عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

رئيس اتاق بازرگاني و صنايع و معادن زنجان: اتاق بازرگاني جايگاه بخش خصوصي است

رئيس اتاق بازرگاني و صنايع و معادن زنجان: اتاق بازرگاني جايگاه بخش خصوصي است
جمعه 29 بهمن 1389  08:51 ب.ظ

رئيس اتاق بازرگاني و صنايع و معادن زنجان گفت: بارها گفته‌ايم که اتاق بازرگاني جايگاه بخش خصوصي است و تعريف بخش خصوصي اين است که مديران اين بخش را دولت تعيين نکند و صاحبان بنگاه‌هاي اقتصادي خصوصي در آن حضور داشته باشند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان، ابراهيم جميلي در جمع خبرنگاران با بيان اين‌که در 16 سال گذشته اتاق بازرگاني زنجان از نظر ساختماني و عملياتي عملکرد خوبي داشته است، اظهار کرد: نمونه موفقيت اتاق زنجان، احداث موزه صنعت و بازرگاني زنجان است که با توجه به حمايت‌هاي استاندار زنجان از احداث اين موزه که مسؤوليت اين امر را به اتاق بازرگاني زنجان واگذار کرده است، قول داده‌ايم در عرض 6 ماه اين پروژه را به سرانجام برسانيم.

وي ادامه داد: 16 سال پيش اتاق بازرگاني زنجان در 3 اتاق استيجاري کار خود را آغاز کرد؛ آن موقع با توجه به اين‌که اتاق بازرگاني نياز به انجام کار فراوان داشت، هيچ طمعي از سوي هيچ کس به اتاق وجود نداشت اما در عرض اين سال‌ها اتاق بازرگاني زنجان به جايگاهي رسيده است که هم اکنون در کشور نمونه است.

اين مقام مسؤول تصريح کرد: اتاق بازرگاني زنجان در اين سال‌ها کمک زيادي به شکل‌گيري واحدهايي از جمله سيمان زنجان و پتروشيمي زنجان کرده است و بيشترين کمک را براي توسعه استان انجام داده است و هم اکنون در بين ديگر اتاق‌هاي بازرگاني کشور شاخص است. اتاق بازرگاني زنجان در کارگروه‌هاي مختلف استان حضور قوي دارد که اين امر نشان از مشارکت بخش خصوصي در اقتصاد استان دارد.

جميلي با بيان اين‌که برنامه‌هاي سال آينده اتاق بازرگاني زنجان بر اساس کميسيون محوري تدوين شده تا تمامي مسائل و مزيت‌هاي استان در اين کميسيون‌ها بررسي شود، اظهار کرد: به‌همين منظور هدف براي سال آينده حمايت از توليدات، توسعه و معرفي مزيت‌هاي استان و شکوفايي بخش بازرگاني خواهد بود. بر اساس اين 3 محور، برنامه‌ريزي‌هايي صورت گرفته و بخش خصوصي واقعي هم در اتاق فعال مي‌شود و اين امر، مورد حمايت کليه دستگاه‌هاي مسؤول نيز خواهد بود. چرا که وظيفه خود مي‌دانيم تا در راستاي حل مشکلات واحدهاي توليدي پيش‌قدم شده و جوي به‌وجود آيد تا مشارکت همه اعضا در اتاق نهادينه شود.

وي بيان کرد: معتقديم رقابت بايد در اتاق بازرگاني وجود داشته باشد و همواره بر شفاف بودن و درست برگزار کردن انتخابات نيز تاکيد داشته‌ايم اما عملکرد افراد بايد ملاك راي دادن به آن‌ها در انتخابات باشد. هدف همه ساختن استان و کمک کردن به توسعه و پيشرفت استان است و نبايد يکديگر را تخريب کنيم.

اين مقام مسؤول با اشاره به عدم رواج ادبيات بي‌اخلاقي در اتاق بازرگاني، گفت: اعضاي هيات نمايندگان اتاق بازرگاني شامل 6 نفر از بخش صنعت، 6 نفر از بخش بازرگاني و 3 نفر از بخش صنعت است. البته صنعت تنها در صنعت روي خلاصه نمي‌شود و نمي‌توان اختيار بخش صنعت را به فعالان روي داد؛ بايد همه در اين زمينه حضور داشته باشند و حتي از فعالان اقتصادي ديگر شهرهاي استان نيز در اتاق بازرگاني بهره برد.

وي تاكيد كرد: همه كساني كه مي‌گويند اتاق بازرگاني و صنايع معادن به صورت تك محوري اداره مي‌شود بايد بدانند كه رمز موفقيت اتاق بازرگاني و صنايع معادن استان زنجان، همدلي اعضاي اتاق است. در اتاق بازرگاني زنجان به‌هيچ عنوان تک محوري وجود ندارد اما نمي‌توان به‌عنوان مثال در ورزش فوتبال به يک بازيکن خوب گفت که خوب بازي نکند تا ديگران نيز بتوانند بازي کنند.

رئيس اتاق بازرگاني و صنايع و معادن استان در پايان خاطرنشان كرد: در اين‌دوره تنها به‌دليل اين‌که جا براي فعاليت افراد ديگر باز شود، در اتاق بازرگاني زنجان شرکت نکردم، تا افراد ديگري بتوانند در اين زمينه فعاليت کنند. زيرا همواره در هر دوره از فعاليت اتاق بازرگاني حدود نيمي از اعضاي هيات نمايندگان تغيير كرده و همواره يک عده کنار رفته‌اند و اين بار نيز نوبت من بود تا کنار بروم اما تمام تجربيات من در اختيار اتاق بازرگاني است تا بتوانم در زمينه‌هاي مختلف که بخواهند، به آنها کمک کنم.

وي خاطرنشان کرد: امسال 9 عنوان کتاب را در دست چاپ داريم که اين امر در بين اتاق‌هاي بازرگاني کشور رقم بسيار مطلوبي قلمداد مي شود. همچنين 12 عنوان طرح و پروژه را در اختيار اساتيد دانشگاهي قرار داده‌ايم تا بتوانيم از نظرات اساتيد دانشگاه نيز بهره‌مند شويم و همه اين‌ها در کنار اعزام و پذيرش هيات‌هاي مختلف تجاري نشان از عملکرد مطلوب اتاق بازرگاني زنجان دارد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها