عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

رضا اسماعيلي از انتشار چهار كتاب تازه خبر داد

رضا اسماعيلي از انتشار چهار كتاب تازه خبر داد
جمعه 29 بهمن 1389  04:26 ب.ظ

رضا اسماعيلي سه مجموعه‌ي شعر و يك مجموعه‌ي مقاله زير چاپ دارد كه در سال جديد منتشر مي‌شوند.

اسماعيلي از زير چاپ بودن مجموعه‌ي شعرهايش با موضوع ادبيات مقاومت و پايداري خبر داد و گفت: «آب، بابا، آزادي» مجموعه‌ي شعرهاي من در حوزه‌ي ادبيات مقاومت و پايداري را دربر مي‌گيرد كه در سه بخش «شعر انقلاب»، «شعر دفاع مقدس» و «شعر پايداري» سروده شده است.

او افزود: در بخش شعر انقلاب، مضاميني از انقلاب اسلامي و در شعر دفاع مقدس، مضاميني از جنگ سروده شده است. در بخش شعر پايداري نيز سيماي مستضعفان جهان و مردماني كه در مقابل زورگويان قيام كرده‌اند، ترسيم شده است؛ مانند مردم مصر، فلسطين، سوريه، لبنان و عراق.

او 50درصد از شعرهاي اين مجموعه را گزيده‌اي از شعرهاي چاپ‌شده‌ي خود و 50درصد ديگر را تازه خواند.

اسماعيلي همچنين ديگر كتاب خود را مجموعه‌ي مقالاتي با عنوان «از آب تا آفتاب» معرفي كرد و گفت: اين كتاب 20 تا 25 مقاله با موضوع ادبيات انقلاب، دفاع مقدس و شعر آييني را دربر مي‌گيرد كه اكنون در مرحله‌ي حروف‌چيني است.

اين شاعر ديگر مجموعه‌ي شعر زير چاپ خود را نيز «ملكوت كلمات» معرفي كرد و گفت: اين مجموعه‌، شعرهاي نبوي، فاطمي، علوي، عاشورايي، مهدوي و رضوي مرا دربر مي‌گيرد كه 50درصد آن جديد و 50درصد ديگر آن شامل سروده‌هاي آييني قبلي مي‌شود.

او آخرين مجموعه‌ي شعر خود را با «لهجه‌ي شرقي عشق» خواند و اظهار كرد: اين مجموعه شعرهاي ما موضوع آزاد را دربر مي‌گيرد كه در دو بخش شعرهاي كلاسيك و شعرهاي نيمايي سروده شده است. شعرهاي كلاسيك نيز در قالب‌هايي چون غزل، مثنوي و رباعي است.

اسماعيلي در پايان با اشاره به چهار كتاب زير چاپ خود، بيان كرد: اين كتاب‌ها از سوي انتشارات انجمن قلم و با حمايت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي تا نيمه‌ي اول سال 90 منتشر مي‌شوند.

از آثار پيشين رضا اسماعيلي به مجموعه‌هاي شعري چون «حنجره‌ي سرخ عشق» (1376)، «ني‌نامه» (1376)، «بر آستان جانان» (1381)، «آسماني‌ها» (1381)، «عاشقانه‌هاي شرقي» (1384)، «از جنس باران» (1384)، «عاشقانه‌هاي سرخ» (1384)، «بوي گل در مي‌زند» (1386) سروده‌شده براي نوجوانان و «اين مريم هميشه» (1386) مي‌توان اشاره كرد.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 7270
دسترسی سریع به انجمن ها