عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

"جلالي" نامزد تيم اميد؛ "ابراهيم‌زاده" كانديداي تيم ملي

"جلالي" نامزد تيم اميد؛ "ابراهيم‌زاده" كانديداي تيم ملي
جمعه 29 بهمن 1389  05:05 ب.ظ

"جلالي" نامزد تيم اميد؛ "ابراهيم‌زاده" كانديداي تيم ملي
 

به احتمال فراوان تکليف هدايت تيم‌هاي فوتبال اميد و بزرگسالان در جلسه کميته فني فدراسيون فوتبال مشخص خواهد شد.


کمتر از دوازده ساعت پس از ايميل کارلوس کوئيروش به فدراسيون فوتبال و انصراف از حضور در تيم ملي ايران، ‌علي کفاشيان در گفت‌وگو با ايسنا اعلام کرد که تمايلش انتخاب "سرمربي داخلي" است. او به خاطر عدم تمايل مربيان بزرگ خارجي براي حضور در تيم ملي ايران اينچنين از تصميم جديد فدراسيون فوتبال پرده‌برداري کرد اما به فاصله بيست و چهار ساعت از اين مصاحبه، عباس ترابيان با انتقاد از تغيير سياست فدراسيون گفت که نبايد به جاي حل مشکل و موانع از حرف‌مان برگرديم.

با اين حال به نظر مي‌رسد سياست فدراسيون و هيات رييسه هماني است که علي کفاشيان اعلام کرده است. قرار است، شنبه جلسه کميته فني فدراسيون فوتبال برگزار شود. کميته‌اي که بر اساس آيين‌نامه فدراسيون فوتبال تنها مي‌تواند نقش "مشورتي" داشته باشد. با اين حال به احتمال زياد شنبه تکليف سرمربيان تيم‌هاي اميد و بزرگسالان مشخص مي‌شود و هر چه نظر مشورتي کميته فني باشد در جلسه يکشنبه هيات رييسه فدراسيون فوتبال به تاييد خواهد رسيد.

از مجيد جلالي به عنوان اصلي‌ترين گزينه سرمربيگري تيم اميد نام مي‌برند. جلالي که قطعا يکي از مربيان با دانش فوتبال ايران به حساب مي‌آيد بيشترين طرفدار را در بين اعضاي هيات رييسه فدراسيون و کميته فني دارد و به پشتوانه همين حمايت، او بيشترين شانس را براي هدايت تيم اميد در اختيار دارد.

براي تيم ملي بزرگسالان هم از منصور ابراهيم‌زاده به عنوان شانس نخست هدايت تيم ملي نام برده مي‌شود. ابراهيم‌زاده که سال‌هاي موفقي را در تيم ذوب آهن پشت سر گذاشته هم حاميان زيادي در بين اعضاي موثر فدراسيون فوتبال دارد و اگر موافقت باشگاه ذوب آهن همراه اين حمايت شود،‌ مشکل جدي ديگري براي بازگشت او بر روي نيمکت تيم ملي وجود نخواهد داشت.

ابراهيم‌زاده در جام ملت‌هاي 2007 مربي تيم ملي بود و پس از کنار رفتن امير قلعه‌نويي براي مدت کوتاهي نفر اول نيمکت تيم ملي شد.

با اين حال اين سوال جدي هنوز مطرح است که آيا واقعا هيچ مربي بزرگ خارجي حاضر به حضور در تيم ملي ايران نيست يا مسوولان عالي فدراسيون فوتبال ديگر حوصله مذاکره با اين مربيان را ندارند؟ اگر واقعا مربيان بزرگ خارجي نمي‌پذيرند که به ايران بيايند- که با وجود تمام موانع کمي دور از ذهن است، فدراسيون چاره ديگري ندارد اما اگر پس از پاسخ منفي کوئيروش به ايران،‌ مسوولان فدراسيون فوتبال تنها نااميد شده‌اند و هنوز راه‌هاي ديگري براي حضور مربيان بزرگ به فوتبال ايران وجود دارد، وظيفه‌شان حکم مي‌کند اين راه‌ها را هم امتحان کنند چرا که انتخاب مربيان ايراني (با وجود احترام و اعتراف به شايستگي‌هايشان) مشکلات زيادي را با توجه با تجربيات گذشته براي فوتبال ايران ايجاد مي‌کند.

    حمید.bmp

 

 

mashhadizadeh

mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 25019
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها