عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: درهاى آسمان در اوّلین شب ماه رمضان گشوده مى‌شود و تا آخرین شب آن بسته نخواهد شد. بحارالانوار، ج93، ص344

رييس دانشگاه خليج فارس خبر داد: راه‌اندازي دانشكده‌هاي گاز و پتروشيمي در دانشگاه

رييس دانشگاه خليج فارس خبر داد: راه‌اندازي دانشكده‌هاي گاز و پتروشيمي در دانشگاه
جمعه 29 بهمن 1389  06:28 ب.ظ

رييس دانشگاه خليج فارس با اشاره به افزايش تعداد اعضاي هيات علمي دانشگاه از 95 نفر به 160 عضو هيات علمي تمام وقت در طي پنج سال گذشته، گفت: نسبت دانشجويان به اساتيد بهبود چشمگيري داشته است، به طوري كه در حال حاضر نسبت دانشجو به استاد در دانشگاه 23 به يك و در برخي از رشته‌ها 18 به يك مي باشد.

دكتر تاجيك در گفت‌وگو با خبرنگار « صنفي ـ آموزشي » خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اينكه دانشگاه خليج فارس در پنج سال گذشته عليرغم نوپا بودن قدم‌هاي خوبي در زمينه كمي و كيفي برداشته است، عنوان كرد: در اين زمينه مي‌توان به افزايش تعداد دانشجويان به پنج هزار و هفت دانشجو در كليه مقاطع ، افزايش رشته‌هاي تحصيلات تكميلي از سه رشته به 23 رشته، آغاز دوره دكتري و افزايش سه برابري فضاهاي ساخته شده و در دست احداث از سال 84 به بعد اشاره كرد.

وي به پروژه‌هاي عمراني اين دانشگاه و احداث دانشكده‌هاي جديدي مانند گاز و پتروشيمي اشاره كرد و افزود: دانشكده فني و مهندسي جم نيز با اعتبار 46 ميليارد تومان از منابع نفتي راه‌اندازي شده و در حال حاضر فعاليت خود را ادامه مي‌دهد.

رييس دانشگاه خليج فارس با اشاره به حضور پنج هزار و هفت دانشجو در 23 گرايش رشته كارشناسي ارشد و 28 رشته كارشناسي در شش دانشكده فعال اين دانشگاه، اظهاركرد: راه‌اندازي دو دانشكده گاز و پتروشيمي و علوم و فنون دريايي در دست اقدام است كه با توجه به ايجاد رشته‌هاي اين دانشكده‌ها در گذشته، از ابتداي مهر ماه سال آينده اين دو دانشكده رسما فعاليت خود را آغاز مي‌كنند.

وي با اشاره به يكي از معضلات دانشگاه‌ خليج فارس، عنوان كرد: بزرگ‌ترين معضل اين دانشگاه وجود معارضين زمين‌هاي دانشگاه است كه اميدواريم در طي سومين سفر هيات دولت به استان بوشهر، اين مساله يك بار براي هميشه خاتمه پيدا كند.

تاجيك با تاكيد بر اينكه برخي پلاك‌هاي زمين‌هاي دانشگاه در دست مردم است، افزود: در حال حاضر 15 سند دانشگاه در اختيار دانشگاه نيست و به همين علت در طي سال‌ها دانشگاه محكوم به پرداخت مبالغي شده است كه ما را با كمبود بودجه مواجه كرده است.

وي در ادامه با اشاره به تصويب رشته شيمي آلي در مقطع دكتري در اين دانشگاه، تصريح كرد: ايجاد دو رشته دكتري مهندسي شيمي و شيمي فيزيك نيز در دستور كار دانشگاه قرار دارد.

رييس دانشگاه خليج فارس با اشاره به افزايش تعداد اعضاي هيات علمي دانشگاه خليج فارس از 95 نفر به 160 عضو هيات علمي تمام وقت در طي پنج سال گذشته، عنوان كرد: نسبت دانشجويان به اساتيد بهبود چشمگيري داشته است، به طوري كه در حال حاضر نسبت دانشجو به استاد در دانشگاه 23 به يك و در برخي از رشته‌ها 18 به يك مي باشد.

وي با اشاره به كيفيت دانشجويان پس از فارغ‌التحصيلي در مقطع كارشناسي ، عنوان كرد: در طي چند سال اخير در آزمون كارشناسي ارشد بسياري از فارغ‌التحصيلان ما توانسته‌اند رتبه تك رقمي را كسب كنند و در قياس با دانشگاه‌هاي ديگر در يكسان كردن شرايط در كل كشور دانشگاه خليج فارس توانسته است، رتبه ششم تا 12 را داشته باشد كه اين مساله نشان دهنده كيفيت خوب آموزش در مقطع كارشناسي است.

تاجيك در خصوص نحوه جذب اعضاي هيات علمي عنوان كرد: در حال حاضر پرونده‌هاي زيادي در دستور كار دانشگاه قرار دارد كه قطعا با پذيرش اين اعضاء و بازگشت مربياني كه براي ادامه تحصيل در دوره دكتري بورس شده‌اند، تعداد اعضاي هيات علمي دانشگاه افزايش پيدا خواهد كرد.

وي با اشاره به مصوبات خوب دور سوم سفر هيات دولت به استان بوشهر، عنوان كرد: اميدواريم با اجراي اين مصوبات بتوانيم نقش خود را به عنوان دانشگاه جامع استان ايفا كنيم و زير ساخت‌ها،‌ اساتيد، فضاهاي فيزيكي و اعتبارات لازم دست به دست هم دهند تا بتوانيم سطح معلومات دانشجويان خود را توسعه دهيم.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها