عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

کمک عربستان و قطر برای سرکوب معترضان دربحرین

کمک عربستان و قطر برای سرکوب معترضان دربحرین
شنبه 30 بهمن 1389  07:15 ق.ظ

منابع آگاه در بحرین گفتند که آنها خودروهای نظامی نیروهای مسلح قطر را مشاهده کرده اند که با هماهنگی خودروهای گارد ملی عربستان به سمت بحرین برای شرکت در سرکوب اعتراضات مسالمت آمیز این کشور حرکت می کرده اند.

 

 
 

به گزارش اخبار چند رسانه ای واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه خبری العالم، این منابع در گفتگو با پایگاه خبری "اسلام تایمز" افزودند که بیش از یکصد خودرو زرهی نیروهای مسلح قطر را مشاهده کرده اند که با هماهنگی خودروهای گارد ملی عربستان در نزدیک شهر بقیق عربستان به سمت بحرین در حرکت بودند.

برخی منابع اطلاع رسانی نیز روز دوشنبه از ورود نیروهای نظامی عربستان به خاک بحرین برای کمک به دولت این کشور به منظور احتمالا مقابله با اعتراضات مردمی خبر دادند.

شبکه خبری راصد نیز به نقل از شاهدان عینی گزارش داد که ستون های طولانی از خودروهای نظامی گارد ملی عربستان را بامداد دوشنبه در پل ارتباطی عربستان به بحرین به نام پل "ملک فهد" مشاهده کرده اند که به سمت بحرین حرکت می کرده اند.

ناظران بر این باورند که ناآرمی های گسترده در بحرین نگرانی عربستان به عنوان بزرگترین کشور تولید کننده نفت در جهان را درخصوص کشیده شدن اعتراضات به شهرهای این کشور با الگوگیری از دو انقلاب مردمی تونس و مصر برانگیخته است.

 مسئولان عربستان در هفته های گذشته سه تظاهرات کوچک مردم را سرکوب و شرکت کنندگان در آن در شهرهای ریاض، جده والخبر بازداشت کردند.

نزدیکان به امیر نایف بن عبدالعزیز وزیر کشور عربستان گفتند که این کشور در صورت خارج شدن وضعیت از کنترل در بحرین وارد عمل خواهد شد.

پایگاه شبکه تلویزیونی "بی بی سی" به نقل از یک کارشناس نزدیک به وزیر کشور عربستان گفت: دولت عربستان در صورت خارج شدن کنترل امور در بحرین وارد عمل خواهد شد.

عربستان بیش از دیگران به خاطر ارتباط تنگاتنگ خود با بحرین نگران و مضطرب است و به گفته بی بی سی، سعودی ها در کمک به دولت بحرین تردید نخواهند کرد و شاید در صورت خارج شدن کنترل امور خود به طور مستقیم وارد عمل شوند.

"حمد بن عیسی آل خلیفه" شاه بحرین در کنار روابط قوی خود با خاندان سعودی، روابط خویشاوندی با امیر نایف دارد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها