عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

پنجشنبه خونین، برگی سیاه در تاریخ بحرین

پنجشنبه خونین، برگی سیاه در تاریخ بحرین
شنبه 30 بهمن 1389  07:15 ق.ظ

یک نماینده سابق پارلمان بحرین با تاکید بر اینکه " مطالبات مردم معترض بحرین ، مشروع ، قانونی و در راستای خدمت به منافع ملی کشور است"، پنجشنبه خونین در این کشور را برگی سیاه در تاریخ بحرین دانست.

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، در تظاهرات مسالمت آمیز دیروز پنجشنبه مردم بحرین برای بیان مطالبات خود ، با مداخله نظامیان این کشور، حدود هفت شهروند بحرینی کشته و بیش از 400 تن زخمی شدند.

" علی ربیعه" روز جمعه در گفت وگو با شبکه خبری العالم، اقدام خونین دولت بحرین را " غافلگیر کننده" خواند و تنها راه برون رفت بحرین از بحران کنونی را تسلیم شدن دولت منامه در مقابل مطالبات مردم این کشور و آغاز مذاکرات دانست.

وی با تاکید به اینکه " مسیر اعتراضات مردم بحرین مسالمت آمیز بود "، اظهار داشت: اقدامات دولت منامه موجب گسترش دامنه بحران خطرناک کنونی شده است.

ربیعه گفت که مردم بحرین بر تحقق برخی از مطالبات قدیمی خود از جمله عمل به قانون اساسی سال 1973، تشکیل مجلس موسسان منتخب ، تدوین قانون اساسی جدید، قانونگذاری و نظارت بر قوه مجریه و اصلاحات ریشه ای و برقراری دموکراسی تاکید دارند.

این نماینده سابق پارلمان بحرین، بر تشکیل کمیته ای ملی برای تحقیق در حوادث خونین روز پنجشنبه این کشور شد، افزود که در حالیکه مردم بحرین برای ورود به مرحله جدید از تفاهم سیاسی

خوشبین بودند، میدان "لولوئه" صحنه حوادثی خونین شد.

وی پیشنهاد " حمد بن عیسی آل خلیفه" پادشاه بحرین برای تشکیل کمیته تحقیق دولتی را رد کرد و گفت که این کمیته صلاحیت و اعتبار ندارد.

ربیعه هشدار داد که بحرین وارد مرحله خطرناکی شده و نظام پادشاهی حاکم باید مخالفان را بپذیرد و برای سازماندهی طرحی سیاسی به منظور خدمت رسانی به مردم گام بردارد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها