عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

برگزاري نشست فرهنگ و آيين ايران از منظر سينماي مستند 3 اسفند ماه

برگزاري نشست فرهنگ و آيين ايران از منظر سينماي مستند 3 اسفند ماه
جمعه 29 بهمن 1389  08:04 ب.ظ

نشست تخصصي فرهنگ و آئين ايران، آسياي مرکزي و خاورميانه از منظر سينماي مستند به همت جشنواره بين‌المللي فيلم كيش با همكاري انجمن مستندسازان سينماي ايران و خانه هنرمندان برگزار مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين نشست روز سه‌شنبه سوم اسفندماه ساعت 14:30 تا 18 در محل خانه هنرمندان برگزار مي‌شود و استفاده براي علاقمندان آزاد است.

برپايه اين خبر سلسله نشست‌هاي تخصصي ميراث مشترك و آينده مشترك را با محوريت «سينماي مستند و نقش آن در تعاملات فرهنگي، اقتصادي و تجاري» برگزارخواهد شد.

اين سلسله نشست‌ها با هدف تقويت رويكردهاي پژوهشي، تحليلي و مطالعاتي و همچنين بستر‌سازي براي بازشناسي ظرفيت‌ها و جايگاه مطالعات سينمايي با مشاركت صنوف و مراكز پژوهشي و دانشگاهي طراحي و برگزار مي‌شود».

در نخستين نشست كه با عنوان فرهنگ و آيين مردم ايران، آسياي مركزي و خاورميانه از منظر سينماي مستند است ميهمانان و كارشناسان پيرامون محورهايي چون: نقش سينماي مستند در تعاملات فرهنگي، نقش خليج فارس و درياي كاسپين به عنوان بستري تاريخي و اقتصادي در قالب سخنراني و ميزگرد تخصصي به بحث و تحليل خواهند پرداخت.

در اين خبر برنامه و ميهمانان روز اول اين نشست به اين ترتيب معرفي شدند: محمدرضا اصلاني، نويسنده و فيلمساز در اين نشست با موضوع نقش سينماي مستند در تعاملات فرهنگي سخنراني خواهد كرد و فيلم «زخم تازه» به كارگرداني مهدي نقويان پخش مي‌شود.

در بخش ديگر برنامه منوچهر طياب، فيلمساز و محقق به تجزيه و تحليل نقش خليج فارس و درياي كاسپين به عنوان بستري تاريخي و اقتصادي مي‌پردازد و بخشي از فيلم «درياي پارس» به كارگرداني منوچهر طياب به نمايش در مي‌آيد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها