عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

اعتراض جنبش خلاص بحرین به برخی کشورهای عربی

اعتراض جنبش خلاص بحرین به برخی کشورهای عربی
شنبه 30 بهمن 1389  07:16 ق.ظ

دبیرکل جنبش "خلاص " بحرین ، برخی کشورهای عربی را به دخالت درامور داخلی کشور متبوعش از طریق اعزام نیرو برای سرکوب مردم معترض به نظام بحرین متهم کرد.

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، "عبدالرؤوف الشایب" روز جمعه درگفت وگوبا شبکه خبری العالم، ضمن محکوم کردن حمله نیروهای نظامی و امنیتی بحرینی به غیرنظامیان بی گناه گفت: نظام بحرین بعد از سرکوب تظاهرکنندگان، مشروعیت خود را از دست داده است.

وی افزود: نظام بحرین برای کسب و جلب حمایت برخی کشورهای عربی اجازه داده است تا نیروهای این کشورها تظاهرات مردم بحرین را سرکوب و دست به کشتار بزنند.

دبیرکل جنبش خلاص بحرین، شورای همکاری خلیج فارس را به دورویی متهم کرد و اظهارداشت: اعضای شورای همکاری خلیج فارس در بیانیه خود برعدم دخالت در امور داخلی بحرین تاکید اما برخی از این کشورها همزمان برای سرکوب تظاهرکنندگان بحرینی نیرو اعزام می کنند.

الشایب با بیان اینکه" کشورها نباید در امور داخلی بحرین دخالت کنند و به مردم آن اجازه دهند که سرنوشت خود را رقم بزنند" ، نظام بحرین را از ادامه سرکوب و کشتار بیشتر مردم معترض برحذر داشت.

وی با بیان اینکه " علاوه بر کشته ها و زخمی ها ، بیش از 60 بحرینی معترض تاکنون ناپدید شده اند"، گفت که نظام بحرین تلاش دارد، بر کشتار گسترده مردم بحرین سرپوش بگذارد اما اجساد مردم بیگناهی که در کنار خیابان ها رها شده و یا در سردخانه ها هستند را نمی شود ، پنهان کرد.

الشایب " کناره گیری آل خلیفه از قدرت " را بهترین گزینه برای پایان بحران این کشور دانست و گفت که آل خلیفه باید اجازه دهد تا مردم بحرین خود سرنوشت کشور و حاکمانشان را تعیین کنند.

دبیرکل جنبش خلاص مصر تاکید کرد که " مردم بحرین خواستار سرنگونی نظام حاکم ، تشکیل دولت انتقالی متشکل از نمایندگان همه قشرهای جامعه بحرین هستند".

 

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها