عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

كتاب «خرد حقيقت مدرنيته» منتشر شد

كتاب «خرد حقيقت مدرنيته» منتشر شد
جمعه 29 بهمن 1389  04:28 ب.ظ

کتاب «خرد حقيقت مدرنيته» نوشته‌ي محمد صادقي نويسنده و روزنامه‌نگار منتشر شد.

به گفته‌ي مولف، کتاب «خرد حقيقت مدرنيته» دربرگيرنده‌ي گفت‌وگوهايي با اهالي فرهنگ و انديشه است كه از آن جمله مي‌توان به گفت وگو با محمد علي اسلامي ندوشن، اصغر دادبه، فريدون مجلسي، پرويز علوي، علي فردوسي، عبدالحميد ضيايي و جمعي ديگر از استادان و پژوهشگران ايراني اشاره كرد.

همچنين در بخشي ديگر از اين كتاب ، مقاله‌هاي محمد صادقي ارائه شده است كه از جمله مي‌توان به مقاله‌هاي «جامعه گفت‌وگويي جامعه اخلاقي»،«مرزبندي‌هاي پس از جنگ سرد»،«سي تير يک تير و دو نشان»،«ديده‌تر ديده ترديد » و تعدادي ديگر از مقاله‌هاي وي اشاره كرد كه به موضوع هاي گوناگون فرهنگي، ادبي، تاريخي و سياسي پرداخته است.

براساس مقدمه‌اي كتاب مطالب «خرد حقيقت مدرنيته» با درنظر گرفتن چالش ميان سنت و مدرنيته در زمينه‌هاي گوناگون و با پرداختن به مسائل و موانعي که راه ورود به دنياي جديد را ناهموار ساخته، تاليف شده است.

نويسنده تصريح كرد كه مطالب اين کتاب که در طي سال‌هاي گذشته در روزنامه‌ها و مجله‌ها منتشر شده است و هم‌اكنون در سه فصل؛«جهان ايراني و انديشه غربي»،«فرهنگ‌ها و تمدن‌ها در دنياي مدرن و تاريخ»،«فرهنگ و انديشه ايراني» تدوين شده است.

پيش‌تر به قلم وي كتاب‌هاي «گفت و گو درباره عقلانيت و نوگرايي» و «بررسي انتقادي انديشه‌هاي ساموئل هانتينگتون» منتشر شده است.

كتاب «خرد حقيقت مدرنيته» از سوي انتشارات «آرتاميس» چاپ شد.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7270
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها