عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

نماينده ولي‌فقيه در خوزستان: قوه‌قضائيه با سران ‌فتنه به سرعت‌وقاطعيت برخورد كند

نماينده ولي‌فقيه در خوزستان: قوه‌قضائيه با سران ‌فتنه به سرعت‌وقاطعيت برخورد كند
جمعه 29 بهمن 1389  09:46 ب.ظ

نماينده ولي‌فقيه در خوزستان گفت: اقدام فتنه‌گران در روز 25 بهمن‌ اقدامي شيطاني بود و لازم است قوه‌ قضائيه در برخورد با سران‌فتنه با سرعت و قاطعيت برخورد كند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه خوزستان، آيت‌الله "سيدمحمدعلي ‌موسوي‌جزايري"، در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته اهواز، با اشاره به اقدامات شيطاني‌ فتنه‌گران در روز 25 بهمن اظهار كرد: همه ائمه انسان را به داشتن تقوا دعوت كرده‌اند. به اين معني كه انسان بر خود كنترل داشته باشد و در برابر شهوات و فتنه‌هاي شيطاني خود را حفظ كند.

وي افزود: غرور انسان را به ورطه سقوط مي‌كشاند و موجب مي‌شود انسان كارهاي نادرست خود را به صورت شيطاني توجيه كند. انسان گاهي خدا را فراموش مي‌كند و به فريب شيطان كارها و اقدامات نادرستي انجام مي‌دهد و پس از آن نيز كارهاي خود را توجيه مي‌كند.

آيت‌الله موسوي‌جزايري با اشاره به اقدامات برخي افراد فتنه‌گر در كشور، تصريح كرد: ‌مدت زيادي از فتنه سال 88 گذشته است و در اين مدت رهبر انقلاب بسيار مهلت داده‌اند كه شايد آنان از كار خود پشيمان شوند ولي متاسفانه احساس مي‌شود اين افراد از كارهاي نادرست خود احساس ندامت و پشيماني نمي‌كنند.

امام جمعه اهواز خاطرنشان كرد: در روز عاشورا نيز افرادي مانند يزيد گول شيطان را خوردند و به دليل آنكه شيطان بر آنها مسلط شده بود، عليه امام حسين(ع) قيام كردند. امروز هم با مشاهده عملكرد فتنه‌گران به اين نتيجه مي‌رسيم كه اين افراد به خدا و امت اسلامي پشت كرده‌ و از خدا دور شده‌اند.

نماينده ولي‌فقيه در خوزستان ادامه داد: به هر اندازه كه انسان از خداوند دور شود، به شيطان نزديك مي‌شود و متاسفانه اين فتنه‌گران از خدا دور شده‌اند. اصحاب فتنه به وعده‌هاي دورغين آمريكا و سران رژيم صهيونيست دل‌ بسته‌اند.

وي بيان كرد: ‌زمان اغتشاش در روز 25 بهمن نيز از سوي سران رژيم صهيونيست و آمريكايي‌ها تعيين شده بود و حتي شاهد بوديم كه پس از برپايي اين حركت شوم بلافاصله اوباما از اين حركت‌ها حمايت مي‌كند، ولي خوشبختانه ملت ايران با شعور ديني و سياسي خود مانع به نتيجه رسيدن اين حركت‌هاي ضعيف فتنه‌گران مي‌شوند.

آيت‌الله موسوي جزايري گفت: شهيد "صانع ‌ژاله" كه در اين روز به دست منافقين شهيد شد، حافظ كل قرآن بود و اين كارهاي زشت در كارنامه سياه فتنه‌گران ثبت شده است.

وي افزود: نكته جالب اين است كه فتنه‌گران و عوامل دست‌نشانده سران استكبار در كشور به قدري ناتوان هستند كه حتي از سوي اربابان خود در خارج هم به سخره گرفته مي‌شوند و معاون وزير خارجه رژيم صهيونيستي مي‌گويد كه متاسفانه جنبش سبز به اغما فرو رفته است و علائم حياتي در آن مشاهده نمي‌شود. هر كس كه به شيطان دل ببندد عاقبت به دست خود شيطان هم به سخره گرفته مي‌شود.

نماينده ولي فقيه در خوزستان تصريح كرد: از قوه قضائيه درخواست داريم كه در رابطه با محاكمه فتنه‌گران با سرعت و قاطعيت برخورد كند. خوشبختانه شب گذشته رييس قوه قضائيه در مصاحبه‌اي تلويزيوني در رابطه با محاكمه‌ سران فتنه به ملت ايران بشارت داد كه جاي تشكر دارد.

آيت‌الله موسوي‌جزايري خاطرنشان كرد:‌ البته مجازات جاسوس مشخص است، ولي در محاكمه سران فتنه بايد به اين نكته توجه شود كه اين افراد علاوه بر جاسوسي، مجري مقاصد شوم دشمن در كشور نيز بوده‌اند و مجازات آنها بيش از مجازات يك جاسوس است.

وي بيان كرد: چند روزي است كه شاهد بيداري جهان اسلام هستيم و بسياري از كشورهاي اسلامي در برابر استكبار و صهيونيستها به پا خاسته‌اند كه اين حركت‌ها نيز الهام گرفته از انقلاب اسلامي ايران است. در چنين شرايطي مسلم است كه آمريكا و اسرائيل دل خونين دارند.

امام جمعه اهواز گفت: اقداماتي كه در روز 25 بهمن از سوي فتنه‌گران انجام شد خوش خدمتي به آمريكا و صهيونيستها بود و خواست ملت شريف ايران و همچنين مردم خوزستان اين است كه قوه قضائيه هر چه سريع‌تر با فتنه‌گران برخورد كند تا شاهد مرگ توطئه در كشور باشيم.

 

به گزارش خبرنگار ايسنا، منطقه خوزستان، "محمدعلي ‌پور‌موسوي"، معاون سياسي اجتماعي استاندار خوزستان نيز در سخنراني پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه امروز اهواز، با اشاره به حوادث 25 بهمن، گفت: فتنه‌گران در تلاش هستند كه در ميان صفوف انقلابيون رخنه كنند ولي ملت ايران فتنه‌گران را در هر لباسي كه باشند از صف خود بيرون خواهند كرد.

وي اظهار كرد: پيامبر اسلام(ص) و حضرت امام‌خميني(ره) بر مساله وحدت مسلمانان بسيار تاكيد كرده‌اند، زيرا وحدت مسلمانان پيروزي‌بخش است و وحدت در انقلاب، وحدت در مسير حركت و وحدت در رسيدن به هدف سه موضوعي است كه هميشه مدنظر رهبر‌ معظم انقلاب بوده است.

وي افزود: هميشه بايد مراقب انقلاب باشيم و كار امت انقلابي به پايان نرسيده است، بلكه بايد هميشه مراقب باشيم و عناصر مخل وحدت را از صف انقلابيون بيرون كنيم.

پورموسوي تصريح كرد: دشمن در 32 سال گذشته پيوسته به دنبال توطئه بوده است و فتنه سال 88 نيز آخرين اقدام دشمن براي ايجاد خلل در صف ملت مسلمانان بود. فتنه 88 يكي از پيچيده‌ترين فتنه‌هاي دشمن بود و با بهانه‌اي مانند تقلب در انتخابات قصد ايجاد خلل در صفوف انقلابيون را داشت.

معاون سياسي اجتماعي استاندار خوزستان، خاطرنشان كرد: در عاشوراي سال گذشته عده‌اي فتنه‌گر به مقدسات ملت مسلمان اهانت كردند و چهره‌اي زشت و شيطاني از خود به نمايش گذاشتند. در روز 9 دي 88 نيز ملت مسلمان ايران مشت محكمي به آنها زدند و اين افراد را از صحنه سياسي جمهوري‌اسلامي ايران خارج كردند. پس از آن برخي تصور كردند اين افراد براي هميشه ساكت مي‌نشينند ولي متاسفانه اين افراد در روز 25 بهمن امسال دوباره دست به توطئه زدند.

وي بيان كرد: افرادي كه در سال گذشته شعار "نه‌غزه، نه‌لبنان" را سر دادند، امسال براي حمايت از ملت مصر اعلام حمايت كردند و چهره‌ زشت ديگري از خود به نمايش گذاشتند.

معاون سياسي اجتماعي استاندار خوزستان، اظهار كرد: لازم است نقش عوامل داخلي استكبار را بشناسيم. آن‌هايي كه در داخل كشور به دستورات استكبار عمل مي‌كنند عوامل نظام سلطه هستند و اين افراد بايد به سزاي عمل خود برسند.

پورموسوي گفت: اين افراد در روز 25 بهمن براي تحقق نظر استكبار به ميدان آمدند و قصد داشتند چهره انقلاب را خراب كنند. لازم است افرادي را كه به زبان دشمن سخن مي‌گويند در هر لباس كه باشند بشناسيم و آنها را از صف خود بيرون كنيم. عوامل استكبار را چه يك چهره انقلابي قديمي مثل موسوي و چه فردي در لباس روحاني مثل كروبي باشد بايد از صف انقلابيون خارج كرد.

وي افزود: خواص لازم است مواضع خود را مشخص كنند و اگر نظر و ديدگاه خود را درباره جريان فتنه مطرح نكنند و پيرو ولايت فقيه نباشند در همه اقدامات دشمن در 25 بهمن شريك هستند.

معاون سياسي اجتماعي استاندار خوزستان، تاكيد كرد: همه عناصر انقلابي بايد مواضع خود را روشن كنند تا ملت چهره آن‌ها را بشناسند. مساله ديگري كه بايد توجه داشت اين است كه هر كس ذره‌اي از انقلاب و ولايت فقيه انحراف داشته باشد در هر لباسي كه باشد، ملت ايران او را ترك كرده و به زباله‌دان تاريخ مي‌فرستد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها