عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

رئيس سازمان بهزيستي: سند جامع ورزش معلولان درحال تدوين است

رئيس سازمان بهزيستي: سند جامع ورزش معلولان درحال تدوين است
جمعه 29 بهمن 1389  09:55 ب.ظ

استاندار فارس گفت: حضور پررنگ معلولان در همه حوزه‌ها، گواه بر اين مدعاست كه جامعه معلولان و مددجويان جامعه‌اي پرتوان است كه شعار ما مي‌توانيم را محقق كرده‌اند.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه فارس، روح‌الله احمدزاده در مراسم افتتاح مجموعه فرهنگي، ورزشي و كارگاه حرفه‌آموزي بهزيستي فارس در شيراز، افزود: تاكيد بر مسكن معلولان، توزيع عادلانه سهام عدالت و ايجاد مشاغل خانگي از جمله مواردي است كه مورد توجه جدي دستگاه‌هاي اجرايي مختلف در استان فارس قرار دارد.

 

وي جامعه معلولان فارس را جامعه‌اي بانشاط توصيف و تصريح كرد: سياست‌هاي كلان دولت در زمينه توسعه عدالت اجتماعي در استان فارس روز به روز شكوفاتر مي‌شود.

 

احمد اسفندياري، رئيس سازمان بهزيستي در اين آيين از تدوين سند جامعه ورزش معلولان كشور خبرداد و گفت: اين سند مراحل تدوين را مي‌گذراند.

 

احمد اسفندياري اختصاص اعتبار توسط وزارت رفاه به ورزش معلولان را يادآور شد و گفت: از آغاز دولت نهم تا سال گذشته عمليات اجرايي 20 هزار واحد مسكوني براي معلولان تحت پوشش بهزيستي آغاز شده كه در دهه فجر امسال دو هزار و 500 واحد مسكوني به اين افراد تحويل داده شد.

 

رئيس سازمان بهزيستي كشور با بيان اينكه سند جامع اشتغال معلولان هم به زودي عملياتي خواهد شد، تصريح كرد: اعتبار براي سال آينده پيش‌بيني شده و محدوديتي براي ايجاد اشتغال معلولان و مددجويان نخواهيم داشت.

 

عبدالحميد كشاورز، مديركل بهزيستي فارس نيز گفت: در سفرهاي هيات دولت و سفر رهبر معظم انقلاب به استان فارس 440 ميليارد ريال اعتبار براي گروه‌هاي هدف بهزيستي و ساخت فضاهاي مورد نياز اين افراد اختصاص داده شده است.

 

عبدالحميد كشاورز با بيان اين كه احداث سالن فرهنگي- ورزشي بهزيستي فارس از اعتبارات دور اول سفر رييس جمهوري و تكميل آن از اعتبارات سفر رهبر معظم انقلاب به اين استان انجام شده است افزود: اين سالن سه هزار و 600 مترمربع زيربنا دارد و هزينه احداث آن بالغ بر 35 ميليارد ريال بوده است.

 

وي در بخش ديگري از سخنان خود هدف از از آموزش به مدد جويان را تقويت توانمندي‌هاي آنان اعلام و اضافه كرد: ايجاد زمينه براي اشتغال اين قشر از جامعه با همكاري سازمان فني و حرفه اي از اهداف حرفه‌آموزي و در حال انجام است.

 

كشاورز ايجاد كارگاه حرفه‌آموزي مددجويان و معلولان بهزيستي فارس را در همين راستا دانست و تاكيد كرد: اين طرح از مصوبات سفر رييس جمهوري است كه با اعتبار يك ميليارد و 160 ميليون تومان اجرا شده است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها