عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

وزير دفاع آلمان به سرقت علمي متهم شد

وزير دفاع آلمان به سرقت علمي متهم شد
جمعه 29 بهمن 1389  04:45 ب.ظ

وزير دفاع آلمان به "سرقت علمي" در رساله‌ي دكتري خود متهم شد اين اتهام مي‌تواند اعتبار مدرك دكتري و حتي وضعيت شغلي وي را به خطر بيندازد.

به گزارش خبرگزاري رويترز، چندي پيش يك روزنامه آلماني اعلام كرد:‌ كارل تئودور تسو گوتنبرگ، وزير دفاع آلمان در بخش‌هايي از رساله‌ي دكتري خود از مطالبي استفاده كرده كه در بخش كتاب نامه يا به صورت زير نويس به منابع آن اشاره‌اي نكرده است.

در حال حاضر بخش‌هاي ديگري از پايان نامه‌ گوتنبرگ مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است. آنها مي‌گويند كه اين بخش ها نيز مشكوك به نظر مي‌رسند.

گوتنبرگ به عنوان سياستمدار هنرمند و خواننده‌ي پاپ با سرعت چشمگيري به شهرت سياسي رسيد. در نظر سنجي اخير كه پيش از افشاي اين رسوايي انجام گرفت، گوتنبرگ به عنوان يكي از محبوب‌ترين سياستمداران آلمان شناخته ‌شد.

مانفرد گوئلز، رئيس موسسه‌ نظر سنجي فورسا در گفت وگو با خبرگزاري رويترز گفت: اين نخستين باري است كه مساله‌اي به وجود آمده كه مي‌تواند گوتنبرگ را اذيت كند.

ريزر آرنولد،‌ كارشناس جناح مخالف سوسيال دموكرات در پارلمان آلمان گفت: در صورتي كه اين اتهامات درست باشد،‌ گوتنبرگ بايد از كار خود كناره گيري كند.

گوتنبرگ كه به عنوان جانشين بالقوه‌ي آنگلا مركل‌، صدراعظم آلمان‌، در نظر گرفته مي‌شود اتهام سرقت علمي در رساله خود را رد كرده است.

وي رساله‌ي دكتري خود را در سال 2006 در دانشگاه بايرث (Bayreuth) به رشته تحرير در آورد و نمره اول را به دست آورد. عنوان اين رساله "قانون اساسي و پيمان قانوني: تحولات قانون اساسي در آمريكا و اتحاديه اروپا" بود.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها