عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

پكن تسليم فشارهاي خارجي براي افزايش ارزش يوان نمي‌شود

پكن تسليم فشارهاي خارجي براي افزايش ارزش يوان نمي‌شود
جمعه 29 بهمن 1389  04:08 ب.ظ

89/11/29 - 15:54
شماره:8911290674
رييس بانك مركزي چين:
پكن تسليم فشارهاي خارجي براي افزايش ارزش يوان نمي‌شود

خبرگزاري فارس : رييس بانك مركزي چين تاكيد كرد پكن بر اساس منافع ملي و اقتصادي خود در خصوص افزايش ارزش يوان تصميم گيري خواهد كرد و تسليم فشارهاي خارجي نخواهد شد .

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از رويترز ژو ژيائو چوان در آستانه نشست روساي بانكهاي مركزي و وزراي دارايي گروه بيست كه قرار است اين هفته در شهر پاريس برگزار شود تصريح كرد هند و برزيل نيز مانند آمريكا نگراني خود را از روند كند افزايش ارزش يوان اعلام كرده اند و بر اين باورند كه اين مساله به ضرر صادرات آنها خواهد بود .


وي افزود من بايد خيلي صريح و شفاف اعلام كنم كه فشارهاي خارجي هيچ تاثيري بر سياستهاي ارزي چين و ارزش يوان نخواهد داشت و فشارهاي بين المللي عامل مهمي براي تصميم هاي تجاري و ارزي چين نخواهد بود . بانك مركزي چين به صورت كاملا مستقل در خصوص ارزش يوان تصميم گيري مي كند و تنها منافع ملي و اقتصادي كشور را مد نظر قرار خواهد داد .


وي گفت البته چين به تعهدات خود براي اصلاح سيستم ارزي و مالي پايبند خواهد بود ولي اين روند به تدريج انجام خواهد شد .


اظهارات اين مقام چيني در حالي است كه وزراي دارايي برزيل و هند نيز در آستانه نشست گروه بيست نگراني شديد خود را نسبت به پايين بودن ارزش يوان و آغاز جنگ ارزي و تجاري در جهان اعلام كرده اند . آمريكا نيز تا كنون بارها از چين خواسته است تا ارزش يوان خود را به سرعت افزايش دهد .


به اعتقاد كارشناسان اقتصادي بانك مركزي چين امسال براي مقابله با افزايش تورم ارزش يوان را 5 درصد افزايش خواهد داد . به اعتقاد كارشناسان غربي ارزش يوان چين هم اكنون 40 درصد كمتر از ارزش واقعي آن است .

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 238779
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها