عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مدير عامل موسسه شهيد آويني: بايد در آثار سينمايي، واقعيت‌ها را با صراحت بيان كرد

مدير عامل موسسه شهيد آويني: بايد در آثار سينمايي، واقعيت‌ها را با صراحت بيان كرد
جمعه 29 بهمن 1389  08:54 ب.ظ

محمد قهرماني گفت: زبان هنر و به خصوص سينما تاثير بسزايي در ايجاد امنيت اجتماعي و محيطي آرام براي مردم دارد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)،مدير عامل موسسه شهيد آويني گفت: هنر در پيش‌گيري ازآسيب‌هاي اجتماعي نيز موثر است. يك فيلم‌ساز هنگامي كه در اين حوزه گام بر مي‌دارد با استفاده از ظرافت‌هاي تصويري و دست بردن به آن مي‌تواند نقش و جايگاه پليس را به خوبي نشان دهد.

اين تهيه‌كننده سينما در خصوص رويکرد نيروي انتظامي در پيش‌گيري از آسيب‌هاي اجتماعي با برگزاري جشنواره‌هايي چون فيلم پليس خاطرنشان كرد: اگر نيروي انتظامي در اين زمينه مقطعي عمل نکند، عملکردش مستمر و پايدار خواهد بود و منوط به برگزاري يك جشنواره سالانه و آن هم به گونه‌اي نوپا نمي‌شود.

قهرماني گفت: در برگزاري اين جشنواره تعامل ميان هنرمندان و پليس بايد تنگاتنگ باشد و معتقدم حضور نيروي انتظامي در فرهنگ و هنر اقدام مثبتي است كه بايد براي آن برنامه‌ريزي بلند مدت داشت.

وي تصريح كرد: بايد در ساخت آثار سينمايي و در ژانر پليسي، واقعيت‌ها را با صراحت بيان كرد و در توليد آثار مرز ميان بايدها و نبايدها مشخص شود و اگر اين گونه نباشد جشنواره كاركرد مفيدي نخواهد داشت.

مدير عامل موسسه شهيد آويني با اشاره به ساخت فيلم‌هاي پليسي نيز بيان داشت: در هيچ کجاي دنيا حتي در فيلم‌هاي خارجي، مسئولان و مجريان قانون تضعيف نمي‌شوند. حتي در برخي آثار نيز نشان داده مي‌شود كه پليس ممكن است اشتباه كند اما اين خطا و اشتباه به گونه‌اي درست به تصوير كشيده مي‌شود؛ اما متاسفانه در آثار ايراني مي‌بينيم كه اثر يا سياه مطلق است و يا سفيد.

وي تصريح كرد: ممكن است پليس نيز در عملكرد خود اشتباهي داشته باشد، اما اين بدان معنا نيست كه با ساخت يك اثر يك نهاد را زير سئوال ببريم.

قهرماني اعتماد مردم به پليس را لازمه كار نيروي انتظامي خواند و يادآور شد: اين اعتماد بايد با قاطعيت پليس همراه باشد. اگر يك شهروند احساس كند كه پليس حافظ امنيت كشور است، بنابراين امنيت ايجاد مي‌شود و در اين ميان هنر و از ميان هنرها، سينما و تصوير نقش خوبي را ايفا مي‌كند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها