عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

آمار بیکاری جهان رکورد شکست

آمار بیکاری جهان رکورد شکست
شنبه 30 بهمن 1389  07:18 ق.ظ

مدیر سازمان بین المللی کار اعلام کرد دویست میلیون نفر از جمعیت کنونی جهان از جمله هشتاد میلیون جوان بیکارند که این ارقام نسبت به سال های قبل رکوردی جدید است.

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر از نیویورک ؛ خوان سوماویا در پیامی به مناسبت بیستم فوریه، روز جهانی عدالت اجتماعی که در مقر سازمان ملل در نیویورک منتشر شد، افزود یک و نیم میلیارد نفر از جمعیت جهان هم به کارهای موقت و ناپایدار مشغولند که از این تعداد، ششصد و پنجاه میلیون نفر کارهایی انجام می دهند که درآمد روزانه آن ها و خانواده هایشان کمتر از یک دلار و بیست و پنج سنت است.

وی افزود متاسفانه به علت نابرابری های جهانی ، شمار این گونه خانوارها در حال افزایش است.

خوان سوماویا در بخش دیگری از پیامش، داشتن کار آبرومند را بنیاد عدالت اجتماعی خوانده و آورده است آرزوی مردم برای زندگی و آینده آبرومند، باید بر کار مبتنی بر عدالت اجتماعی استوار باشد.

این پیام مدیر سازمان بین المللی کار به اوضاع اقتصاد کنونی جهان اشاره دارد که بر اثر فقدان فرصت های کاری و آثار اجتماعی بحران اقتصاد جهانی اوضاع دردناکی را بر خانواده های فقیر و متوسط جوامع مختلف جهان حاکم کرده است.

خوان سوماویا با تاکید بر این که برای مردان و زنانی که از بیکاری رنج می برند، مهم نیست که رشد اقتصادی کشورشان سه ، پنج یا ده درصد است، آورده است آن ها تنها نگران آن هستند که رهبرانشان باید سیاست های تامین کار و عدالت اجتماعی را گسترش دهند.

مدیر سازمان بین المللی کار شاخص کار در هر جامعه را معیار قضاوت مردم دانسته و افزوده است مردم اگر کاری نداشته باشند، به همه چیز بدبین می شوند و کیفیت کار، بیانگر چگونگی کیفیت جامعه است.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها