عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

بن علی سکته کرد / سانسور خبری شدید از سوی عربستان

بن علی سکته کرد / سانسور خبری شدید از سوی عربستان
جمعه 29 بهمن 1389  06:55 ب.ظ

بن علی سکته کرد / سانسور خبری شدید از سوی عربستان
رسانه ها از سکته مغزی دیکتاتور مخلوع تونس و انتقال وی به بیمارستانی در شهر جده که هیچ کس از مکان آن مطلع نیست، خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه الجزیره، منابع آگاه سعودی از وخامت حال زین العابدین بن علی دیکتاتور مخلوع تونس و انتقال وی به بیمارستانی در جده عربستان خبر دادند.

بر اساس این گزارش، بن علی که 14 ژانویه در پی قیام مردم تونس از این کشور فرار کرد و شاه عربستان به وی پناه داد، دچار سکته مغزی شده است و هم اکنون وضعیت جسمانی خطرناکی دارد.

به گفته منابع سعودی، بن علی 74 ساله از دو روز پیش به کما رفته است.

این منابع گفته اند نمی توانند بیمارستانی را که بن علی به آن منتقل شده، مشخص کنند، زیرا به رسانه ها اجازه نمی دهند به این بیمارستان نزدیک شوند و یا درباره آن خبررسانی کنند و تمام تحرکاتی که در اطراف بن علی انجام می شود کاملا محرمانه است.

بر اساس موضع رسمی عربستان خبرهای مربوط به بن علی کاملا سانسور می شود، زیرا کسانی که به این کشور پناهنده سیاسی می شوند از گفتگو با رسانه ها و انجام هر گونه فعالیت سیاسی منع می شوند.

از سوی دیگر خبرهای جالبی درباره لیلی الطرابلسی همسر بن علی که در زمان حکومت وی، نفوذ زیادی در مسائل سیاسی و اقتصادی داشت، منتشر شده است.

به گزارش الجزیره ، خانواده دیکتاتور مخلوع در مقر اقامت خود  در جده هستند و در بیمارستانی که بن علی به آن منتقل شده، حضور ندارند.

این در حالی است که خبرهایی درباره ورود هیئتی از تونس به جده و پیگیری وضعیت جسمانی وی از سوی فواد المبزع رئیس جمهور موقت تونس منتشر شده است.

پایه های حکومت دیکتاتوری 23 ساله بن علی در پی انتفاضه مردم تونس در 14 ژانویه فروریخت؛ انتفاضه ای که موج آن یک ماه بعد به سرنگونی رژیم حسنی مبارک که 30 سال بر مردم مصر حکومت می کرد، منجر شد و امواج آن هم اکنون بیشتر کشورهای عربی را فرا گرفته و خواب و آرامش را از دیکتاتورهای سرکوبگر و فاسد عربی و وابسته به آمریکا ربوده است.

    حمید.bmp

 

 

mashhadizadeh

mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 25019
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها