عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

اعلام نكردن موجودي انبارها به منزله تخلف از فروش كالاست

اعلام نكردن موجودي انبارها به منزله تخلف از فروش كالاست
جمعه 29 بهمن 1389  04:25 ب.ظ

مديركل بازرسي ويژه سازمان حمايت مصرف كنندگان و توليد كنندگان گفت: بي‌توجهي به زمان‌هاي تعيين شده و تاخير در اعلام موجودي 22 قلم كالاي ضروري از سوي بنكداران، انبارها و سردخانه‌ها به منزله عدم اعلام موجودي تلقي شده و موجب تشيكل پرونده تخلف مي‌شود.

محمدحسين مولاخواه با بيان اينكه اين واحدها موظف هستند، در يك فرصت 48 ساعته از زمان تعيين شده نسبت به اعلام موجودي 22 قلم كالاي ضروري به سامانه ثبت آمار انبارها، سردخانه‌هاي سازمان حمايت اقدام كنند، تصريح كرد: پس از پايان زمان مقرر حتي اگر واحدي تمايل به اين كار داشته باشد، ثبت آمار موجودي در سامانه ممكن نبوده و واحدهايي كه آمارشان ثبت نشده باشد متخلف محسوب شده و براي ايشان پرونده تخلف تشكيل مي‌شود.

مديركل بازري ويژه سازمان حمايت ادامه داد: براي بنكداري‌ها، انبارها و سردخانه‌هايي كه در زمان مقرر نسبت به ثبت اطلاعاتشان اقدام نكرده باشند، پرونده تخلف اختفاء و امتناع از فروش كالا تشكيل مي‌شود و در صورتيكه شواهد بر احتكار كالا دلالت داشته باشد اين تخلف نيز به پرونده اضافه و مراتب براي رسيدگي و صدور حكم به سازمان تعزيرات حكومتي ارسال مي‌شود.

وي گفت: سازمان‌ها و ادارات بازرگاني سراسر كشور در زمان‌هاي تعيين شده اطلاعات انبارها و سردخانه‌ها را دريافت و در سامانه مذكور ثبت مي‌كنند.

مولاخواه با يادآوري اين نكته كه اين سامانه از ابتداي سال راه اندازي و از مهر ماه به صورت تشويقي آمار و اطلاعات واحدها را ثبت نموده است، توضيح داد: از ابتداي آبان همزمان با اجراي طرح نظارتي ويژه هدفمندي يارانه‌ها، ثبت آمار 22 قلم كالاي ضروري اجباري شده است و وادهايي كه به هر دليلي از اين روند امتناع كنند به عنوان متخلف به سازامن تعزيرات معرفي مي‌شوند.

وي تاكيد كرد: اعلام موجودي كالا مشمول تمامي سردخانه‌ها و انبارها اعم از دولتي، عمومي و خصوصي شده و هيچ استثنايي در اين زمينه وجود ندارد.

مديركل بازرسي ويژه سازمان حمايت گفت: از آغاز فعاليت اين سامانه تاكنون علاوه بر واحدهايي كه در زمينه ذخيره سازي اقلام ضروري فعاليت مي‌نمايند، تعدادي از واحدهايي كه در زمينه ذخيره سازي و نگهداري گروه‌هاي كالايي ديگر نيز فعاليت مي‌كنند، داوطلبانه با سازمان حمايت همكاري داشته وآمار موجوديشان را در سامانه ثبت مي‌كنند.

بنابر اعلام سازمان حمايت مصرف كنندگان و توليد كنندگان اول و پانزدهم هر ماه زمان اعلام موجودي واحدهاي بنكداري، انبارها و سردخانه‌ها تعيين شده است.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها