عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: خداوند از شنونده قرآن سختی‎های دنیا را برمی‌دارد و از قاریی آن گرفتاری‎های آخرت را. وسائل الشیعه ج2 ص831

امام‌جمعه مشهد: سران فتنه‌ كه روزي نخست‌وزير و معتمد امام(ره) بودند، چرا كارگزار دشمنان شده‌اند؟

امام‌جمعه مشهد: سران فتنه‌ كه روزي نخست‌وزير و معتمد امام(ره) بودند، چرا كارگزار دشمنان شده‌اند؟
جمعه 29 بهمن 1389  09:53 ب.ظ

امام جمعه مشهد گفت: آمريكا و اسرائيل در برابر خيزش مسلمانان منطقه درمانده شده‌اند و در پي نقشه‌اي بودند تا اين خيزش را به فجيع‌ترين وضع سركوب كنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه خراسان، حجت‌الاسلام‌والمسلمين "سيد احمد علم‌الهدي" در خطبه‌هاي نماز جمعه امروز مشهد، با بيان اينكه جريان 25 بهمن يك سناريويي از طرف آمريكا و اسرائيل بود، افزود: اين دشمنان اسلام مي‌خواهند با ايجاد اغتشاش بين مردم متحد کشور درگيري ايجاد كنند اما غافل از اين هستند كه ملت ايران به اين نظام چسبيده و علت اين چسبيدن مردم به نظام جمهوري اسلامي ايران، قداست اين نظام است.

وي ادامه داد: در اينکه آمريكا و اسرائيل دشمنان اسلام هستند، شكي نيست و از دشمن چيزي جز ايجاد توطئه انتظار نمي‌رود، اما سران فتنه‌گر كه روزي نخست‌وزير و از معتمدان امام(ره) بودند، چرا كارگزاران اين دشمنان شده‌اند؟

حجت‌الاسلام علم‌الهدي خاطرنشان كرد: در روزهاي اول فتنه، فكر مي‌کرديم كه اين فتنه‌گران نمي‌فهمند و فقط دنبال منابع مادي و قدرتي از طريق سياست‌اند اما اكنون پس از دو سال چرا همچنان به كار خود ادامه مي‌دهند؟

وي تصريح كرد: چه كسي باور مي‌كرد روزي معتمدان امام(ره) دست در دست دشمنان نظام بگذارند؟

وي با بيان اينکه سران فتنه حتي در پخش اطلاعيه جهت شورش اختلاف داشتند، افزود: حتي در صورت صدور مجوز و پخش اعلاميه‌ نيز، افراد جمع شده يك بيستم افراد روز 22 بهمن مي‌شدند و در صورت عدم صدور مجوز نيز فقط اراذل و اوباش به كوچه و خيابان‌ها مي‌ريختند که اين موضوع آنها را نگران مي‌کرد.

 

عضو مجلس خبرگان رهبري ادامه داد: در اين ممكلت هيچ مغز هوشياري نيست كه فكر كند اين فتنه‌گران خائن نيستند و فقط گول خورده‌اند. آنها از طريق کانديد شدن در انتخابات رياست جمهوري به مقام معظم رهبري بي‌احترامي كردند و تنها مساله‌اي كه در زمان اغتشاش برايشان مهم نبود، همين پست رياست جمهوري بود.

وي ابراز داشت: آمريكا و اسرائيل درصدد تاسيس نقشه‌اي بودند تا شخصيت انقلاب اسلامي را در برابر مسلمانان جهان از بين ببرند و از طريق انتشار اخبار نادرست كه تمام رسانه‌هاي دنيا را درگير خود مي‌كند، مردم را غافل نموده، به مقاصد خود برسند.

امام جمعه مشهد با اشاره به دلاوري‌هاي بسيجيان در قبل از پيروزي انقلاب و روز 25 بهمن خاطرنشان كرد: پس از پيروزي انقلاب و شهيد شدن عده زيادي از بسيجيان حزب‌الله، دشمنان فكر مي‌كردند اين بسيجيان فقط جوانان قبل انقلاب هستند، اما در روز 25 بهمن با رشادت‌هاي جوانان بسيجي در مقابل هتك حرمت به مقام معظم رهبري، به اين نتيجه رسيدند كه هنوز هم راه جوانان بسيجي ما ادامه دارد.

 

به گزارش خبرنگار ايسنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمين "كاظم راشد يزدي" نيز، در سخنان پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه مشهد، حضور و تجمع مردم در صحنه‌هاي انقلابي را، شايسته تقدير دانست و افزود: ملت ايران نقش بزرگي را در دنيا انجام داد كه عنصر اصلي اين نقش افتخار برانگيز، وجود مردم در همه صحنه‌هاي انقلابي بود.

وي خطاب به دشمنان اسلام تصريح کرد: شما مردم ايران را نشناخته‌ايد و با وجود اينكه در روز 22 بهمن تمام نقشه‌هايتان بر هم خورد و زير پاي مردم ايران لگدمال شد، هنوز هم بازيگري مي‌كنيد؟

حجت‌الاسلام راشد يزدي تصريح كرد: مردم کشورمان به قدرت عظيمي تبديل شده‌اند كه تمام دنيا را به خود خيره كرده است، به طوري كه در 3000 سال تاريخ خود، ملت ايران هيچ زماني به چنين قدرت و اتحادي دست پيدا نكرده بود.

وي ادامه داد: از ابتداي انقلاب اسلامي، مشت مردم ايران بر خنجر دشمنان غالب بود و با توجه به اينكه هر انقلابي چهار ركن تدام، وجود مردم، رهبر، تشكل و اتحاد را نياز دارد، مردم ايران در تمام سال‌هاي پس از انقلاب، به خصوص زمان جنگ و فتنه با کمک اين چهار ركن پيروز شده‎اند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها