عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: هر کس حسین را دوست بدارد، خداوند دوستدار اوست. بحارالأنوار، ج43، ص261

ديدار سخنگوي وزارت امور خارجه با عالي‌ترين مقام رسانه‌اي زيمبابوه

ديدار سخنگوي وزارت امور خارجه با عالي‌ترين مقام رسانه‌اي زيمبابوه
جمعه 29 بهمن 1389  09:57 ب.ظ

در ديدار مهمانپرست با چارامبا سخنگوي رئيس جمهور و دبير دائم وزارت رسانه ها ، اطلاع رساني و تبليغات زيمبابوه، مديران ارشد رسانه هاي صوتي – تصويري ، شركتهاي خبرگزاري زيمبابوه نيز حضور داشتند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) رامين مهمانپرست سخنگوي وزارت امور خارجه ضمن مروري بر مناسبات بسيار خوب دوكشور در عرصه‌هاي دوجانبه و بين المللي ، به مقام زيمبابوه اي گفت كه تقويت ديپلماسي عمومي يكي از اولويت‌هاي دستگاه ديپلماسي جمهوري اسلامي ايران است و يكي از راههاي دستيابي به اين مهم ارتقاي ارتباطات و همكاريهاي رسانه‌اي ميان كشورهاي دوست و همفكر است و از اين طريق است كه مي توان واقعيات تحولات كشورهاي مستقل و درحال توسعه مثل ايران و زيمبابوه را بسيار بهتر وصحيح تر به جهانيان عرضه كرد . چارامبا نيز روابط بسيار گرم بين دوكشور را ستود و افزود روساي جمهور دوكشور در ارتباط با مسائل بين المللي مواضعي هماهنگ و بسيار نزديك دارند .

وي از حمايت ايران از سياستهاي دولت زيمبابوه از جمله اصلاحات ارضي قدرداني كرد . چارامبا احداث كارخانه توليد تراكتور در زيمبابوه و اجراي پروژه هايي كه فناوري پيشرفته در اختيار زيمبابوه قرار مي دهد ، مورد قدرداني دولت و ملت زيمبابوه است .

وي تمايل كشورش براي بهره مندي از تجارت و ظرفيتهاي ارزشمند جمهوري اسلامي ايران در عرصه رسانه ها ، بخصوص راديو و تلويزيون – را مورد تاكيد قرار داد وگفت كه آماده است تا چارچوب همكاري جامعي بين رسانه هاي دو طرف در قالب تبادل اخبار و اطلاعات ، جذب فناوري پيشرفته ديجيتال و كسب آموزش هاي تخصصي رسانه اي را پي ريزي نمايد.

مهمان‌پرست در ادامه ديدارهايش با هيئت رسانه اي همراهش ، بطور جداگانه از خبرگزاري نيوزيانا ، گروه رسانها هاي نوشتاري و راديو – تلويزيون زيمبابوه نيز ديدار و با مسئولين اين رسانه ها درخصوص گسترش همكاريها گفتگو كرد .

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها