عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

تخم مرغ ها در حالت تعادل

تخم مرغ ها در حالت تعادل
جمعه 29 بهمن 1389  07:32 ب.ظ

تخم مرغ ها در حالت تعادل

***یك آزمایش جالب انجام بدهید و علت این اتفاق را یاد بگیرید.***

 

پیش از هر چیز، برای استفاده از وسایل آشپزخانه و تخم مرغ ها اجازه بگیرید.

 

مواد مورد نیاز

• یک تخم مرغ خام

• نمک

 

شرح آزمایش

تخم ها در حالت تعادل

1. تخم مرغ خام را بردارید و سعی کنید آن را روی سطح پهنش به حالت تعادل نگه دارید (احتمالاً نگه داشتن تخم مرغ در حال تعادل برای شما کار سختی خواهد بود).

2. اکنون روی سطح صاف سختی، تپه‏ی کوچکی از نمک درست کنید.

3. تخم مرغ را با دقت کامل روی نوک تپه نمک به حال تعادل نگه داشته، سپس به آرامی روی تپه بدمید تا نمک اضافی از اطراف آن کنار رود. اگر این کار را با حوصله و تمرکز انجام دهید، موفق خواهید شد.

 

توجه: این آزمایش را بدون استفاده از نمک نزدیک به روز 1 فروردین، در اعتدال بهاری، یا نزدیک به روز 1 مهر، در اعتدال پاییزی، امتحان کنید. در طی روزهای اعتدالین، خورشید مستقیماً در بالای استوا ظاهر می شود و تقریباً طول روز و شب برابر است. تخم مرغ را به دقت روی سطح سختش به حالت تعادل نگه دارید. اگر نتوانستید این کار را انجام دهید، سپس آزمایش را با مقداری نمک امتحان کنید.

 

چرا؟

برخی از مردم معتقدند که کشش گرانشی خورشید که در اعتدالین رخ می دهد می تواند کمک کند تا تخم مرغ روی قسمت انتهایی خود به حال تعادل بایستد. این عقیده تا کنون به اثبات نرسیده است، اما آزمایش آن جالب خواهد بود. روش دیگر ایستاده نگه داشتن تخم مرغ به حال تعادل،- در هر روز سال- استفاده از نمک است.

بلورهای نمک، تقریباً مکعب های کامل هستند، و به شکل گیری یک پایه برای حفظ تعادل تخم مرغ کمک می کند.

 

hossein3010

hossein3010
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 1946
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها