد پكن بر اساس منافع ملي و اقتصادي خود در خصوص افزايش ارزش يوان تصميم گيري خواهد كرد و تسليم فشارهاي خارجي نخواهد شد .

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از رويترز ژو ژيائو چوان در آستانه نشست روساي بانكهاي مركزي و وزراي دارايي گروه بيست كه قرار است اين هفته در شهر پاريس برگزار شود تصريح كرد هند و برزيل نيز مانند آمريكا نگراني خود را از روند كند افزايش ارزش يوان اعلام كرده اند و بر اين باورند كه اين مساله به ضرر صادرات آنها خواهد بود .


وي افزود من بايد خيلي صريح و شفاف اعلام كنم كه فشارهاي خارجي هيچ تاثيري بر سياستهاي ارزي چين و ارزش يوان نخواهد داشت و فشارهاي بين المللي عامل مهمي براي تصميم هاي تجاري و ارزي چين نخواهد بود . بانك مركزي چين به صورت كاملا مستقل در خصوص ارزش يوان تصميم گيري مي كند و تنها منافع ملي و اقتصادي كشور را مد نظر قرار خواهد داد .


وي گفت البته چين به تعهدات خود براي اصلاح سيستم ارزي و مالي پايبند خواهد بود ولي اين روند به تدريج انجام خواهد شد .


اظهارات اين مقام چيني در حالي است كه وزراي دارايي برزيل و هند نيز در آستانه نشست گروه بيست نگراني شديد خود را نسبت به پايين بودن ارزش يوان و آغاز جنگ ارزي و تجاري در جهان اعلام كرده اند . آمريكا نيز تا كنون بارها از چين خواسته است تا ارزش يوان خود را به سرعت افزايش دهد .


به اعتقاد كارشناسان اقتصادي بانك مركزي چين امسال براي مقابله با افزايش تورم ارزش يوان را 5 درصد افزايش خواهد داد . به اعتقاد كارشناسان غربي ارزش يوان چين هم اكنون 40 درصد كمتر از ارزش واقعي آن است .

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها