عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تخم مرغهای بدبو !!!

تخم مرغهای بدبو !!!
جمعه 29 بهمن 1389  07:21 ب.ظ

 تخم مرغهای بدبو !!!

تخم مرغ های پوسیده، بمب های بودار طبیعی هستند. یکی از این بمب ها کافی است تا آدم های زیادی را فراری دهد! این آزمایش به شما نشان می دهد که چطور می توانید اسانس بد بوی تخم مرغی خود را بسازید.

 

سوال :

بوی بد تخم مرغ از کجا ناشی می شود؟

وسایل لازم:

 

 تخم مرغهای بدبو !!!

کاسه کوچک برای مخلوط کردن

قاشق

یک عدد تخم مرغ

ظرف پلاستیکی تمییز با حجم 125 میلی لیتر یا زیپ کیپ یا ظرف مخصوص کشت میکروب (می توانید ازمسئول آزمایشگاه مدرسه خود بخواهید که یکی از این ظرف ها را به شما قرض بدهد)

 

مراحل انجام آزمایش:

 

تخم مرغ ها را داخل کاسه بشکنید. با قاشق آن ها را خوب هم بزنید.

تخم مرغ های مخلوط شده را داخل ظرف در دار بریزید و در آن را محکم ببندید. (اگر از ظرف مخصوص کشت میکروب استفاده می کنید، مخلوط تخم مرغ را تا نزدیکی لبه ظرف در آن بریزید و در آن را محکم ببندید)

ظرف در بسته را برای یک یا دو روز در مکانی که آفتاب به آن بتابد قرار دهید. شما می توانید هر چند وقت یک بار ظرف را چک کرده و تغییرات آن را مشاهده کنید. برای این کار در ظرف را برداشته و آن را بو کنید، مراقب باشید که به محتویات ظرف دست نزنید. اگر تخم مرغ ها هنوز کاملاً بد بو نشده اند، در ظرف را گذاشته و آن را برای مدت طولانی تری در جای قبلی قرار دهید. تخم مرغ ها به زودی بدبو می شوند ولی هر قدر زمان بیشتری در آفتاب قرار بگیرند، بمب بدبوتری خواهید داشت !!!!

به خاطر داشته باشید بعد از آن که تخم مرغ ها کاملاً بد بو شدند، آن ها را در فاصله دوری از خود و دیگران بشکنید، چون بوی آن ها واقعاً آزار دهنده است.

یادداشت:

تخم مرغ هایی که پوسته ضخیمی داشته و به راحتی نمی شکنند، برای این آزمایش مناسب هستند. می توانید آن ها را بدون این که بشکنید، در ظرف قرار دهید. فقط به خاطر داشته باشید بعد از آن که تخم مرغ ها کاملاً بد بو شدند، آن ها را در فاصله دوری از خود و دیگران بشکنید، چون بوی آن ها واقعاً آزار دهنده است.

 

چه اتفاقی می افتد و چرا؟

تخم مرغ ها حاوی موادی به نام سولفیدها هستند. ( ترکیبات بدبویی از گوگرد، فلزات، و عناصر اصلی دیگر)

وقتی تخم مرغ تازه است، سولفیدها بوی بد نمی دهند. اما وقتی که تخم مرغ ها فاسد می شوند، سولفیدها به شکل گازهای بد بویی آزاد می شوند. (به مراحل یا جریان فاسد شدن یک جسم پوسیدگی یا گندیدن هم گفته می شود)

 

مترجم: بهنام تهرانی

hossein3010

hossein3010
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 1946
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها