عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

مروري بر مهم‌ترين اخبار صنعت نفت هفته

مروري بر مهم‌ترين اخبار صنعت نفت هفته
جمعه 29 بهمن 1389  08:02 ب.ظ

آغاز ساخت دو پتروشيمي مرجان و بوشهر، افتتاح هشت طرح پتروشيمي در ماهشهر و افتتاح طرح توسعه‌ي نيروگاه پتروشيمي مبين مهم‌ترين اخبار هفته جاري را به خود اختصاص دادند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، عمليات اجرايي پتروشيمي مرجان با هدف توليد متانول و نيز پتروشيمي بوشهر با هدف توليد انواع محصولات پتروشيمي از جمله متانول، الفين، اتيلين گليكول، پلي‌مرهاي سنگين و سبك و اسيد اسيتك روز چهار شنبه افتتاح شد.

همچنين ديروز باحضور رييس جمهور طرح اسيد فسفوريك پتروشيمي رازي، طرح نيروگاه فجر، پروژه خط و پست انتقال برق نيروگاه فجر 2، طرح پلي‌اتيلن سبك پتروشيمي اميركبير، طرح تامين و انتقال آب، سه طرح پژوهشي واحد پايلوت وينيل استات مونومر، واحد دمو تبديل متانول به پروپيلن و واحد پايلوت تبديل متانول به پروپيلن افتتاح شد.

* * انتشار اوراق مشاركت براي پالايشگاه شازند اراك

روز دوشنبه انتشار 367 ميليارد تومان اوراق مشاركت شركت پالايش نفت امام خميني (ره) اراك در شعب بانك ملت آغاز شد. اين اوراق با نرخ سود 17 درصد با سررسيد 4 ساله منتشر شده است.

* * سهميه‌هاي بنزين تا شب عيد حفظ شد

سهميه‌هاي بنزين كه همزمان با اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها در 28 آذر براي دي ماه تعريف شد، در بهمن ماه نيز تثبيت شد و براي اسفند نيز حفظ شده است. به اين ترتيب سهميه‌ي خودروها در اسفندماه 60 ليتر بنزين با قيمت 400 تومان خواهد بود.

در اين زمينه هم اكنون بنزين نوروزي نيز يكي از گزينه‌هاي مطرح است كه نهايي شدن آن منوط به تصميم گيري دولت خواهد بود.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها