عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

كتاب «خرد حقيقت مدرنيته» منتشر شد

كتاب «خرد حقيقت مدرنيته» منتشر شد
جمعه 29 بهمن 1389  04:28 ب.ظ

کتاب «خرد حقيقت مدرنيته» نوشته‌ي محمد صادقي نويسنده و روزنامه‌نگار منتشر شد.

به گفته‌ي مولف، کتاب «خرد حقيقت مدرنيته» دربرگيرنده‌ي گفت‌وگوهايي با اهالي فرهنگ و انديشه است كه از آن جمله مي‌توان به گفت وگو با محمد علي اسلامي ندوشن، اصغر دادبه، فريدون مجلسي، پرويز علوي، علي فردوسي، عبدالحميد ضيايي و جمعي ديگر از استادان و پژوهشگران ايراني اشاره كرد.

همچنين در بخشي ديگر از اين كتاب ، مقاله‌هاي محمد صادقي ارائه شده است كه از جمله مي‌توان به مقاله‌هاي «جامعه گفت‌وگويي جامعه اخلاقي»،«مرزبندي‌هاي پس از جنگ سرد»،«سي تير يک تير و دو نشان»،«ديده‌تر ديده ترديد » و تعدادي ديگر از مقاله‌هاي وي اشاره كرد كه به موضوع هاي گوناگون فرهنگي، ادبي، تاريخي و سياسي پرداخته است.

براساس مقدمه‌اي كتاب مطالب «خرد حقيقت مدرنيته» با درنظر گرفتن چالش ميان سنت و مدرنيته در زمينه‌هاي گوناگون و با پرداختن به مسائل و موانعي که راه ورود به دنياي جديد را ناهموار ساخته، تاليف شده است.

نويسنده تصريح كرد كه مطالب اين کتاب که در طي سال‌هاي گذشته در روزنامه‌ها و مجله‌ها منتشر شده است و هم‌اكنون در سه فصل؛«جهان ايراني و انديشه غربي»،«فرهنگ‌ها و تمدن‌ها در دنياي مدرن و تاريخ»،«فرهنگ و انديشه ايراني» تدوين شده است.

پيش‌تر به قلم وي كتاب‌هاي «گفت و گو درباره عقلانيت و نوگرايي» و «بررسي انتقادي انديشه‌هاي ساموئل هانتينگتون» منتشر شده است.

كتاب «خرد حقيقت مدرنيته» از سوي انتشارات «آرتاميس» چاپ شد.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها