عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

نماينده ولي‌فقيه در سيستان‌وبلوچستان: فتنه در تفکرات استکباري آمريکا و انگليس ريشه دارد

نماينده ولي‌فقيه در سيستان‌وبلوچستان: فتنه در تفکرات استکباري آمريکا و انگليس ريشه دارد
جمعه 29 بهمن 1389  09:48 ب.ظ

نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: هدف استکبار جهاني و همپيمانانش ايجاد فتنه و تضعيف ارزشهاي اسلامي است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه سيستان و بلوچستان، آيت‌الله "عباسعلي سليماني"، در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه شهرستان زاهدان که با حضور باشکوه مردم نمازگزار در محل مصلاي قدس برگزار شد، با محکوم کردن فتنه 25 بهمن، افزود: در چند روز اخير شاهد شکل‌گيري موج جديد فتنه در تهران بوديم که اين حرکت مذبوحانه سران فتنه با بصيرت و هوشياري مردم خنثي شد.

وي افزود: ماهيت فتنه‌گران با اين حرکات بيشتر براي مردم نمايان شد و حرکت اين منافقين خشم مردم را بيش از پيش برانگيخت.

وي ادامه داد: امروز فتنه‌گران سوژه خوبي براي رسانه‌ها و استکبار جهاني شده‌اند و آنان از اين فتنه‌ها بهره‌برداريهاي سياسي خود را مي‌کنند.

وي اظهار کرد: قيام مردم کشورهاي مصر، تونس و برخي ديگر از کشورهاي عربي ادامه دهنده حرکت انقلاب اسلامي ايران در زمان رژيم طاغوت است.

وي تاکيد کرد: دشمن در صدد خدشه‌دار کردن انقلاب اسلامي ايران است و با مشاهده موفقيتهاي نظام مقدس جمهوري اسلامي، قصد دارد جلوي اين پيشرفتها را با برنامه‌هاي مختلف از جمله ايجاد فتنه و ناامني در سطح جامعه بگيرد که اين امر به هيچ عنوان محقق شدني نيست و همه امروزه شاهد پيشرفت بيش از پيش ملت ايران در سطح جهان هستيم و خواهيم بود.

امام جمعه زاهدان گفت: فتنه به طور يقين ريشه در تفکرات استکباري کشورهاي آمريکا و انگليس دارد.

وي خاطرنشان کرد: امروزه به يک معنا فتنه‌گري براي ما تلخ است و به يک معنا اين فتنه‌ها موجب بيداري و هوشياري مردم و خلوص انقلاب و احياي ارزشهاي ناب اسلامي مي‌شود.

سليماني با اشاره به فرا رسيدن هفته وحدت، گفت: در کشور ايران قوميتها و مذاهب متعددي وجود دارند و زندگي مي‌کنند و افکار متفاوتي وجود دارد و وجود اين سلايق و افکار متفاوت ممکن است يک گسست را در جامعه پديد آورد که لازمه جلوگيري از اين فاصله و گسست بين اقوام و مذاهب مختلف، حفظ وحدت و اتحاد و داشتن هوشياري و آگاهي لازم در جامعه است.

وي تاکيد کرد: رهبري در يک جامعه مي‌تواند وحدت را رقم بزند و خوشبختانه امروز کشور بر محوريت ولايت فقيه استوار است که اين محوريت هم ديني و هم ملي است.

نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان با اشاره به اين که همه آحاد جامعه بايد قرآن و آموزه‌هاي آن را سرلوحه زندگي خود قرار دهند، بيان کرد: هر مذهبي در كشور بايد مباني خود را در راستاي اسلام و وحدت تبيين كند و اجازه ندهد که مدارس و حوزه‌هاي ديني براي مخالفان به نظام و انقلاب جايگاهي مناسب باشد.

 

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه سيستان‌وبلوچستان، مردم شهر زاهدان نيز مانند ديگر شهرهاي کشور، كه از حرکت فتنه‌گران در 25 بهمن به خشم آمده بودند، در راهپيمايي بعد از نماز جمعه از مصلاي قدس تا ميدان دادگستري شهر زاهدان، خشم و انزجار خود را از حرکت فتنه‌گران اعلام کردند و خواستار محاکمه سران فتنه و آشوبگران اين اتفاقات شدند.

در اين راهپيمايي مردم با شعارهاي "مرگ بر آمريکا"، "مرگ بر اسرائيل"، "منافق فتنه‌گر اعدام بايد گردد"، "فتنه‌گران پيوندتان با صهونيسم مبارک" و... خشم خود را از حرکتهاي فتنه‌گران اعلام کردند.

در اين راهپيمايي بيانيه‌اي در جهت حمايت از مردم مصر و محکوميت فتنه‌گران قرائت شد که در آن محاکمه سران فتنه از قوه قضائيه خواسته شده بود و شرکت کنندگان در اين راهپيمايي نيز با شعار "الله اکبر" بندهاي بيانيه را مورد تاييد قرار دادند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها