عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

ديدار سخنگوي وزارت امور خارجه با عالي‌ترين مقام رسانه‌اي زيمبابوه

ديدار سخنگوي وزارت امور خارجه با عالي‌ترين مقام رسانه‌اي زيمبابوه
جمعه 29 بهمن 1389  09:57 ب.ظ

در ديدار مهمانپرست با چارامبا سخنگوي رئيس جمهور و دبير دائم وزارت رسانه ها ، اطلاع رساني و تبليغات زيمبابوه، مديران ارشد رسانه هاي صوتي – تصويري ، شركتهاي خبرگزاري زيمبابوه نيز حضور داشتند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) رامين مهمانپرست سخنگوي وزارت امور خارجه ضمن مروري بر مناسبات بسيار خوب دوكشور در عرصه‌هاي دوجانبه و بين المللي ، به مقام زيمبابوه اي گفت كه تقويت ديپلماسي عمومي يكي از اولويت‌هاي دستگاه ديپلماسي جمهوري اسلامي ايران است و يكي از راههاي دستيابي به اين مهم ارتقاي ارتباطات و همكاريهاي رسانه‌اي ميان كشورهاي دوست و همفكر است و از اين طريق است كه مي توان واقعيات تحولات كشورهاي مستقل و درحال توسعه مثل ايران و زيمبابوه را بسيار بهتر وصحيح تر به جهانيان عرضه كرد . چارامبا نيز روابط بسيار گرم بين دوكشور را ستود و افزود روساي جمهور دوكشور در ارتباط با مسائل بين المللي مواضعي هماهنگ و بسيار نزديك دارند .

وي از حمايت ايران از سياستهاي دولت زيمبابوه از جمله اصلاحات ارضي قدرداني كرد . چارامبا احداث كارخانه توليد تراكتور در زيمبابوه و اجراي پروژه هايي كه فناوري پيشرفته در اختيار زيمبابوه قرار مي دهد ، مورد قدرداني دولت و ملت زيمبابوه است .

وي تمايل كشورش براي بهره مندي از تجارت و ظرفيتهاي ارزشمند جمهوري اسلامي ايران در عرصه رسانه ها ، بخصوص راديو و تلويزيون – را مورد تاكيد قرار داد وگفت كه آماده است تا چارچوب همكاري جامعي بين رسانه هاي دو طرف در قالب تبادل اخبار و اطلاعات ، جذب فناوري پيشرفته ديجيتال و كسب آموزش هاي تخصصي رسانه اي را پي ريزي نمايد.

مهمان‌پرست در ادامه ديدارهايش با هيئت رسانه اي همراهش ، بطور جداگانه از خبرگزاري نيوزيانا ، گروه رسانها هاي نوشتاري و راديو – تلويزيون زيمبابوه نيز ديدار و با مسئولين اين رسانه ها درخصوص گسترش همكاريها گفتگو كرد .

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها