عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مديرکل آموزش و پرورش هرمزگان: 76درصد از دانش آموزان روستايي تحت پوشش مجتمع‌هاي آموزشي قرار دارند

مديرکل آموزش و پرورش هرمزگان: 76درصد از دانش آموزان روستايي تحت پوشش مجتمع‌هاي آموزشي قرار دارند
جمعه 29 بهمن 1389  08:55 ب.ظ

مديرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت: 76 درصد از دانش آموزان مناطق روستايي استان تحت پوشش مجتمع‌هاي آموزشي و پرورشي قرار دارند.

 

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه خليج فارس، احمد آخوندي که در جمع مسوولان آموزش و پرورش شهرستان پارسيان سخن مي گفت، اظهار کرد: از جمعيت 160هزار نفري دانش آموزان روستايي قريب 123هزار نفر تحت پوشش مجتمع‌هاي آموزشي و پرورشي قرار دارند که در 2هزار و 139مدرسه مشغول تحصيل هستند.

 

وي با اشاره به سياست محوري وزارت آموزش و پرورش در توسعه و گسترش مجتمع‌هاي آموزشي و پرورشي روستايي خاطرنشان کرد: اين مجتمع‌ها که به منظور ساماندهي مديريت واحدهاي آموزشي و پرورشي، بهره‌مندي دانش آموزان و معلمين از مديريت متمرکز و موثر، افزايش بازده آموزشي، بهبود تعامل بين مناطق آموزشي و مدارس تحت پوشش و همچنين ارتقاء سطح ارائه خدمات آموزشي و پرورشي با اهداف خاص در راستاي سياست‌هاي تحولي وزرات آموزش و پرورش اجرايي شده است، نقش بسيار مهمي در تحقق عدالت آموزشي و بالندگي آموزش و پرورش مناطق روستايي دارد.

 

مديرکل آموزش و پرورش استان با بيان اين که هم اکنون 308مجتمع در سراسر استان فعاليت دارند، گفت: از اين تعداد، 171مجتمع در مدارس ابتدايي، 80مورد در مقطع راهنمايي و 57مورد در مقطع متوسطه هستند که در سال آينده شاهد گسترش بيشتراين مجتمع ها خواهيم بود.

 

به گفته آخوندي، 18منطقه از 21منطقه آموزش و پرورش هرمزگان از مزاياي اين خدمت نوين آموزش و پرورش برخوردار هستند که بيشترين آن در شهرستان ميناب در حوزه شرق استان مستقر هستند.

 

وي در پايان يادآور شد: پيرو ارزيابي‌هاي انجام شده از سوي مقامات وزارت آموزش و پرورش، استان هرمزگان در اجراي اين سياست کلان، عملکرد در خور تحسيني داشته و اين مهم جز در سايه همت جمعي و مشارکت همه جانبه فرهنگيان، دانش آموزان و اوليا و مربيان امکان پذير نبوده است.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها