عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

انتقاد برخي از مسؤولان غرفه‌هاي نمايشگاه كتاب كودك و نوجوان تهران

انتقاد برخي از مسؤولان غرفه‌هاي نمايشگاه كتاب كودك و نوجوان تهران
جمعه 29 بهمن 1389  09:52 ب.ظ

مسؤول غرفه‌ي نشر هنرسراي انديشه درباره نمايشگاه امسال كتاب كودك و نوجوان تهران گفت: تبليغات ضعيف و مكان برگزاري نمايشگاه كتاب كودك و نوجوان انتقاداتي وارده به اين نمايشگاه است.

 

نيلوفر نواري، مترجم مجموعه كتاب‌هاي داستان‌هاي «الفي اتكينز» و مسؤول غرفه‌ي نشر هنرسراي انديشه، در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس فرهنگ و ادب خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به اين‌كه در صورت ايجاد تبليغات بيشتر استقبال از نمايشگاه كودك و نوجوان تهران بيشتر مي‌شود، اظهار كرد: تبليغات در اين دوره نمايشگاه كتاب بسيار ضعيف بوده و فكر مي‌كنم استقبال به شرطي زياد مي‌شود كه تبليغات بيشتر شود.

وي درباره‌ي ارائه‌ي غرفه‌ به ناشران در نمايشگاه كتاب كودك و نوجوان امسال، گفت: ناشران با داشتن غرفه مي‌توانند با مخاطبان در ارتباط باشند و از اين لحاظ داشتن غرفه بسيار خوب است.

اين مترجم و نويسنده مشكلات كتاب كودك را پخش ضعيف اين كتاب‌ها دانست و تصريح كرد: تنها چند موسسه‌ي پخش بزرگ، كار توزيع كتاب‌هاي كودك و نوجوان را انجام مي‌دهند و اين پخش‌هاي بزرگ نيز با ناشران جديد، كار نمي‌كنند.

وي ادامه داد: عنوان‌هاي خوب كتاب‌هاي كودك بسيار زياد است، اما پخش و توزيع اين كتاب‌ها ضعيف است.

 

هم‌چنين جهانگير الماسي ـ متصدي غرفه‌ي نشر منشور دانش ـ با اشاره به اين‌كه مكان نمايشگاه كتاب كودك و نوجوان در سال گذشته بهتر از امسال بوده است، اظهار كرد: مكان نمايشگاه كتاب كودك و نوجوان سال گذشته در مركز شهر بود و به اين دليل استقبال از نمايشگاه زياد شد، اما قرارگرفتن اين نمايشگاه در مكان مصلي تهران باعث مي‌شود، استقبال از آن پايين بيايد.

وي گفت: داشتن غرفه در نمايشگاه خوب است، زيرا كتاب‌هايمان را مي‌شناسيم و بهتر مي‌توانيم به مخاطبان توضيح بدهيم چه كتابي مناسبشان است.

 

عليرضا حسن‌زاده ـ متصدي غرفه‌ي نشر پيدايش ـ نيز با اشاره به اين‌كه نمايشگاه كودك و نوجوان سال گذشته به دليل موقعيت مكاني و زماني مناسب، از استقبال خوبي برخوردار شد، اظهار كرد: فكر نمي‌كنم نمايشگاه مصلي تهران، موفقيت نمايشگاه‌هاي قبلي را به دست آورد.

وي افزود: سال گذشته نمايشگاه كتاب در پايان دي برگزار شد و فصل مناسبي براي اين نمايشگاه بود، اما امسال در فصل مناسبي برگزار نمي‌شود.

وي تاكيد كرد: برگزاري انواع و اقسام نمايشگاه‌هاي جنبي، باعث از سكه‌افتادن و بي‌رونق‌شدن نمايشگاه بين‌المللي كتاب مي‌شود.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها