عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

برنامه ریزی حکومت بحرین برای جنایت ضد بشری علیه تظاهرکنندگان

برنامه ریزی حکومت بحرین برای جنایت ضد بشری علیه تظاهرکنندگان
شنبه 30 بهمن 1389  07:18 ق.ظ

نایب رئیس اول پارلمان بحرین با محکوم کردن سرکوب معترضان در میدان اللولوه شهر منامه پایتخت این کشور گفت: نظام بحرین ازهمان ابتدا برای جنایت ضد بشری از طریق سرکوب و به قتل رساندن تظاهرات کنندگان برنامه ریزی کرده بود.

 
 

وی تاکید کرد ، معترضان با وجود این سرکوب، از تظاهرات و مطالبات خود تا رسیدن به آن دست برنخواهند داشت.

"خلیل المرزوق" درگفت و گو با شبکه خبری العالم، با لحنی کنایه آمیز به شاه بحرین به خاطر سرکوب معترضان گفت: من به شاه بحرین به خاطر پیروزی بزرگی که نیروهای امنیتی و ارتش دلاور آن در کشتار مردم ، بدست آورد، تبریک می گویم.

وی اظهار داشت: این اقدام به گونه ای بود که انگار از قبل برای ترور این معترضان مسلمان که با فرزندان و کودکان خود جهت بیان مطالباتی عادلانه به خیابانها آمده بودند، پنهانی برنامه ریزی شده بود.

المرزوق افزود: حمله بامداد امروز به معترضان در میدان اللولوه جنایت ضد بشری و قتل سازمان یافته و عمدی به شمارمی رود چرا که هزاران نفر از نیروهای امنیتی به این میدان گسیل شدند به گونه ای که انگار شرایط جنگی وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد : نیروهای امنیتی مردم معترض را با گاز اشک آور و گلوله های پلاستیکی و گلوله های زمانی کشنده هدف قرار داد که در جریان آن دستکم چهار نفر شهید و صدها نفر زخمی شدند.

وی افزود: روند سرکوب بعد از حمله به مردم معترض در میدان اللولوه نیز ادامه یافت چرا که نیروهای امنیتی بامداد امروز زخمی ها را از خودروهای آمبولانس پیاده کرده و مورد ضرب وشتم قرار داده ند و نگذاشتند که بیمارستان ها به آنها کمک های امدادی ارایه کنند.

المرزوق گفت: درپی این اقدام، پزشکان با برگزاری تظاهرات خواهان کناره گیری وزیربهداشت شدند زیرا او به آمبولانس ها دستور داده است که وارد بیمارستان ها نشوند.

وی تاکید کرد، انحطاط انسانی در قدرت حاکمه به حدی رسیده است که با یک ملت بی پناه وتظاهرات کنندگان مسالمت جو اینگونه برخورد می کند.

وی تاکید کرد: مطالبات مردم عادلانه است و آنها استوارباقی خواهند ماند و مطالبات خود را برآورده خواهند کرد و دربرابر سرکوت حکومتی که می خواهد مردم را به سوی نامعلومی سوق داده و طبل طائفه گری بنوازد، سرتسلیم فرود نخواهند آورد.

المرزوق: گفت: دیروز در میدان اللولوه برادران اهل تسنن و تشیع در کنار هم بودند و هیچ تفرقه ای وجود نداشت اما خواست سیاسی حاکمیت آن است که از سرکوب و طرح گسست طائفه ای استفاده کند.

وی ضمن هشداردراین باره که رسیدگی نشدن درست به وضعیت موجود به عواقب غیرقابل پیش بینی منجر خواهد شد تصریح کرد: برخی مشاوران و زمام داران دستگاههای امنیتی و اطلاعاتی بحرین به مسئولان نظام مشاوره داده و می گویند که تنها سرکوب و کشتار درقبال شهروندان اثرگذار است و علت موضع سرسختانه نظام هم به همین علت است و احتمال ارتکاب کشتار و قتل شخصیت های برجسته و بازداشت های گسترده وجود دارد.

المرزوق گفت: مشارکت در تصمیم گیری ها خواست تاریخی ملت بحرین در طول دهه های گذشته است اما نظام علیه میثاق های ملی کودتا کرده است.

وی تاکید کرد: مطالبات مردم طائفه ای نیست بلکه مطالبات کلی همه ملت های عربی است و اعمال زور و بکار گیری ارتش هرگز نخواهند توانست این مطالبات مشروع را خفه کند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها