عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

محاصره شهرهای شیعه نشین عربستان

محاصره شهرهای شیعه نشین عربستان
جمعه 29 بهمن 1389  06:03 ب.ظ

به گزارش شیعه آنلاین، دقایقی پیش یک منبع آگاه از شیعیان عربستان سعودی با خبرنگار ما تماس گرفته و از محاصره شدن شهرهای شیعه نشین "القطیف" و "الأحساء" توسط نیروهای امنیتی سعودی خبر داد.

این منبع آگاه در ادامه افزود: تعداد بسیار زیادی از نیروهای امنیتی وابسته به دولت سعودی در خیابان های مختلف این دو شهر حضور یافته و در لباس های مختلف در خیابان های آن رفت و آمد و می کنند و به اصطلاح اوضاع را زیر نظر گرفته اند.

این منبع شیعی همچنین گفت: بیشتر این نیروها با لباس های شخصی و غیر نظامی رفت و آمد می کنند تا توسط شهروندان شناسایی نشوند اما با توجه به اهالی "القطیف" و "الأحساء" آنان را از شکل ظاهری و گاهی از لهجه شناسایی می کنند.

این منبع آگاه شیعی افزود: رفت و آمد و یا توقف بیش از دو نفر در این دو شهر ممنوع شده و به محض مشاهده این حالت، نیروهای امنیتی لباس شخصی نزدیک شده و خواستار متفرق شدن می شوند.

وی در ادامه گفت: در حومه "القطیف" و "الأحساء" نیز خودروهای نظامی و نفربرهای ارتش مستقر شده اند و آن را به محاصره در آورده اند تا رفت و آمد خودروها به این دو شهر را زیر نظر بگیرند.

گفتنی است این شهرهای شیعه نشین عربستان که کمتر از نیم ساعت با کشور بحرین فاصله دارند در حالی محاصره شده اند که بحرین طی چهار روز گذشته شاهد درگیری شدید میان نیروهای دولتی با معترضین که اکثرشان از شیعیان هستند، بوده و بر اثر این درگیری ها تا بدین لحظه بیش از 10 نفر به شهادت رسیده و 250 نفر زخمی شده اند.

« سعادتمند کسی است که از هر اشتباه و خطایی که از او سر می زند، تجربه ای جدید به دست آورد »
سقراط

Mehdi900

Mehdi900
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 6667
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها