عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

بدمینتون بین المللی؛دوبل های ایران درجمع برترین های دنیا

بدمینتون بین المللی؛دوبل های ایران درجمع برترین های دنیا
شنبه 30 بهمن 1389  07:26 ق.ظ

تیم دوبل علی شاه حسینی و محمدرضا خردمندی در بیست و یکمین دوره رقابت های بین المللی بدمینتون جام فجر به جمع چهار دوبل برتر این رقابت ها راه یافت و مدال برنز آنان قطعی شد.
 
 

پیش از این در قسمت دوبل بانوان هم تیم سحر زمانیان و نگین امیری پور با شکست دوبل پاکستان به جمع چهار تیم برتر این مسابقات راه یافتند تا در این مرحله با تیم 2 نفره سریلانکا روبرو شوند.

به گزارش واحد مرکزی خبر از روابط عمومی فدراسیون بدمینتون بر این اساس 2 مدال برنز ملی پوشان ایران در جمع برترین های دنیا قطعی شد.

بیست و یکمین دوره جام فجر از چهارشنبه با حضور 171 بدمینتون باز از 30 کشور دنیا در تالار حجاب فدراسیون بدمینتون آغاز شده است که با برگزاری مسابقات مقدماتی و دورهای اول و دوم ، افراد و دوبل های راه یافته به مرحله یک چهارم نهایی و نیمه نهایی مشخص شدند.

در قسمت تک نفره آقایان محمدرضا خردمندی تنها بازیکن کشورمان بود که با شکست حریفان قدرتمندی از سنگاپور و پرو که جزو رنک های خوب مسابقات بودند به جمع هشت بازیکن برتر این مسابقات راه یافت.

در قسمت دوبل هم تیم محمدرضا خردمندی و علی شاه حسینی که به جمع هشت دوبل برتر راه یافته بودند در این مرحله با شکست دوبل قدرتمند پاکستان به جمع چهار تیم برتر راه یافتند.

در این مرحله عصرامروز نمایندگان ایران به مصاف برنده دیدار مالزی و سنگاپور می روند.

در دیگر دیدار این مرحله دوبل کانادا با ترکیه مسابقه می دهد اما در قسمت یک نفره با توجه به حضور بازیکنان قدرتمندی از کانادا، ترکیه، یونان، سریلانکا و هند بانوان کشورمان برغم ارائه بازی های دیدنی در دورهای مقدماتی نتوانستند در جمع هشت نفر برتر قرار گیرند.

نکته قابل توجه عملکرد خوب بدمینتون بازان دختر نوجوان کشورمان در این مسابقات بود.

مسابقات مرحله یک چهارم و نیمه نهایی امروز جمعه و مسابقات فینال فردا شنبه برگزار می شود.

امتیازات کسب شده در بیست و یکمین دوره رقابت های بین المللی بدمینتون جام فجر که با جایزه 15 هزار دلاری برگزار می شود، در کسب سهمیه المپیک لندن موثر است.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها