عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تاثير مفيد داروي استخوان براي مقابله با سرطان روده

تاثير مفيد داروي استخوان براي مقابله با سرطان روده
جمعه 29 بهمن 1389  04:22 ب.ظ

پزشكان در آزمايشات جديد خود دريافته‌اند كه داروهاي معمول استخواني براي كاهش خطر بروز سرطان روده موثر هستند.

دانشمندان دريافته‌اند كه استفاده از داروهاي خانواده بيسفسفونات كه در حال حاضر ميليونها زن در جهان از اين داروها براي پيشگيري از تحليل و ضعف استخواني مصرف مي‌كنند، مي‌تواند تا 50 درصد خطر ابتلا به سرطان روده را بويژه پس از يائسگي در زنان كاهش دهد.

به گزارش روزنامه ديلي ميل، پروفسور گاد رنرت متخصص انستيتو دانشكده پزشكي فناوري با همكاري متخصصان دانشگاه ميشيگان دراين باره خاطرنشان كرد: اين يافته تاييد مي‌كند كه بيسفسفونات‌ها را مي‌توان به عنوان طبقه جديد دارويي براي پيشگيري از سرطان معرفي كرد.

بنا براين گزارش، سرطان روده به رشد بي‌رويه سلول‌هاي بدخيم در داخل روده و يا مقعد گفته مي‌شود. معمولا زنگ خطر اين بيماري شامل بزرگ شدن بواسير و يا رشد پليپ‌هايي در داخل روده است. بواسير معمولا بدون اينکه هيچ گونه علامت خاصي داشته باشد، مي‌تواند به سرطان تبديل شود.

هرچند اين سرطان داراي نشانه‌هاي زيادي نيست اما علائم معمول آن شامل يبوست و يا اسهال براي يک مدت طولاني، وجود خون در مدفوع، نفخ و درد شکم و احساس پر بودن شکم، احساس خستگي بيش از اندازه، احساس وجود گاز در معده به طور مکرر، خالي نشدن شکم به طور کامل در هنگام دفع مدفوع،خستگي دائمي و کاهش وزن بدون دليل موجه است.

 البته از آنجا كه اين علائم ممكن است با ديگر بيماري‌ها و مشكلات روده‌اي مشترك باشد لذا تشخيص سرطان فقط به عهده پزشك متخصص است. درمان اين سرطان در صورتي امكان پذير است كه سرطان در همان مراحل اوليه شناسايي شود و بسياري از مردم از اين که راه‌هاي پيشگيري از اين بيماري مهم تا چه حد ساده است، بي‌خبر هستند.

شرح اين مطالعات در مجله اونكولوژي باليني منتشر شده است.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها