عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

رييس سازمان بسيج مستضعفين خبر داد: يک ميليون بسيجي سال آينده به مناطق محروم اعزام مي شوند

رييس سازمان بسيج مستضعفين خبر داد: يک ميليون بسيجي سال آينده به مناطق محروم اعزام مي شوند
جمعه 29 بهمن 1389  08:51 ب.ظ

رييس سازمان بسيج مستضعفين کشور از اعزام يک ميليون نفر بسيجي براي سازندگي در مناطق محروم از طريق برگزاري اردوهاي هجرت طي سال آينده خبر داد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه خليج فارس، سردار محمد رضا نقدي در جلسه بسيج سازندگي در بندرعباس با اشاره به اين‌که هرمزگان استاني است که يکي از برجسته ترين الگوهاي بسيج سازندگي را در خود دارد، اظهار کرد: مرحوم عبدالله والي نماد حرکت خيرخواهانه، فداکاري در بسيج مستضعفان است که تمام عمر خود را صرف آباداني منطقه بشاگرد نمود.

وي افزود: اين بزرگوار نماد و تبلور تفکري خيرخواهانه در جهت جلب رضايت حق تعالي مي باشد و اين تفکر در ما نهادينه شده است. والي از تمام انرژي و عمر خود استفاده کرد تا گرد محروميت را از جامعه اي بزدايد که هيچ وابستگي و قرابتي از قبل به آن نداشته است.

نقدي در ادامه با اشاره به اختلاف در تفکر مسير پيشرفت در مکتب هاي مختلف، گفت: مکتب کاپيتاليست هاي غربي محرکه حرکت و پيشرفت را غريزه هاي لذت جويي و رقابت براي منفعت هاي شخصي مي داند تا جامعه به پيشرفت برسد.

وي ادامه داد: تفکر سوسياليست ها نيز مي گويد همه بر اساس جبر تاريخي بايد حرکت کنند و عامل حرکت و رسيدن به پيشرفت را اختلاف طبقاتي بين مردم مي داند که باعث انگيزه براي حرکت هاي شخصي مي شود.

رييس سازمان بسيج مستضعفين کشور مکتب اسلامي را تنها مکتبي دانست که مي توان در آن فداکاري و ايثار را براي ديگران تفسير کرد و خاطرنشان کرد: اسلام نه انسان را در جبر مي داند و نه منفعت جويي مادي و کام جويي چند روزه از دنيا را عامل پيشرفت جوامع عنوان مي کند، بلکه اساس حرکت در اسلام تلاش براي رضايت و قرب الهي و نگاه به معاد است.

به گفته سردار نقدي، در مکتب هاي ديگر فداکاري و شهادت قابل تفسير و درک نيست، زيرا همه چيز را در سود شخصي مي بينند و تفکرات جمعي آنها نيز از پس لذت جويي و منفعت طلبي دنيوي حاصل مي شود.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به برنامه هاي اردوي هجرت در بسيج سازندگي گفت: اعزام يک ميليون نفر بسيجي براي سازندگي در قالب اردوي هجرت از برنامه هاي بسيج سازندگي در سال آينده است.

رييس سازمان بسيج مستضعفين کشور بيان کرد: در نظر داريم تا در طول برنامه پنجم توسعه تعداد بسيجيان اعزامي در اردوي هجرت را به دو ميليون و 600 هزار نفر برسانيم.

نقدي در پايان يادآور شد: طرح هاي جنگل کاري، مرتع داري ، آبخيزداري، احداث سدهاي ملاتي و کارهاي بهداشتي درماني از فعاليت هايي است که ظرفيت آن به خوبي در بسيج سازندگي ايجاد شده است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها