عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: هر که حسین را دوست بدارد، خداوند دوستدار او است. بحارالأنوار، ج43، ص261

نيكي كريمي در بازديد از نمايشگاه «گلبرگ‌ها»: آنچه ديدم فراتر از تصوراتم بود

نيكي كريمي در بازديد از نمايشگاه «گلبرگ‌ها»: آنچه ديدم فراتر از تصوراتم بود
جمعه 29 بهمن 1389  08:53 ب.ظ

نيكي كريمي در بازديد از نمايشگاه «گلبرگ‌ها» که مجموعه‌اي از پرتره‌هاي بازيگران به روايت دوربين پيام ايرايي است، ويژگي کار اين عکاس را تصويرکردن روحيات و درونيات سوژه‌هايش دانست.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)،اين هنرمند درباره کيفيت نمايشگاه گفت: از ابتدا مي‌دانستم كه نمايشگاه عكس‌هاي پيام ايرايي به طور قطع نمايشگاه خوبي خواهد بود اما آنچه ديدم فراتر از تصوراتم بود.

وي ادامه داد: خيلي‌ها ممكن است تصور كنند كه عكاسي پرتره كار بسيارساده‌اي است، اما در حقيقت در اين نوع عكاسي يك لحظه است كه مي‌تواند همه چيز را تغيير دهد و ايرايي آن لحظه‌ها را مي‌شناسد.

كريمي تاکيد كرد: پيام ايرايي به موجب نوع شخصيتي كه دارد موجب مي‌شود كه افراد راحت و با فراغ بال در مقابل دوربينش قرار بگيرند و من فكر مي‌كنم همين آرامش اوست که در بهتر شدن عكس‌ها تأثير بسزايي دارد. ايرايي هنر ارتباط با ديگران را بلد است و اين نكته در عکاسي پرتره بسيار مهم است.

وي افزود: هر چند عكاسان زبردست زيادي داريم كه عكس‌هاي خوب و قابل تأملي هم مي‌گيرند، اما در حقيقت علاوه بر مهارت و هنر عكاسي، نوع ارتباط ايرايي با هنرمندان است كه موجب مي شود آنها او را به عنوان عكاس اختصاصي خود برگزينند.

نيكي كريمي در پايان عنوان كرد: نكته مهمي که در اين نمايشگاه توجهم را جلب کرد اين بود که عکاس به شخصيت حقيقي و دروني اين افراد نزديك شده است. مي‌توان به وضوح بخشي از شخصيت واقعي افراد را در اين عكس‌ها مشاهده كرد و اين توانايي‌اي است كه من نظير آن را کمتر در کارهاي عكاس ديگري ديده‌ام.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها