عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

تجمع 4 میلیونی مصریها / تاکید بر ادامه انقلاب تا پیروزی نهایی

تجمع 4 میلیونی مصریها / تاکید بر ادامه انقلاب تا پیروزی نهایی
جمعه 29 بهمن 1389  06:51 ب.ظ

تجمع 4 میلیونی مصریها / تاکید بر ادامه انقلاب تا پیروزی نهایی
همزمان با شهرهای اسکندریه و المنصوره، حدود چهار میلیون نفر در میدان التحریر قاهره و خیابانهای اطراف ضمن برگزاری جشن پیروزی انقلاب مصر در سرنگونی رژیم مبارک بر ادامه انقلاب تا تحقق تمام اهداف تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه الجزیره از تجمع حدود چهار میلیون نفر در میدان التحریر و خیابانهای اطراف خبر داد که برای برپایی جشن و همچنین تاکید بر مطالبات خود جمع شده اند.

این تجمع میلیونی با برپایی مراسم باشکوه نماز جمعه به امامت شیخ یوسف القرضاوی رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمان آغاز شد.

میلیونها مصری در این تظاهرات که اولین تظاهرات میلیونی و گسترده پس از سرنگونی مبارک به شمار می رود، بر سرنگونی دولت کنونی مصر که آن را بازمانده رژیم مبارک می دانند و لغو حالت فوق العاده پس از بیش از سه دهه و پاکسازی کامل مصر از بقایای رژیم سابق تاکید می کنند.

شهرهای اسکندریه و المنصوره نیز شاهد برگزاری مراسم جشن پیروزی انقلاب مصر با حضور صدها هزار نفر از قشرهای مختلف مردم هستند و شرکت کنندگان بر ضرورت تحقق تمام خواسته های انقلاب تاکید می کنند.

حضور میلیونی مردم در خیابانها و میادین شهرهای مصر در حالی است که شورای نظامی این کشور پیشتر درباره برگزاری هر گونه تجمع و تظاهرات هشدار داده بود.

    حمید.bmp

 

 

mashhadizadeh

mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 25019
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها