عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

زن و شوهركلاهبردار 400 ميليوني را شناسايي كنيد

زن و شوهركلاهبردار 400 ميليوني را شناسايي كنيد
شنبه 30 بهمن 1389  06:24 ق.ظ

پليس آگاهي تهران بزرگ در پي دستگيري زوج كلاهبرداري است كه چندي پيش با گرفتن مرخصي از زندان متواري شده و به عنوان مالك چند واحد مسكوني اقدام به كلاهبرداري 400ميليون توماني از مردم كرده بودند.

 با ارجاع شکايت‌هاي مشابه به پليس آگاهي تهران در خصوص کلاهبرداري يک زن و مرد از تعدادي از مالباختگان متقاضي کرايه منزل به صورت رهن کامل ، پرونده اي در اين خصوص در پليس آگاهي تشکيل و رسيدگي به آن در دستور کار کارآگاهان پايگاه دوم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت .

تعدادي از شکات و مالباختگان پرونده در پايگاه دوم پليس آگاهي مراجعه كرده و تمامي آنها به نکات مشترکي در خصوص نحوه و چگونگي کلاهبرداري عنوان كردند.

مالباختگان در شکايات خود به کارآگاهان اظهار داشتند: از طريق انتشار آگهي مبني بر رهن کامل تعدادي واحد مسکوني با شرايط بسيار عالي در کوي فراز – شهرک بوعلي، با شخصي که خود را «آستانه» معرفي کرده بود آشنا شديم و پس از حضور در يک بنگاه املاک در شهرک بوعلي ، به همراه اين آقا به يک مجتمع مسکوني در همان شهرک رفته و در زمان بازديد از منازل ، خانم نسبتا جواني از سوي وي به عنوان مالک واحدهاي مسکوني به ما معرفي شد.

شاكيان ادامه دادند: پس از بازديد واحدهاي مسکوني و توافق بر سر قيمت رهن کامل و تنظيم قرارداد، «آستانه» به بهانه اينکه مالک واحد مسکوني قصد بازسازي داخلي واحد مورد نظر را داشته و يا اينکه صاحبخانه براي پرداخت پول مستأجر قبلي احتياج شديدي به پول دارد، مبلغي از پول رهن منزل را به بهانه تحويل دادن به صاحبخانه مي گرفت و حتي در چندين نوبت نيز اين پول را در حضور خود ما به اين خانم تحويل داد. پس از قطعي شدن قرارداد و تعيين زمان تحويل آپارتمان ، قرار شد که واحد اجاره شده در نهايت در طول يک تا دو ماه پس از تنظيم قرارداد به مستأجر جديد تحويل داده شود اما پس از رسيدن زمان تحويل آپارتمان ها و مراجعه ما به بنگاه املاک متوجه متواري شدن آقاي آستانه شديم .

با مراجعه کارآگاهان پايگاه دوم به محل موردنظر و انجام تحقيقات از اهالي مجتمع مسکوني مشخص شد فردي كه خود را «آستانه» معرفي كرده بود شخصي به هويت «هادي ـ م» 43 ساله است که به همراه همسر خود به هويت «سميه ـ ت» 30 ساله، مدتي در يکي از واحدهاي مجتمع زندگي کرده و از اوايل ساري جاري نيز به عنوان مدير مجتمع انتخاب شده است .

در تحقيقات انجام شده مشخص شد كه «هادي ـ م» با شناسايي واحدهاي مسکوني خالي از سکنه که غالبا مالکانشان آنها را براي فروش خالي گذاشته و يا در مکان ديگري زندگي مي كردند را به متقاضيان رهن و کرايه منزل نشان داده و پس از اخذ مبالغي چند ميليوني از آنها و پس از فعاليتي چند ماه ، از محل متواري شده بودند.

کارآگاهان در ادامه تحقيقات خود و با چهره نگاري تصوير صاحبخانه مورد نظر مالباختگان به چهره اي فرضي از يک خانم نسبتا جوان رسيدند و تمامي مالباختگان وي را به عنوان صاحبخانه معرفي كردند.

در ادامه تحقيقات و با استفاده از چهره بدست آمده مشخص شد که اين خانم جوان کسي نيست جز همسر «هادي ـ م» به هويت « سميه ـ ت» که هادي او را به عنوان صاحبخانه معرفي کرده است .

کارآگاهان پايگاه دوم پليس آگاهي در ادامه تحقيقات خود و با مراجعه به بانک اطلاعات مجرمان سابقه دار پليس اطلاع پيدا کردند که «هادي» و «سميه» از مجرمان متواري پليس هستند که پيش از اين به اتهام کلاهبرداري دستگير شده بودند اما چندي پيش به بهانه مرخصي از زندان خارج شده و از آن زمان متواري هستند.

در ادامه رسيدگي به اين پرونده مخفيگاه «سميه» و «هادي» در واحد 15 يکي از مجتمع هاي مسکوني کوي فراز مورد شناسايي قرار گرفت و مشخص شد که هر دو متهم از مدتي پيش به بهانه مسافرت از خانه خود خارج شده و تاکنون به منزل خود مراجعه نکرده‌اند.

کارآگاهان پايگاه دوم پليس آگاهي پس از اطمينان از متواري بودن هر دو متهم ، با اخذ دستور قضايي از اکبري ، بازپرس شعبه 16 دادسراي ناحيه 2 تهران ، در بازرسي از واحد 15 مقادير زيادي اسناد و مدارک و همچنين مبالغي وجه نقد به جاي مانده در داخل خانه را كشف كردند که مجموعه شواهد نشان از آن داشت که متهمان فرصت کافي براي خارج کردن اسناد ، مدارک و وجوه نقد به جاي مانده در مخفيگاه خود نداشته و پس از اطلاع از شکايت مالباختگان و جستجوي پليس براي دستگيري آنها به سرعت از محل متواري شده بودند.

سرهنگ حميدرضا ياراحمدي، جانشين پليس آگاهي تهران بزرگ در ادامه با اشاره به ارزش 400 ميليون توماني اين پرونده گفت: با توجه به شناسايي ده‌ها مالباخته اي که بدين شيوه مورد کلاهبرداري قرار گرفته و همچنين متواري بودن هر دو متهم پرونده ، دستور انتشار بدون پوشش چهره هر دو متهم صادر شده است لذا از کليه شهرونداني که موفق به شناسايي متهمان شده و از مخفيگاه و يا محل هاي تردد آنها اطلاعي در اختيار دارند درخواست مي شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طريق شماره تماس هاي 63957760 و 66085646 در اختيار کارآگاهان پايگاه دوم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار دهند.

وي افزود: همچنين با توجه به احتمال افزايش تعداد مالباختگان و شکاتي که موفق به شناسايي متهمان شده اند از آنها دعوت مي شود تا جهت طرح و يا پيگيري شکايات خود به پايگاه دوم پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در خيابان آزادي ، خيابان زنجان شمالي و يا شعبه 16 بازپرسي دادسراي ناحيه 2 تهران مراجعه كنند.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها