عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

غرب همواره تلاش كرده در رسانه‌هاي‌شان تصوير ناخوشايند از كشورهاي مستقل ارائه دهد

غرب همواره تلاش كرده در رسانه‌هاي‌شان تصوير ناخوشايند از كشورهاي مستقل ارائه دهد
جمعه 29 بهمن 1389  09:48 ب.ظ

رامين مهمان‌پرست سخنگوي وزارت امور خارجه كه در راس يك هيئت رسانه اي به زيمبابوه سفر كرده است با ممبنگوي، وزير امور خارجه زيمبابوه ديدار كرد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) مهمانپرست دراين ديدار اظهار كرد: جمهوري اسلامي ايران با آفريقا رابطه‌اي خوب دارد و مناسباتش با زيمبابوه عالي است .

سخنگوي دستگاه ديپلماسي كشورمان تاكيد كرد كه سطح بسيار خوب علائق دوكشور مي طلبد كه فضاهاي جديدي براي همكاري در حوزه هاي اقتصادي و فرهنگي ايجاد شود و يكي از مهمترين عرصه ها ، ارتقاي همكاريها و روابط دو كشور در صحنه ديپلماسي عمومي است.

مهمانپرست خاطر نشان كرد كه غربيها همواره تلاش كرده‌اند با استفاده از رسانه‌هايشان تصوير ناخوشايند از كشورهاي مستقل ارائه دهند و وزارت امورخارجه جمهوري اسلامي ايرن براي مقابله با اين هجمه تبليغاتي پيوسته رسانه ها را ترغيب كرده است كه با رسانه‌هاي كشورهاي دوست و مستقل ارتباط مستقيم بر قرار كرده و از طريق تبادل بي واسطه اطلاعات ، فرصت بهره مندي از اخبار و اطلاعات صحيح را براي ملتهايشان فراهم آورند.

سخنگوي وزارت امور خارجه كشورمان تاكيد كرد كه دو كشور مي توانند در خارميانه و آفريقا فعاليت مشترك رسانه‌اي داشته باشند.

ممبنگوي وزير امور خارجه زيمبابوه نيز از سطح عالي مناسبات دو كشور اظهار رضايت و تاكيد كرد با توجه به منافع مشترك زيادي كه بين ايران و زيمبابوه وجود دارد هنوز ظرفيتهاي بالقوه فراواني براي تقويت روابط تهران – حراره قابل شناسايي است .

مقام زيمبابوه‌يي همچنين افزود كه كشورش تحت شديدترين تحريمهاي غرب است و دول غربي نه تنها شركتهاي عمده اقتصادي زيمبابوه را تحريم كرده‌اند ، بلكه تمام كمكهاي توسعه‌اي خود را به دولت زيمبابوه قطع نموده‌اند و آن همه ناشي از اين است كه دولت زيمبابوه دست آنها را از غارت منابع كشور كوتاه كرده است.

وزيرامور خارجه زيمبابوه نيز از تقويت همكاري رسانه اي دو كشور حمايت كرده و آن را زمينه ساز تبادل اطلاعات دست اول و موثق قلمداد نمود.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها