عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

كشف اسناد و جزواتي از نحوه ساخت بمب و هواپيماربايي از مخفيگاه القاعده

كشف اسناد و جزواتي از نحوه ساخت بمب و هواپيماربايي از مخفيگاه القاعده
جمعه 29 بهمن 1389  09:44 ب.ظ

بر طبق مدارك ارائه شده به يك دادگاه جرايم جنگي در آمريكا تعدادي جزوه‌ راهنماي ساخت بمب‌، سم و دزدي هواپيما به همراه پاكستاني‌هاي عضو القاعده‌ كشف شده است.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، به نقل از خبرگزاري رويترز،‌ نورعثمان محمد اهل سودان كه در گوانتانامو زنداني است،‌ به اتهام توطئه چيني با گروهك تروريستي القاعده و تامين تجهيزات براي انجام اعمال تروريستي‌ مقصر شناخته شد.

اعضاي هيات منصفه دادگاه نظامي در جلسه دفاعيه متهم مداركي را درباره خانه امني در فيصل آباد پاكستان جايي كه نور عثمان در سال 2002 به همراه ابوزبيده يكي از چهره‌هاي ارشد گروه القاعده دستگير شد‌، دريافت كردند.

نورعثمان اين خانه را براي گروهي از افرادي كه پس از حمله آمريكا به افغانستان از اردوگاه آموزش شبه نظاميان فرار كرده بودند، نگهداري مي كرده است.

دادستان‌ها و وكلاي مدافع تصريح كرده‌اند كه نور عثمان از چارچوب و جزئيات هرگونه حملات گروه القاعده بي خبر بوده اما پذيرفته است كه اقدامات وي در راستاي همدستي با توطئه چينان بوده است.

اشياي كشف شده در خانه فيصل آباد شامل دفترچه‌اي بوده است كه حاوي نمودار در برگيرنده چرخه زماني در انفجار بمب‌هاي جاده‌اي و دستورالعمل‌هاي ساخت گاز خردل و سموم شيميايي بوده است.

يك جزوه راهنماي ديگر نيز نحوه دزدي هواپيما را آموزش مي داد گونه اي كه يك عده درب اتاق خلبان را شكسته و ديگر همدستان نيز كابين درجه يك را اتاق نگهداري و كشتار به منظور تحت اختيار قرار دادن كاركنان هواپيما تبديل كنند.

اين راهنما توصيه كرده است:‌ تاثير كشتن از طريق بريدن سر بسيار بيشتر از كشتن با شليك گلوله است.

در ميان اشياي كشف شده يك دفترچه خاطرات و يك نوار ويديويي نيز وجود دارد كه در آن زبيده از آمريكايي ها، انگليسي‌ها، مسيحي‌ها، يهودي‌ها، هندوها، ملحدين و مرتدين به عنوان دشمنان خدا نام مي برد كه بايستي كشته شوند.

در اين نوار ويديويي كه براي نخستين بار در سالن دادگاه گوانتانامو به نمايش در آمد‌، زبيده مي گويد كه از صميم قلبش عمليات واقعا با شكوه را عليه برج‌هاي تجارت جهاني در منهتن حمايت مي‌كند.

زبيده همچنين گفت پس از حمله آمريكا به افغانستان وي شبه نظاميان را به سبك كشتن نوح دو به دو و برحسب تخصصشان گردهم آورده است تا آنها را به پايگاه عملياتي جديدي در پاكستان منتقل كند.

در دادخواست مهمر و موم شده نور عثمان تقاضا شده است كه وي براي ديگر پيگردهاي قانوني در آينده نيز همكاري لازم را داشته باشد.

به نظر مي‌رسد اين خواسته به طور مشخص درباره زبيده كه به عنوان يك زنداني ارزشمند در گوانتانامو نگهداري مي‌شود بيان شده باشد.

دادستان‌ها زبيده را يك واسطه و تسهيل كننده امور تروريست‌ها مي‌دانند كه اعضاي جديد را براي آموزش شبه نظامي گري به كمپ‌هاي آموزشي مي فرستاده و سپس با تهيه پول‌، ويزا و پاسپورت‌هاي قلابي در فرستادن آنها به كشورهاي ديگر براي انجام حملات تروريستي كمك مي‌كرده است.

نور عثمان پذيرفته است كه در اردوگاه آموزشي آموزش‌هايي در ارتباط با استفاده از اسلحه‌هاي كوچك به نيروهاي جديد ‌داده است.

وي گفت كه بايد مي فهميده است كه بعضي از آنها قرار است عاملان القاعده در آمريكا باشند.‌ من هرگز عضو طالبان يا القاعده نبوده‌ام من هرگز در حملات تروريستي شركت نكرده و يا براي آنها طرح ريزي نكرده ام.

وكيل مدافع نور عثمان بيانيه‌اي خواند كه در آن وي يك فرد يتيم‌، فقير و بي سواد كه در بندر سودان بزرگ شده است توصيف شده در حالي كه عده‌اي به وي گفته اند كه وي وظيفه دارد از مسلماناني كه در حال كشته شدن در افغانستان و بوسني هستند، دفاع كند.

نور عثمان همچنين به تشريح رفتاري كه با وي در جريان 9 سال بازداشتش در زندان پايگاه بگرام در افغانستان و بعد از آن در گوانتانامو شده است‌، پرداخت.

وي گفت كه بر سرش سر بند زده‌اند و در وضعيت هاي دردناك وي را به زنجير كشيده‌اند. همچنين وي را در معرض سرما و گرماي شديد و موسيقي ناهنجار با صداي بلند قرار داده‌اند و در مقابل بازجويان زن وي را برهنه كرده‌اند.

وي همچنين گفت كه دو دندانش را در اثر ضربه با قنداق تفنگ از دست داده است. من هر كاري مي توانستم كردم تا يك يك زنداني فرمانبردار باشم.

وي از قاضيان دادگاه خواست بگذارند كه به خانه اش برگردد تا بتواند بقيه روزهايش را با آرامش زندگي كند.

يكي از سخنگويان كاخ سفيد گفت كه باراك اوباما، رئيس جمهور آمريكا هنوز به تعهدش مبني بر بستن زندان گوانتانامو پايبند است با وجود اين رابرت گيتس‌، وزير دفاع آمريكا گفت كه دورنماي اين موضوع بسيار ضعيف است.

اين سخن وي با مخالفت هاي گسترده‌اي در كنگره آمريكا مواجه شد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها