عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

قرضاوي در نماز جمعه: گذرگاه رفح باز شود

قرضاوي در نماز جمعه: گذرگاه رفح باز شود
جمعه 29 بهمن 1389  08:55 ب.ظ

نزديك به 3 ميليون تظاهركننده مصري با تجمع در ميدان التحرير و اقامه نماز جمعه به امامت يوسف القرضاوي خواهان پاكسازي كشور از عناصر نظام مبارك شدند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، يوسف القرضاوي، رئيس اتحاديه جهاني علماي مسلمان در خطبه هاي نماز جمعه خود در ميدان التحرير قاهره اظهار داشت:‌ ازشوراي عالي نيروهاي مسلح مصر مي‌خواهيم گذرگاه مرزي رفح را هر چه سريعتربراي هميشه باز كنند.

وي در ادامه افزود: اين اقدام با هدف لغو محاصره نوار غزه صورت مي‌گيرد. گذرگاه مرزي رفح بازگشايي خواهد شد. ارتش مصر كه به خاطر ساكنان فلسطين وارد جنگ هاي مختلفي شده است نمي‌تواند برادران فلسطيني خود را در محاصره قرار دهد.

القرضاوي همچنين تاكيد كرد:‌ از اقدامات مسيحيان و مسلمانان مصري در پيروزي انقلاب مردمي اين كشور كه باعث بركناري حسني مبارك رئيس جمهور سابق مصر شد قدرداني مي‌كنم.

وي در ادامه افزود:‌ از جوانان مصري مي‌خواهم تا از دستاوردهاي انقلاب ملت اين كشور محافظت كنند. دولت هاي عربي بايد به خواسته‌هاي ملت خود گوش فرا دهند.

القرضاوي همچنين تاكيد كرد: ما خواهان تشكيل دولت جديد و آزادي تمام بازداشت شدگان سياسي هستيم. از ارتش مصر مي‌خواهيم تا ما را از دولت مبارك رهايي بخشد.

وي در ادامه عنوان داشت: جوانان مصري بايد در قبال به سرقت رفتن انقلاب خود هشدار باشند. من از آنها مي‌خواهم تا تحقق تمام درخواست‌هايشان در كنار يكديگر به مبارزه ادامه دهند.

القرضاوي همچنين تاكيد كرد:‌ جهان عرب از درون در حال تغيير است. دولت هاي عربي نبايد در مقابل ملت هاي خود بايستند بلكه بايد با آنها مذاكره كنند و به خواسته هاي ملت‌هاي خود احترام بگذارند.

از سوي ديگر محمد بديع، رهبر اخوان المسلمين مصر در سايت اينترنتي اين گروه اعلام كرد:‌ انقلاب مصر در حال چيدن ميوه خود است.‌ از مردم مصر مي‌خواهيم تا از انقلاب به وجود آمده در اين كشور در مقابل كساني كه سعي دارند آن را از مسير تحقق خواسته‌هاي مردم منحرف كنند حمايت كنند.

بديع همچنين تاكيد كرد:‌ اخوان المسلمين قصد ندارد پست رياست جمهوري و يا اكثريت پارلمان را به دست بگيرد .

تظاهر كنندگان مصري امروز با تجمع در ميدان التحرير قاهره با سر دادن شعارهايي نظير " ملت خواهان پاكسازي كشور هستند"‌ و " نه نظام مبارك و نه ياران وي " خواهان تحقق تمام خواسته هاي خود شدند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها