عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

بعضی اسم آقای خاتمی را نمی برند، باید بدانید جنایت هایی که الآن...

بعضی اسم آقای خاتمی را نمی برند، باید بدانید جنایت هایی که الآن...
جمعه 29 بهمن 1389  07:19 ب.ظ

بسم الله الرحمن الرحیم

نمازجمعه 29/11/1389 – خطیب: حجت الإسلام رجایی(امام جمعه موقّت) – مسجد جامع نیشابور

چکیده ای از آن چه در خطبه های این روز گذشت به شرح ذیل می باشدحجت الإسلام رجایی در ابتدای خطبه با دعوت همگان به رعایت تقوای الهی و ترک محرّمات به مناسبت میلاد حضرت ختمی مرتبت محمّدمصطفی(صلی الله علیه و آله و سلّم) و امام جعفر صادق(علیه السلام) خطبه عبادی نماز را به بیان ویژگی های پیامبر اکرم و ضرورت الگوگیری در همه امور از ایشان اشاره کرد.

خداوند حضرت ابراهیم(ع) را به خاطر برائت از مشرکین و پیامبرگرامی اسلام(صلی الله علیه و آله و سلّم) را در همه امور به عنوان الگویی شایسته معرّفی می کند.

امام جمعه موقّت شهرستان بر ضرورت الگوگیری در همه امور از پیامبراکرم(صلّی الله علیه و آله و سلّم) اشاره کرد و ویژگی های ایشان را چنین بیان کرد؛

- عبادت: عبادت پیامبر اینگونه بود که از بس در محراب عبادت می ایستاد پای حضرت ورم می کرد، دو ماه شعبان و رجب را تماما روزه داشت. اصحاب به حضرت عرضه داشتند: شما که گناه نکرده اید، اینهمه عبادت چرا؟ حضرت فرمود: آیا بنده ی خدا نباشم کسی که این همه نعمت را در اختیارم گذاشته است شکرگزار او نباشم؟

- امانت داری: امانت داری بود که در زمان جاهلیت ایشان را به اسم امین نام گذاری کرده بودند، حتّی دشمنان حضرت ایشان را به عنوان امانتدار خوبی می شناختند.

- تواضع: هیچ کس نتوانست در طول عمر پیامبر در سلام کردن بر ایشان پیشی بگیرد، سلمان فارسی روزی پشت دیواری قرار می گیرد به این امید که حضرت از پیچ کوچه می گذرد و سلمان را نمی بیند و زودتر سلام می کند و پیامبر هنگامی که می رسد می فرماید: ای فلانی که در پشت دیوار مخفی شده ای سلام علیکم.

- عدالت: به پیامبر گفتند: یکی از قبیله ای دزدی کرده است، پیامبر فرمود: دستش را قطع کنید. گفتند: از بزرگان قبیله است. پیامبر فرمودند: فرقی نمی کند.- اهمیت به جوانان: حضرت به جوانان اهمّیّت می داد؛ اولین نماینده پیامبر به حبشه 25ساله بود، اولین امام جمعه و فرماندار مکّه جوانی 25ساله است، و در طول انقلاب ما هم فرمانده لشکر کردستان، شهیدکاوه 21 سال سن داشت و به قول رهبر معظّم انقلاب «جوانان امروز هم اگر جلوتر نباشند، عقب تر نخواهند بود» و اگر اشکالی هم هست برمی گردد به پدرومادر و ما که نتوانسته ایم به طرف خودمان جذبشان کنیم، دیگران جذبشان کرده اند.

- صبر پیامبر در برابر مشکلات: پیامبر که متولّد می شود پدر و مادر خود را یکی پس از دیگری از دست می دهد، در طول زندگی ایشان را به زحمت می اندازند و سختی هایی تحمیل می شود و در برابر همه مشکلات صبر پیشه می کند.حجت الإسلام رجایی در خطبه دوّم نماز پس از دعوت همگان به رعایت تقوای الهی و ترک محرّمات، مناسبت های هفته را ذکر کرد و خطبه سیاسی نماز را به تشریح دو مطلب: 1- حرکت و قیام ملّت های منطقه علیه دولت های دست نشانده آمریکا 2- خیانت سران فتنه اختصاص داد.

-سالگرد عملیات والفجر8

-سالروز قیام مردم تبریز به ماسبت چهلمین روز شهدای قم

-سالروز انفجار قطار در نیشابور

-سالروز ولادت پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلّم) و امام جعفر صادق(علیه السلام)

* حرکت و قیام ملّت های منطقه علیه دولت های دست نشانده آمریکا

- آمریکایی ها پس از فروپاشی شوروی به دنبال یک نظام برای مدیریت جهان هستند.

- کارشناسان آمریکایی تنها راه سلطه بر جهان را تسلّط بر خاورمیانه می دانند و لشکرکشی به افغانستان و عراق به بهانه مبارزه با تروریسم، فتنه انگیزی در لبنان و فلسطین و همه تلاش ها به خاطر تسلّط بر خاورمیانه است.

- تحوّلات افغانستان،عراق،ترکیه،سوریه و لبنان نشان می دهد آمریکا به رغم سرمایه گذاری های فراوان نتوانسته است نقشه های خود را اجرا کند.

- آمریکایی ها طیّ 32 سال گذشته برای نابودی و ساقط شدن انقلاب اسلامی میلیاردها دلار هزینه کرده اند و امروز می گویند اگر دیر بجنبیم انقلاب اسلامی دیگری در مصر به وقوع می پیوندد و امروز با به صحنه آمدن مردم در یمن،اردن،لیبی و الجزایر نه تنها خاورمیانه جدید شکل می گیرد بلکه به قول حضرت امام خمینی(ره) غرب آینده، غربی اسلامی است و اسلام سنگرهای کلیدی جهان را فتح خواهد کرد و این آینده بزرگ را باید باور داشت.

* خیانت سران فتنه

خطیب جمعه در بیان خیانت سران فتنه با توجّه به شکست های پی در پی آمریکا و حضور باشکوه ملّت شریف ایران در راهپیمایی22بهمن گفت:

این راهپیمایی امید دشمنان را مبدّل به یأس کرد و مثلث شوم آمریکا، اسراییل، انگلیس برای سرپوش گذاشتن بر این شکست ها با همکاری مزدوران خود و در رأس آن ها دو هالوی فریب خورده آقای موسوی و کروبی و البته بعضی اسم آقای خاتمی را نمی برند، باید بدانید جنایت هایی که الآن صورت می گیرد از قداست شکنی های آقای خاتمی است؛ اگر خاتمی قداست شکنی نمی کرد اینان جرأت نمی کردند جلوی مردم و رهبری و نظام بایستند.این سه جنایتکار بودند در 25بهمن به عنوان حمایت از مردم مصر فراخوانی کردند، اگر شما از مردم مصر حمایت می کنید پس شعار نه غزه ، نه لبنان چه بود؟ شما می خواهید از مردم مصر دفاع کنید! و به جای حمایت از مردم مصر به سوی مردم تیراندازی کردند، اموال را به آتش کشیدند، 2تن از بسیجیان را به شهادت رساندند که

اگر قوه قضاییه در سال88 گردن این چندین دیوانه ریاست را می شکست کار به اینجا نمی رسید.

ملّت فهیم ایران نظر خود را درباره فتنه گران اعلام نمودند، محاکمه و اعدام سران فتنه

حجت الإسلام رجایی در ادامه افزود: ما به ریاست محترم قوه قضاییه عرض می کنیم که اگر از نظر قانونی اعدام اینها اشکال دارد، اجازه دهید ملّت به حساب اینها برسد.

- کسانی که در جریان فتنه سکوت کردند، اینها با سکوت خود از فتنه گران حمایت کردند و لیاقت ماندن در هیچ پست و مقامی را در نظام اسلامی ندارند

- کسانی که با فتنه همراه بودند مانند آقای خاتمی که گفته اگر اندکی صبر کنیم نظام به التماس و زانو می افتد، وحرف مردم این است که نظام به افرادی مثل شما نیاز ندارد.

- فتنه گران می گویند باید برای انتخابات مجلس آماده شویم و ریاست را در دست بگیریم و تا ریاست جمهوری پیش برویم، خوب شما هم که مجلس را در اختیار داشتید چه غلطی کردید؟

- این فتنه گران باید آرزوی ریاست مجلس را به گور ببرند.
 

 

منبع: http://namazeadine.3de.ir

صبای مهر انتظار را به ما هم برسان...
movood424

movood424
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : شهریور 1388 
تعداد پست ها : 87
محل سکونت : حراسان رضوي
دسترسی سریع به انجمن ها