عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

امام‌جمعه جاسک: تداوم انقلاب اسلامي تنها در سايه وحدت حول محور رهبري امکان‌پذير است

امام‌جمعه جاسک: تداوم انقلاب اسلامي تنها در سايه وحدت حول محور رهبري امکان‌پذير است
جمعه 29 بهمن 1389  09:43 ب.ظ

امام جمعه جاسک گفت: مهم‌ترين عامل پيشرفت و تعالي نظام مقدس جمهوري اسلامي در 32 سال گذشته وحدت حول محور ولايت‌فقيه بوده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه خليج فارس، حجت‌الاسلام‌والمسلمين "جواد غلامي"، در خطبه‌هاي عبادي سياسي نماز جمعه اين هفته، با اشاره به ضرورت حفظ وحدت و همدلي در جامعه، مدل حكومتي ولايت‌فقيه را برگرفته از مدل سياسي نهضت رسول گرامي اسلام(ص) برشمرد و اظهار کرد: انقلاب ما نيز به تاسي از همين نهضت و حركت، با وفاق و همدلي ملت به سرانجام رسيده است.

وي با بيان اينکه تداوم انقلاب اسلامي تنها در سايه حفظ وحدت و يكپارچگي امكان‌پذير است، افزود: در جامعه‌اي كه اصل همراهي‌ها و دوستي‌ها جاي خود را به تضاد‌ها و تقابل‌ها بدهد در آن جامعه نمي‌توان از استمرار و استحكام سخني به ميان آورد.

غلامي با تأکيد بر اين که اتحاد و همدلي در کشور بايد حول محور رهبري انقلاب صورت گيرد، گفت: مهم‌ترين عامل پيشرفت و تعالي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران در 32 سال گذشته وحدت حول محور ولايت فقيه بوده است.

امام جمعه جاسک با اشاره به وحدت و اتحاد مسلمانان اظهار کرد: ملت ايران در هشت سال دفاع مقدس با وحدت، انسجام و رمز ولايت فقيه توانست در برابر قدرت‌ها و دشمنان نظام ايستادگي کند.

وي افزود: با توجه به اينكه در شرايط كنوني، اسلام از هر طرفي در خطر قرار گرفته و دشمنان در صدد ايجاد تفرقه بين مسلمانان هستند، لازم است هوشيار باشيم و از وحدت غفلت نكنيم.

غلامي با بيان اينكه دين اسلام متعلق به همه بشريت است، يادآور شد: هدف اصلي دين اسلام فراهم كردن اسباب سعادت براي همه جهانيان بوده است.

امام جمعه جاسک گفت: مسلمانان مي‌توانند با برادري، فاصله نگرفتن از راه رسول خدا(ص) و قرآن، رعايت اصل مساوات و داشتن اخلاق اسلامي به وحدت برسند و مزاياي جامعه توحيدي و امت واحده را به انسانهاي حقيقت‌جو نيز نشان دهند.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها