عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

سود تسهیلات بانکی عادلانه می شود

سود تسهیلات بانکی عادلانه می شود
شنبه 30 بهمن 1389  07:19 ق.ظ

درمرحله بعدی اجرای قانون هدفمند شدن یارانه ها ،سود بانکها ساماندهی و عادلانه می شود.

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، وزیر صنایع و معادن در نشستی با صنعتگران با اشاره به اینکه با تغییر نظام اقتصادی می توان سود بانکها را کنترل کردگفت: عقود مشارکتی میان بانک‌ها و بنگاه‌های تولیدی باید معنا و مفهوم حقوقی و عادلانه داشته باشد.

علی اکبر محرابیان با بیان اینکه سهیم شدن بانک‌ها در زیان بنگاه‌ها بانکداری اسلامی است افزود: باحذف سودهای کاذب و 18 درصدی بانکها شاهد نوآوری در نظام بانکداری کشور و کاهش تورم خواهیم بود.

وی از پرداخته شدن طلب های قطعه سازان خودرو در آینده ای نزدیک خبر دادوگفت: امروزتامین کالا از بورس تسهیل شده است و بزودی صنعتگران می توانند بدون واسطه صنایع پتروشیمی مورد نیاز خود رااز بازار بورس خریداری کنند.

وزیر صنایع در حاشیه این نشست بابیان اینکه با وجودکاهش مصرف انرژی در بخش خانگی ،مصرف گاز در صنعت 20 میلیون متر مکعب افزایش یافته است،گفت: قبل از اجرای قانون هدفمند سازی یارانه ها میزان مصرف گاز در صنعت 62 میلیون متر مکعب بود و بعد از اجرای این طرح به 82 میلیون مترمکعب رسیدکه این افزایش مصرف به معنای افزایش تولید است.

محرابیان با اشاره به اینکه قانون هدفمند سازی به اهداف خود نزدیک می شود گفت : هدف عمده این طرح کاهش مصرف انرژی در بخشهای غیر ضروری و اختصاص آن به بخشهای تولیدی و صنعتی بود.

وی همچنین از شتاب گرفتن گاز رسانی به صنایع و شهرکهای صنعتی خبر داد وگفت: هم اکنون 85 درصد شهرک های صنعتی کشور گاز رسانی شده است و بزودی به بالای 92 درصد افزایش پیدا می کند.

محرابیان افزود:این روند در استان اصفهان به دلیل فراهم بودن زیر ساختها سرعت بیشتری دارد و با اجرای طرح تا کنون 26 شهرک از 84 شهرک صنعتی استان گاز رسانی شده اند.

10 درصدازشهرکهای صنعتی کشوردر استان اصفهان است.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها