عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

نوزدهمين دوره مسابقات بين‌المللي دووميداني جام فجر آغاز شد

نوزدهمين دوره مسابقات بين‌المللي دووميداني جام فجر آغاز شد
شنبه 30 بهمن 1389  06:14 ق.ظ

سرپرست فدراسيون دووميداني ايران گفت: موفقي‌هاي دووميداني در بازيهاي آسيايي گوانگ‌جو، وظيفه ما را سنگين‌تر کرده است.

 

دکتر محمد رضا آشتياني روز گذشته در آيين افتتاحيه نوزدهمين دوره مسابقات بين‌المللي دووميداني جام فجر با اشاره به عملکرد موفقيت آميز ورزشكاران اين رشته در بازيهاي گوانگجو خاطرنشان کرد: اين موفقيت که باعث افتخار ورزش کشور شده است، وظيفه ما را در فدراسيون سنگين‌تر کرده است و بايد تلاش کنيم در دور بعدي مسابقات آسيايي در کره جنوبي به موفقيتهاي بيشتري دست پيدا کنيم.

 

وي تاکيد کرد: علي سعيدلو، رييس سازمان تربيت‌بدني و معاون رييس‌جمهور اسلامي ايران خط مشي را براي کادر جديد مديريت فدراسيون مشخص کرده و خواسته است که در اين مسابقات و در جمع ورزشکاران و نخبگان دووميداني آن را اعلام کنم.

 

وي افزود: اين خط مشي در 4 محور ابلاغ شده است که محور اول آن شامل حفظ، تسهيل و تسريع اشاعه ارزش‌هاي اخلاقي، فرهنگي و اسلامي است و دومين آن در جهت گسترش و اشاعه رشته دووميداني در کل کشور شامل شهرها و روستاها و همچنين کشف و پرورش استعدادهاي دووميداني در ايران است.

 

آشتياني ادامه داد: با توجه به پيروزي‌هاي رشته دووميداني در گوانگجو، عناوين سوم و چهارم دستورالعمل رييس سازمان تربيت بدني به فدراسيون دووميداني در جهت رشد حرفه‌اي اين رشته و شامل توسعه اين رشته از لحاظ کميت و کيفيت است.

 

سرپرست فدراسيون دووميداني ايران در ادامه با اشاره به ميزباني خوب مشهد در مسابقات جام فجر خاطرنشان کرد: براي ما افتخار بزرگي است که اين مسابقات را که به منظور بزرگداشت دهه مبارک فجر برنامه‌ريزي شده است، در کنار بارگاه ملکوتي امام رضا(ع) برگزار مي‌کنيم.

 

وي افزود: ميزباني شايسته شهر مشهد جاي تقدير و تشکر دارد و از مسوولان برگزاري مسابقات از جمله مديرکل تربيت بدني و مسوولان هيات دووميداني استان خراسان رضوي تشکر مي‌کنم.

 

آذردخت نيازاده، نايب رييس فدراسيون دو و ميداني نيز در مراسم افتتاحيه مسابقات بانوان نوزدهمين دوره مسابقات بين‌المللي دو و ميداني جام فجر که صبح روز گذشته در سالن باغبانباشي مشهد برگزار شد، گفت: خوشحاليم که اين دوره در جوار حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار مي‌شود.

 

وي ضمن خير مقدم به مربيان، ورزشکاران و سرپرستان تيم‌ها و ناظر کميته ملي المپيک، اظهار داشت: خدا را شاکريم که توفيق برگزاري اين مسابقات و زمينه‌اي براي بروز استعداد ورزشکاران فراهم شد.

 

وي با ابراز خرسندي از ميزباني مشهد و هيات دووميداني خراسان رضوي در اين دوره از مسابقات گفت: خوشحاليم که اين دوره در جوار حرم مهر امام رضا(ع) برگزار مي‌شود، ما در اينجا گرد هم آمديم تا با همکاري ورزشکاران و مسوولان اين رشته، به توسعه اين ورزش کمک کنيم و آرزومنديم که با اخلاق ورزشکاري اين مسابقات را به پايان برسانيم.

 

نيازاده تاکيد کرد: از تمام مسوولان ورزشي خراسان که براي اين ميزباني همکاري داشتند، سپاسگزارم و اميدواريم در دوره‌هاي بعد شاهد برگزاري مسابقات با حضور ورزشکاران بيشتر باشيم.

 

رامش رامشيني، معاون امور ورزش بانوان تربيت بدني خراسان رضوي نيز طي صحبت‌هايي از همکاري افشين داوري، مديرکل تربيت‌بدني خراسان رضوي و هيات دو و ميداني استان براي برگزاري اين ميزباني تشکر کرد.

 

اين مراسم با اجراي حرکات نمايشي و بازي بومي محلي تيم هيات ورزش‌هاي همگاني خراسان رضوي و پس از آن رژه تيم‌ها و ورزشکاران شرکت کننده به پايان رسيد.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها