عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

آغاز سومین سمینار کودک سالم

آغاز سومین سمینار کودک سالم
شنبه 30 بهمن 1389  07:24 ق.ظ

سومین سمینار کودک سالم امروز در محل پژوهشکده رویان آغاز به کار کرد.
 
 

 

دکتر رامین مظفری افزود: سلامت کودک ابعاد وسیعی دارد و فقط سلامت جسمانی را شامل نمی شود بلکه نقش تغذیه، فعالیت های بدنی و آموزشی که والدین باید در رابطه با کودک خود داشته باشند و حتی نقش مشاوره ژنتیک از دوران پیش از باروری بر رو‌ی آن تاثیرگذار است.

وی گفت: غربالگری و معاینات دوره ای کودک و بهداشت روان هم به لحاظ مسائل اجتماعی و هم معنوی از دیگر ابعاد سلامت کودک است.

این متخصص کودکان و نوزادان تاکید کرد: مراکز مطالعات رشد و سلامت کودک از سنین آغاز تولد کودک در دوره های مختلف او را تحت مراقبت قرار می دهد تا مهارت های حرکتی، گفتاری، هیجانی و اجتماعی او را زیر نظر بگیرد و علاقه مندی های او را شناسایی کند از این رو اگر خانواده ها بر خود ملزم بدانند به این مراکز مراجعه کنند از کودکان سالمی برخوردار خواهند بود.

دبیر علمی سومین سمینار کودک سالم به 143 مقاله رسیده به دبیرخانه این همایش اشاره کرد و گفت: از این تعداد 37 مقاله به صورت سخنرانی و 23 مقاله به صورت پوستر پذیرفته شد که در طی دو روز برپایی این همایش ارائه می شود.

سومین سمینار کودک سالم فردا به کار خود پایان می دهد.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، دبیر علمی سومین سمینار کودک سالم در ابتدای این همایش گفت: دو همایش گذشته درباره سلامت کودک و ابعاد مختلف سلامت جسمانی بود اما همایش سوم با محوریت تکامل کودک برگزار شده است که منظور از تکامل، انعکاسی از رشد مغز و فعالیت های مغزی کودک است.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها